The Wall Live In Berlin 1990

in the flesh

Moderátor: bery

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

No co se The Wall týče, já mám doma akorát tu oficielně vydanou Watersovu verzi z Berlína z r. 1990. Nevím, jestli tomu tady na fóru není věnován samostatný thread. Já ho nenašel, tak mě kdyžtak někdo upozorněte. Je to podle mě takovej rozporuplnej koncert, díky některým z tech hostujících zpěváků - Cyndi Lauper v ABITW II. je otřesná, Mother v podání Shinead není nic moc (však si na ní Roger v dokumentu smlsnul - s tímhle pánem není dobré se rozhádat :D ) a Van Morrisonově verzi CN jsem taky nějak nepřišel na chuť (při vší úctě k němu). Zdaleka nejhorší jsou pak ti strejdové, co zpivají backing vocals - ten v riflový kšiltovce vypadá, jakoby přijel s kamionem. No to je asi tak vše co se týče těch horších momentů, naštěstí je daleko více těch kladných - Někteří z hostujících zpěváků fakt září, např. Ute Lemper a její Thin Ice je podle mě brilantní, Joni Mitchel vystřihla svůj part taky špičkově. No a samozřejmě Roger, kterej naštěstí odzpíval podstatnou část koncertu a podle mě fakt skvěle. Jak je u něj zvykem.
No, tak to je jediný záznam, co jsem viděl, podle kterého se můžu domýšlet, jak to asi vypadalo když tam místo spousty hostů byli Dave, Rick a Nick. Musel to být neskutečný nářez...Pevně doufám, že ze toho DVD z turné The Wall dočkáme.
Jo a rád bych si přečet postřehy vás ostatních k tomu koncertu z r. 1990, takže ještě jednou - jestli je tady nějaký smaostatný topic, tak mě, prosím, upozorněte.
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

PetrM píše:Cyndi Lauper v ABITW II. je otřesná
tak v tom s tebou nemuzu souhlasit... tahle energicka verze Another Brick se mi moc libi ;)
PetrM píše:ten v riflový kšiltovce vypadá, jakoby přijel s kamionem
u toho jsem se zas divil, co to tam pozvali za bezdomovce :)

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Mne se taky Cindy Lauper v ABitW2 libi... :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Tak s tou Cyndi Lauper jste mě, pánové, překvapili, ale prosím. :D Ještě jednou se ale vrátím k tomu country strejdovi s kšiltovkou, kterej mi opravdu bere dech a slova z úst… U téhle show je pro mě obecně velmi překvapivé, jak nesourodě působí jednotliví účinkující co se vizuální stránky týče – myslím tím hlavně tím, co mají na sobě. Někdo může namítnout, že to je každého věc, co si vezme, ale u takovéhle show, která je divadlem zrovna tak jako rockovým koncertem by se to stát nemělo. Ono je pravda, že na samotném koncertě to bylo asi fuk, protože i první řady lidí byly dost daleko od pódia a z Rogerova povídání v dokumentu je jasné, že přípravy probíhaly velice rychle a živelně a s fůrou problémů, takže se prostě nepodařilo odladit úplně všechno, to samozřejmě chápu, ale na druhou stranu – je zde řeč o perfekcionistovi Rogeru Watersovi a o hudbě Pink Floyd, u kterých právě estetická a vizuální stránka byla vždycky velmi důležitá a propracovaná. Na tomhle koncertě to prostě působí dojmem, že kdo šel okolo, ten si zazpíval – abych se furt neopíral jen do toho „strejdy,“ tak dalším případem je ten chlapík co zpívá Hey You (podle mě velmi dobře) – postrojenej jak tatík od tří dětí, co se zrovna vrátil domů z práce. Jasně – stojí celou dobu za zdí a diváci ho ani nezahlídnou, jenže kamera zabírá po celou dobu právě jeho, a to povětšinu času ještě velmi povedeně zezadu, detail neodolatelné proužkované košile, kterou asi koupil ten den v NDR. Pohled z perspektivy publika nám není dopřán.
Sakra, to jsem se rozepsal. Já vím, ono se mi to velmi dobře kritizuje, když jsem sám nikdy nic podobného neorganizoval… :D Ale don’t me wrong – after all si myslím, že je ten koncert velmi dobrý vzhledem ke své jedinečnosti je mimo jiné i unikátním dokumentem o tom, co se v naší části Evropy tehdy dělo – nevzpomenu si teď v které je to písničce, ale ten nádhernej záběr na českou vlajku v publiku… No a například ta Ute Lemper nebo Joni Mitchel jak jsem psal minule – jako by ty písničky byly psaný pro ně. Moc se mi líbí taky Adamsova Youg Lust.
Btw – budeme v této debatě pokračovat? Vytvořil bych samostatnej topic, sem to přeci jen tak úplně nepatří
It all makes perfect sence...

