Roger Prorokem? ( ...)

in the flesh

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Roger Prorokem? ( ...)

Příspěvek od proti »

Roger prorokem?

What God Wants?
Don't look so surprised
It's only dogma
The alien prophet cried

Don't look so surprised
I'm only joking
The alien comic cried

Don't be afraid it's only business
The alien prophet sighed


Když jsem se duševně připravoval na koncert Rogera Waterse v Praze roku 2002 posloucháním jeho hudby a v hlavě se mi míchaly různé Rogerove texty a k tomu 11. září přišel jsem na zajímavou konspirační teorii. Nevím, zda se mi to podaří dobře zformulovat do slov, ale.... (berte to jen jako snad určitou hříčku slov... ... ostatně... když se vše připisuje Cimrmanovi...)

When The Winds Blow (1984)
Towers of Faith

1.
Towers Of Faith
Ooooh, the lonely boys
In their towers of faith
Ooooh, the lonely boys
Locked in their towers of faith
The prophet reclined
In the Golan Heights
Ohhh, the lonely boys
He said "This land is my land"
To the Shiites
Ooooh, the lonely boys
And Jehova looked up from the sea of Galilee beneath
He said "I see you, you thief!
This land is my land
And this sand is my sand
And this band is my band."
Oh the lonely boys
Lookin' over their shoulder
Checkin out every boulder in the park
Where the gates are closed from hate
After dark
And the Pope rolled up in his armored van
He fell on his knees and kissed the land
He said something that I did not understand
It was in polish
Then up stepped an aide
He said "I will translate
Here is what His Holiness said:
'I am the Chief Jesuit
This land is Jesus' land
And that is all
All that there is to it
Hail Mary, the Mother of God!'"
And in New York City
The business man in his mohair suit
In the World Trade Center
Puffs on his cheroot
And he said
"Well I don't care who owns the desert sands,
My brief is with the hydrocarbons underneath"
And the sea of battle rages
Around the ancient tombs
And mother nature licks her wounds
And the lonely boys locked in their towers of faith
Who are nervous in the park when the gates are closed after dark
Ooooh, the lonely boys
In their towers of faith
Ooooh, the lonely boys
Locked in their towers of faith
Towers Of Faith

Věže víry
Ooooh, osamělí chlapci
Ve svých věžích víry
Ooooh, osamělí chlapci
Zamčení ve svých věžích víry
Prorok se uvelebil
V Golanských výšinách
Ohhh, osamělí chlapci
"Tahle země je moje země"
Řekl Šíitům
Oooh, osamělí chlapci
A Jehova vyhlédl z Galilejského moře pod ním
A řekl: "Já tě vidím, ty zloději!
Tahle země, je moje země
Tenhle písek je můj písek
A tahle kapela je moje kapela."
Ach, osamělí chlapci
Dívá se jim přes ramena
Kontroluje všechny osamělé kameny v parcích
Kde brány se zavírají před nenávistí
Hned po setmění
A Papež vyjel ve své obrněném autě
Klekl na kolena a políbil zem
Řekl něco, čemu jsem nerozuměl
Bylo to polsky
A pak přiskočil sluha a řekl:
"Já budu překládat.
Zde je to, co Jeho Svatost řekla:
'Já jsem Hlava Jezuitů
Tohle je Ježíšova země
A to je vše
A vše se tomu musí podřídit!'"
Zdrávas Maria, Matko Boží
A v New Yorku
Bussinesman ve svém mohérovém obleku
Ve Světovém obchodním centru
Si urovnal kravatu
A řekl:
"Fajn, je mi jedno, kdo vlastní pouštní písek
Jediné, co mě zajímá
Je jestli koncentrace hydrokarbonylů nestoupá."
A moře bitevního šílenství
Kolem starobylých hrobek
A matka příroda se líže z ran
A osamělí chlapci zamčení ve svých pevnostech víry
Kteří se strachují v parcích když brány jsou po setmění uzavřeny
Oh, osamělí chlapci
Ve svých věžích víry
Oh, osamělí chlapci
Ve svých věžích víry

