Bůh, náboženství v textech Rogerových

in the flesh

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

S tím Bushem to asi opravdu nebude tak horké, přece jen i v USA už ho má velká část veřejnosti plné zuby. Ale co ti křeťani? V USA se většina populace hlásí ke křesťanství a spousta z nich jistě chodí i na Rogerovy koncerty.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše:Rád bych věděl, jak na ty nápisy na praseti a protibushovky a protikřeťansky mířené texty písní reaguje americké publikum...
:shock: Roger ma nejake protikrestansky mirene texty? Kde?
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

proti píše: :shock: Roger ma nejake protikrestansky mirene texty? Kde?
No jistě. Co třeba Leaving Beirut? :shock:

A z písní, co Roger nehraje na letošním turné, můžu jmenovat ještě What God Wants a To Kill The Child, i když ty jsou obecně proti jakémukoliv náboženství
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Leaving Beirut. - nevidel bych to jako "protikrestansky" jen kvuli tomu, ze je tam jednou slovni spojeni "christian right" nevnimam Rogerove texty jako "protikrestanske".

Spis a to POUZE ze Roger kritizuje vse kolem sebe. :D
(Samo - nikdo neni svaty a Roger taky ne.)

Protoze tam zpiva o Georgovi, tak spis bych to vylozil jako kritiku toho jak je v Americe chapano krestanstvi. (Urcite to vsichni znaji - takove to kazani v koncertnim sale, kde kazatel dojima lidi k slzam a tak...) Nebo spis to Georgovo

"Bu.h to tak chce" = "Buh to tak chce".

What God Wants ai. Osobne nevnimam jako protikrestanske, nebo protinabozenske a uz v zadnem pripade ne proti-bohu-namirene. Spis bych to charakterizoval slovy: "Rogerovi je na bliti z karikatur, ktere z Boha, nabozenstvi a krestanstvi udelali lidi." - A zda se mi, ze to vse vidi az moc "americkyma ocima".

(jenom pro uplnost - je nutno rozeznavat kritiku osobni a vecnou.)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

proti píše:Spis bych to charakterizoval slovy: "Rogerovi je na bliti z karikatur, ktere z Boha, nabozenstvi a krestanstvi udelali lidi."
V To Kill The Child říká jmenovitě o Bibli, Ježíši a desateru, že to všechno je dogma (to samé o Aláh, Jehova, Korán atd...)
Např. právě řesťanství je postavené na Ježíši a pokud Rog řekne, že Ježíš je dogma, tak tím zavrhuje úplně tu nejzákladnější ideu křesťanství, tedy nejen výmysly lidí, jak píšeš ty.

Jestli Roger věří v Boha, tak musí být jedině deista.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše: V To Kill The Child říká jmenovitě o Bibli, Ježíši a desateru, že to všechno je dogma (to samé o Aláh, Jehova, Korán atd...)
Např. právě řesťanství je postavené na Ježíši a pokud Rog řekne, že Ježíš je dogma, tak tím zavrhuje úplně tu nejzákladnější ideu křesťanství, tedy nejen výmysly lidí, jak píšeš ty.

Jestli Roger věří v Boha, tak musí být jedině deista.
Sorry. To kill the Child jsem nejak prehledl. :D

Text:

Allah, Jehovah, Buddah, Christ
Confucius and Kali and reds, beans and rice
Goujons of sole, ris de veau, ham hocks
Lox bagels and bones and commandments in stone
The Bible, Koran, Shinto, Islam
Prosciutto, risotto, falafel and ham
Is it dogma, doughnuts, ridicule faith
Fear of the dark, or shame or disgrace
That we would choose to kill the child
That we would choose to kill the child

K textu - osobne moc nerozumim tomu zmichavani vsech tech (zjednodusene je nazveme:) "sluzebniku bozich" s nazvy jidla (a zatim jsem moc nepremyslel, co tim basnik rici chtel" - snad neco co narves do cloveka aby prezil, aby makal - to je stare - tusim to rekl prvni Marx: Nabozenstvi opium lidstva.) - nicmene, nechci byt nejak zase na ang. gramatiku, ale podle mne po slovech "and commandments in stone"
(to taky nemusi byt nutne jen desetero...) dle mne nasleduje tecka a zacina druha veta.