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Teď to po sobě čtu... :twisted: Sorry...oprava...don't GET me wrong - čtyři slova anglicky a hned chyba...ostuda :D
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Koncert The Wall Live In Berlin jsem viděl jednou na DVD a byl jsem poměrně zklamaný. Přišlo mi to jako průměrný revival. I Filip Benešovský to snad zahraje floydovštěji. Na koncertě sice účinkovala řada úspěšných zpěváků a muzikantů, ale každý to pojal svým stylem, což nemohlo napodobit hudbu Pink Floyd. A taky si myslím, že to někteří dost odbyli.
Cindy Lauper je kapitola sama o sobě :roll: Když jsem ji viděl na tom DVD, tak mě napadlo jediné slovní spojení: k**** nekulturní :evil:
Nechápu, jak ji tam Roger mohl tolerovat.
Jinak tam byly samozřejmě i světlé chvilky: Goodbye Blue Sky, Nobody Home... A to je tak všechno :oops:

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše:Koncert The Wall Live In Berlin jsem viděl jednou na DVD a byl jsem poměrně zklamaný. Přišlo mi to jako průměrný revival. I Filip Benešovský to snad zahraje floydovštěji. Na koncertě sice účinkovala řada úspěšných zpěváků a muzikantů, ale každý to pojal svým stylem, což nemohlo napodobit hudbu Pink Floyd. A taky si myslím, že to někteří dost odbyli.
Cindy Lauper je kapitola sama o sobě :roll: Když jsem ji viděl na tom DVD, tak mě napadlo jediné slovní spojení: k**** nekulturní :evil:
Nechápu, jak ji tam Roger mohl tolerovat.
Jinak tam byly samozřejmě i světlé chvilky: Goodbye Blue Sky, Nobody Home... A to je tak všechno :oops:
Videl jsem the Wall 1990 zive v TV - jenomze, to jsem o tom co to je, kdo tam bude hrat atd...moc toho nevedel. Mne se to libi jako Tribute koncert + koncert Rogera - to je vse. Myslim, ze symbolicky vzato - pad Berlinske zdi, pad zelezne opony - je nutno videt v sirsich rozmerech... je vic nez (jen) Pink Floyd nebo (jen) Roger Waters. Chci rict, ze byl to predevsim koncert o padu zdi, nez koncert Rogera. Proto tolik muzikantu (snad z obou stran opony - nevim), proto ta "ruznost" vseho, proto snad ten "ne-pinkfloyd sound"... Cindy to zazpivala jako Cindy... a snad kazda zenska v zrzavych vlasech a skolske uniforme vypada jako... :D a urcite nebyla nekulturnejsi nez postava ucitele... a aspon zpivala celou dusi, ne jako Skinhead O´Connor...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Jend píše:Jinak tam byly samozřejmě i světlé chvilky: Goodbye Blue Sky, Nobody Home... A to je tak všechno :oops:
Goodbye Blue Sky mne naopak v Berlinědosti naštvala.
Je to moje oblíbená skladba a líbilo se mi jak ji tam hezky natáhli a jak ji doprovázel orchestr.

Ale děsně mne tam iritovala ta ženská uječená, která mi zkazila jinak výborně podanou skladbu . . . .
Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

the Dark Lord píše:Ale děsně mne tam iritovala ta ženská uječená, která mi zkazila jinak výborně podanou skladbu . . . .
Nevidel bych to az tak spatne...
:D
Aspon jsem zrovna dostal chut Berlin Wall si zase pustit.
Vzdy je to o kompromisu - nakolik to zpivat jako Pink Floyd a nakolik osobne...

Ostatne: Neni to tak trochu ironii prave v The Wall in Berlin- zpivat to JINAK ? :twisted:

Pink isn´t well
he stayed back at the hotel
and they sent us as a surrogate band... (The Wall )

Protoze prave The Wall v Berline je koncert the Wall, kde Pink skutecne nebyl...