2.
What God Wants (Part 3)
Don't be afraid it's only business
The alien prophet sighed
The vulture and the magpie took
The cash box from its hook
The monkey in the corner wrote
The figures in his book
Crazed the checkout lady's fingers
Flash across the till
The captain posts
The menu for the day
And in banks across the world
Christians Moslems Hindus Jews
And people of every
Race creed colour tint or hue
Get down on their knees and pray
The raccoon and the groundhog
Neatly make up bags of change
But the monkey in the corner
Well he's slowly drifting out of range
Christ it's freezing inside
The veteran cries
The hyenas break cover
And stream through the meadow
And the fog rolls in
Though his bottle of gin
So he picks up a stone
That looks like a bone
And the bullets fly
And the rivers run dry
And the fat girls sigh
And the network anchor persons lie
And the soldier's alone
In the video zone
But the monkey's not watching
He's slipped out to the kitchen
To pile the dishes
And answer the phone

What God Wants, Part 3
Co Bůh chce, část třetí
Neměj strach, je to jen byznys
Najednou všechno došlo tomu cizímu prorokovi
Straka se supem vzali
Pokladničku z jejího místa
A opičák v rohu
Si nakreslil ty obrázky do svého bloku
Hbité, ale kontrolované prsty té dámy
Přeběhly po peněžence
A kapitán poslal
denní menu
A v bankách po celém světě
Křesťané, Muslimové, Hinduisté i Židé
A lidé úplně všech
Ras, vyznání, barev i odstínů pleti
Padli na kolena a začali se modlit
Mýval a divočák
Si pečlivě sbalili své kufry neustálých změn
Ale opičák v koutě
No, má už v tom tršku zmatek
Kristepane, vždyť to uvnitř všechno zamrzá
Veterán naříká
Hyeny prolomily obklíčení
A valí se napříč lukami
A mlha padá
V jeho láhvi nedopitého ginu
Tak vzal do ruky kámen
Co vypadal trochu jako kost
A kulky létají
A řeky vysychají
A tlusté holky najednou vše chápou
Lidé na síti vždycky lžou
A voják zůstal sám
V zóně pod dohledem kamer
Ale to už opičák nevidí
Odešel do kuchyně
Aby přidal na hromadu další špinavé nádobí
A zvedl zvonící telefon

3.
Propagandistické pozadí útoku – útok na kulturu, náboženství západu, kulturu peněz, obchodu... atd...


Úvaha: Věže víry... ve smyslu textu Towers of Faith si já osobně představím dvě věže a mezi nimi plot s ostnatým drátem. Na jedné věži je muslim, na druhé ortodoxní žid... oba věří v jednoho Boha...

a někde na druhé straně zeměkoule se k nebi tyčí jiné dvě věže. WTC. Věže jiné víry, jiného náboženství – víry v peníze (a teď mi v hlavě zní jako film před očima všechny ty advertisements z Amused to Death...)... a všechno to – světová banka, obchod, dluhy rozvojových krajin, hlad, smrt moc peněz, WGW, p3...

Ve světle obrazu z Amused to Death part 3, kdy všichni lidi všech ras, náboženství se v bankách klaní nové víře – v peníze... kde vlastně jsou (nebo byly?) ty (dvě) věže víry? víry v co? V Boha? V peníze?

"nestarám se o to, kdo vlastní písky pouště"... Národy pouště zničili mnoho velkých kultur i civilizací...

Dvě věže víry na březích Jordánu... " I looked over Jordan and what did I see
Saw a U.S. Marine in a pile of debris "(AtD, The Bravery of Being Out of Range)

Kde skončíme ta naše "civilizace"? Zabíjíme nenarozené, chceme usmrcovat těžce nemocné... (jaký je v tom rozdíl, než hodit je do koncentráku?)... znovu čekáme na nějaký národ od někud z pouště?... aby jsme byly odváti jako ten písek...
Naposledy upravil(a) proti dne 11.09.2007 13:59:12, celkem upraveno 1 x.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

ugh :-s

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

nemám zrovna moc náladu na to číst si rogerovy texty, ale co se zbytku týče.
Svatých válek tu bylo už kvanta a většinou mezi sebou válčily náboženské kultury vyplývající částečně jedna z druhé nárokující určitou posvátnou modlu, hrobku, předmět....