Takze dogmou naziva:
The Bible, Koran, Shinto, Islam
Prosciutto, risotto, falafel and ham

A znova je otazka -co tim chtel basnik rici - kritizuje jen to "co z toho udelali lide" nebo kritizuje nabozenstvi, nebo boha... - ja osobne to vnimam jako kritiku vecni. Tj. narazi jen na ty nami udelane karikatury...

Ale porad nevim, jaky je vyznam slov, ze Sunka (prosciutto) je dogma... :?

Pokud bych chapal text jako "Jezis je dogma."
Tak je na miste se zeptat: co roger chape pojmem dogma. Chce tim rict, ze Jezis ani neexistoval? Nebo?...

Zda je Roger deista? Nevim... Mel jsem vzdy dojem, ze je verici clovek... Ne ze bych ho osobne znal - soudim jen podle textu. :D A ted mi to prijde, ze snad neguje vsechno - a az vsechno zneguje, pak se podiva, co zbylo. :D Na zaklade jeho textu bych ho charakterizoval jako nekoho, kdo "hleda"... jinak nevim...


(Bery, mohl bys nas soupnout do tema nabozenstvi? :mrgreen: )
(nebo novy topic "Buh, nabozenstvi v textech Rogerovych")
Naposledy upravil(a) proti dne 12.06.2007 10:43:01, celkem upraveno 2 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Máte to mít :mrgreen: .
Tohle téma mě začalo zajímat od doby našeho setkání s Protim. Jelikož nejsem moc expert navýklad anglického textu rád se nechám poučit každopádně to To Kill the Child mě překvapuje.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Pozn.: Jinak Roger by si mel dat vetsi pozor na nase "muslimske bratry ve vire", protoze oni si na Allaha moc sahat nenechaji.
Salman Rushdie by mohl vypravet...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

proti píše:K textu - osobne moc nerozumim tomu zmichavani vsech tech (zjednodusene je nazveme:) "sluzebniku bozich" s nazvy jidla (a zatim jsem moc nepremyslel, co tim basnik rici chtel" - snad neco co narves do cloveka aby prezil, aby makal - to je stare - tusim to rekl prni Marx: Nabozenstvi opium lidstva.) - nicmene, nechci byt nejak zase na ang. gramatiku, ale podle mne po slovech "and commandments in stone"
(to taky nemusi byt nutne jen desetero...) dle mne nasleduje tecka a zacina druha veta.
Proč tam zamíchává názvy jídla?
To všechno, co vyjmenoval, je prostě jídlo (bůh), ale těch jídel je nekonečná řada, stejně jako máme nespočet náboženství.
Stručně: Roger tím asi chtěl říct, že lidi jsou schopni udělat si náboženství z čehokoliv. Třeba ze šunky :D Můžem se k ní modlit a mít k ní posvátnou úctu.
proti píše:Takze dogmou naziva The Bible, Koran, Shinto, Islam
Prosciutto, risotto, falafel and ham

A znova je otazka -co tim chtel basnik rici - kritizuje jen to "co z toho udelali lide" nebo kritizuje nabozenstvi, nebo boha... - ja osobne to vnimam jako kritiku vecni. Tj. narazi jen na ty nami udelane karikatury...
Podle mě kritizuje všechny náboženské směry. Pro Rogera je to všechno výmysl lidí, který způsobuje nesnáze.
proti píše:Pokud bych chapal text jako "Jezis je dogma."
Tak je na miste se zeptat: co roger chape pojmem dogma. Chce tim rict, ze Jezis ani neexistoval? Nebo?...
Existence Ježíše jako historické osoby je podle mě už dokázaná, přiklání se k tomu i vědci, kteří nevěří. Roger je nepochybně vzdělaný člověk a nevěřím, že by mu tato skutečnost unikla.
Asi tím naráží na jeho božství, v které křesťané věří.
proti píše:Zda je Roger deista? Nevim... Mel jsem vzdy dojem, ze je verici clovek... Ne ze bych ho osobne znal - soudim jen podle textu. :D A ted mi to prijde, ze snad neguje vsechno - a az vsechno zneguje, pak se podiva, co zbylo. :D Na zaklade jeho textu bych ho charakterizoval jako nekoho, kdo "hleda"... jinak nevim...
S tím, že Roger hledá, bych klidně souhlasil.
Stačí si poslechnout první slova desky The Final Cut...
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Jend píše:Proč tam zamíchává názvy jídla?
To všechno, co vyjmenoval, je prostě jídlo (bůh), ale těch jídel je nekonečná řada, stejně jako máme nespočet náboženství.
Stručně: Roger tím asi chtěl říct, že lidi jsou schopni udělat si náboženství z čehokoliv. Třeba ze šunky :D Můžem se k ní modlit a mít k ní posvátnou úctu.
Jo, jenom proc je najednou tak "gastronomicky". Kdyz clovek se vic klani - ja nevim - Mercedesu, Ferrari, dum, televize...