(Jak se prave na Berlin na Youtube koukam, napadlo mne - ze v In the Flesh! - jak tam Roger zpiva "I´d have all of you shot" melo by to stavu, kdyby tam napochodovala ceta se samopaly a slepymi zacala skutecne strilet smerem na dav. :D )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

proti píše:Videl jsem the Wall 1990 zive v TV - jenomze, to jsem o tom co to je, kdo tam bude hrat atd...moc toho nevedel. Mne se to libi jako Tribute koncert + koncert Rogera - to je vse. Myslim, ze symbolicky vzato - pad Berlinske zdi, pad zelezne opony - je nutno videt v sirsich rozmerech... je vic nez (jen) Pink Floyd nebo (jen) Roger Waters. Chci rict, ze byl to predevsim koncert o padu zdi, nez koncert Rogera. Proto tolik muzikantu (snad z obou stran opony - nevim), proto ta "ruznost" vseho, proto snad ten "ne-pinkfloyd sound"...
Ano, ano... Na ten koncert je třeba se dívat z několika úhlů pohledu.
Pokud bych měl hodnotit podle historické roviny, tak to samozřejmě musel být vyjímečný koncert. Pro generaci, která pamatuje pád berlínské zdi (mně bylo 5 let) a zvlášť pro ty, kteří na tom koncertu byli, to určitě mělo hlubší význam. A taky i pro ty, kteří Pink Floyd nebo Rogera slyšeli poprvé.
Já jsem v postbatolecím věku vůbec neměl páru o tom, co se ve světě děje, a proto teď ty důsledky pádu železné opony nějak nedokážu ocenit.
Takže The Wall Live In Berlin pro mě má spíš jen hudební význam. A hudebně se mi nelíbí.
proti píše:Cindy to zazpivala jako Cindy... a snad kazda zenska v zrzavych vlasech a skolske uniforme vypada jako... :D
Nejde o to, jak vypadala... :twisted: Spíš mi vadil její tělesný projev :twisted:
the Dark Lord píše:Ale děsně mne tam iritovala ta ženská uječená, která mi zkazila jinak výborně podanou skladbu . . . .
Mně se náhodou líbilo, jak to ta paní zapěla :D No holt máme odlišný vkus.
Naposledy upravil(a) Jend dne 17.05.2007 16:10:26, celkem upraveno 1 x.

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

To se nám tu rozběhla čilá diskuse, takovou různorodost názorů jsem ani nečekal. Ale to jen dokládá kontroverznost toho projektu
Jend píše:Koncert The Wall Live In Berlin jsem viděl jednou na DVD a byl jsem poměrně zklamaný. Přišlo mi to jako průměrný revival.
Tak zas tak černě bych to neviděl, i když je pravda, že po prvním zkouknutí jsem měl podobné pocity, vlastně ještě horší - přitáh jsem to domu a nedočkavě jsem tam začal sázet svá oblíbená čísla - CN, Mother, ABITW II. A to mi vstávaly vlasy na hlavě. Když jsem si to pak pustil celý, tak byl dojem o fous lepší - přeci jen jsem se napoprvé strefoval do těch podle mě nejslabších momentů a když jsem to pak viděl podruhé potřetí...tak jsem tomu přišel vcelku na chuť. Je fakt, že výše zmíněná čísla většinou přeskakuju.
Je ale jasné ze na "obyčejný koncert," tak jak jsme ho zažili před měsícem v Praze, se to nechytá. :D
Jend píše:Pokud bych měl hodnotit podle historické roviny, tak to samozřejmě musel být vyjímečný koncert. Pro generaci, která pamatuje pád berlínské zdi (mně bylo 5 let) a zvlášť pro ty, kteří na tom koncertu byli, to určitě mělo hlubší význam.
Já jsem v postbatolecím věku vůbec neměl páru o tom, co se ve světě děje, a proto teď ty důsledky pádu železné opony nějak nedokážu ocenit.
No tak mě bylo tehdy 11, takže jsem taky nestál v čele revoluce, ale přeci jenom tu dobu si pamatuju celkem dobře, bylo to super. A ten koncert právě v tomhle kontextu neopakovatelný, pro východní Němce to muselo být úplný zjevení. Muselo to být podobné jako pro nás první vystoupení Rolling Stones na Strahovském stadionu téhož roku.
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

Musím se přidat k těm, kterým se Cindy Lauper líbila, mně taky, řekl bych, že tuhle píseň dosti oživila.
Bohužel jsem však stáhnul verzi, která se tvářila jako celá, ale je tam jen první půlka(tzn. po Goodbye, Cruel World), můžete mi někdo prosím poslat odkaz, kde bych to mohl koupit (čti stáhnout) celé?

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

No tak k dostání je to v obchodech celkem běžně, např. Bontonland:

http://www.bontonland.cz/film/hudebnivi ... 45254.html
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

PetrM píše:No tak k dostání je to v obchodech celkem běžně, např. Bontonland:

http://www.bontonland.cz/film/hudebnivi ... 45254.html
Díky, ale ja preferuji trochu ,,levnější" způsob :D

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Jestli se to válí někde a netu, to netuším, já mám originál... :D
It all makes perfect sence...

Odpovědět