Jend píše:Podle mě kritizuje všechny náboženské směry. Pro Rogera je to všechno výmysl lidí, který způsobuje nesnáze.
All you need is love. Nic noveho pod sluncem - ani tohle lidi nepochopili...
Jend píše: Existence Ježíše jako historické osoby je podle mě už dokázaná, přiklání se k tomu i vědci, kteří nevěří. Roger je nepochybně vzdělaný člověk a nevěřím, že by mu tato skutečnost unikla.
Asi tím naráží na jeho božství, v které křesťané věří.
Asi tak, bliz to asi nerozlousknem... Moje pozn.: Nejsem Waters (nastesti :twisted: ), ja bych to asi rekl jinak... ale pisnicka ma byt prurazna, ma mit vypoved...
Ja osobne bych mel vic ucty k "vericim masam" obycejnych lidi.
(Myslim ne ty navrchu co to cele ridi...)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

proti píše:(Myslim ne ty navrchu co to cele ridi...)
Ti, co to řídí, většinou své náboženství jen zneužívají ve vlastní prospěch na ůkor věřících :twisted: Pokrytci :twisted:
Třeba takový papež zřejmě vůbec nezná bibli :twisted: , protože jinak by věděl, že Jesus něco jako hlavu církve výslovně zakázal :twisted:
Holt, touha po moci je neukojitelná... :twisted:
Naposledy upravil(a) Jend dne 12.06.2007 12:59:23, celkem upraveno 2 x.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Nikdy to není dobré, pokud se v rukou služebníků božích sejde příliš mnoho té moci světské . . . .

Přesto bych si však nikdy nedovolil (ani kdybych měl tu moc to udělat) rušit papežský stát.
A to křesťanství nemám rád . . . .
Obrázek

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

the Dark Lord píše:Nikdy to není dobré, pokud se v rukou služebníků božích sejde příliš mnoho té moci světské . . . .

Přesto bych si však nikdy nedovolil (ani kdybych měl tu moc to udělat) rušit papežský stát.
A to křesťanství nemám rád . . . .
Já bych tu bandu vatikánskou hnal! :twisted:
Oni jsou přesně ten případ zneužívání náboženství :twisted:

A to křesťanství mám rád! :D
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Rekl bych to asi tak, ze vse se da zneuzit - i moc, i nabozenstvi ... i...

Kazdy podle svych moznosti.

Dejme tomu - kdyz Roger vladl floydum, taky ze sebe pomalu delal neomezeneho vladce.

Otazka je, jak by se choval kazdy z nas na jeho miste... hm...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Rogerovo vyjádření k prezidentským volbám v USA (podle anglické wikipedie):

"Please, God - I'm an atheist so maybe I shouldn't be asking God - but let Barack Obama finally win the Democratic nomination and elect a person who seems to be not just enormously intelligent but also deeply humane and seems to have an imagination."

K Obamovi se moc vyjadřovat nebudu (jen vám jen tak pro zajímavost doporučím porovnat si řečnické výstupy Hitlera a Obamy... :wink: )

Co tímto příspěvkem chci říct... Je zajímavé, jak Roger o sobě prohlašuje, že je ateista a přitom se Boha po celou svou hudební kariéru ve svých textech dotýká a dokonce se i modlí :D :shock:
No, možná má určité tušení, že někde za hranicemi našeho časoprostoru by mohlo NĚCO být, ale jeho ego nedokáže připustit, že by mohl existovat někdo, kdo by byl dokonalejší než on sám :wink:
What do you mean interesting?

Odpovědět