naše aktuální civilizace se živí spotřebitelností každého druhu zboží od rohlíků až po auta. převládá dojem liberálního stylu života, kdy jsme "svobodní", ale málokomu docvakne, že největší svoboda je si kus dobrovlně uzmout a vytvořit v sobě jakousi morálku na úrovni. navrchu stojí byrokrati jako kdykoliv jindy.
co se týče potratů - čerstvě počatý potomek je budoucí samostatný tvor, který mi bere svojí existencí svobodu...proč bych ho měl tedy nechat žít? až budu chtít tak si "přece"vytvořím dalšího nebo snad jakmile to je víc jak jedna buňka, tak je to živá bytost kterou nesmí nikdo zabít? docela dylematická otázka, že ano. ale proč to někomu zakazovat? proč by nemohl být potrat legální? je pravda, že potom si taková žena asi tak trochu "zaslouží", aby se na ni ostatní dívali skrz prsty. jenže zaslouží si takové opovržení, pokud nemá prostředky na uživení sebe i potomka?
usmrcení nemocného - to je snad osobní volba svéprávného člověka. sebevraždu taky nevymluvíš, pokud to někdo chce udělat a tohle je rozhodně lepší způsob jak člověka zprovodit ze světa, chce-li, než nějakým morbidním způsobem (skok, oběšení se, střelba, jed, prášky, otrava alkoholem)
Live In Peace

kuba
king of snake
Příspěvky: 355
Registrován: 18.08.2005 20:49:14
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kuba »

tak tohle vlakno fakt nedavam #-o

Flower-pot
martyr
Příspěvky: 50
Registrován: 29.05.2007 22:06:25
Bydliště: Atom

Příspěvek od Flower-pot »

proti- heh, asi by bolo lepšie dať nám, tápajúcim, nejakú smerovku, kam chceš, aby sa thread uberal- či k rozoberaniu súčasnej situácie, Rogerových textov, alebo išlo len o osobný výplach (nechápať prosím to slovo nijak negatívne alebo ponižujúco)- nesnažím sa síce tváriť, že som ten príspevok pochopil so všetkým všade, každopádne ide o zaujímavu úvahu... :)

Po obdržaní smerovky (príp. sa zaobídem aj bez nej) sa k téme vyjadrím zajtra, teraz na to vážne nemák chuť... ;)
Stars can frighten...

Uživatelský avatar
matthewmatt
boy child
Příspěvky: 38
Registrován: 09.01.2007 16:21:47

Příspěvek od matthewmatt »

kuba píše:tak tohle vlakno fakt nedavam #-o
:shock: Já taky ne... :D

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Flower-pot píše:proti- heh, asi by bolo lepšie dať nám, tápajúcim, nejakú smerovku, kam chceš, aby sa thread uberal...
To je na vas, ne? :D
(I nejmensi Off Topic je lepsi nez ticho...)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

Hele, proti, nic proti :D , ale připadá mi, že to, teď doufám, že se správně vyjádřím, že to moc žereš, resp. texty. Ačkoliv texty Pink Floyd a Rogera Waterse mají u mě doma vlastní oltář, kde jim občas něco obětuju a jsou tak univerzální a nadčasové, tak bych je nerad používal k interpretaci problému dneška a k jejich vysvětlení.
...and when you lose control, you'll reap the harvest you have sown...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Kwisatz Haderach píše:Hele, proti, nic proti :D , ale připadá mi, že to, teď doufám, že se správně vyjádřím, že to moc žereš, resp. texty. Ačkoliv texty Pink Floyd a Rogera Waterse mají u mě doma vlastní oltář, kde jim občas něco obětuju a jsou tak univerzální a nadčasové, tak bych je nerad používal k interpretaci problému dneška a k jejich vysvětlení.
Vid zacatek tohoto threadu:
(berte to jen jako snad určitou hříčku slov... ... ostatně... když se vše připisuje Cimrmanovi...)
Kazdy neco "aplikuje" - bibli, koran, nejvetsiho Cecha vsech dob - Jaru Zimmermanna, vyroky slavnych, duchovnich vudcu, ja nevim ... kucharku, Waterse...

(a co ten tvuj nick - nezeres to taky trochu "moc"? http://en.wikipedia.org/wiki/Kwisatz_Haderach ) :D

Myslis, ze Waters svoje texty nemysli "vazne", tj. ze je taky nezere?
Zdalo se mi, ze na koncerte sve texty dost "zral"...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

proti píše: Vid zacatek tohoto threadu:
(berte to jen jako snad určitou hříčku slov... ... ostatně... když se vše připisuje Cimrmanovi...)
Kazdy neco "aplikuje" - bibli, koran, nejvetsiho Cecha vsech dob - Jaru Zimmermanna, vyroky slavnych, duchovnich vudcu, ja nevim ... kucharku, Waterse...

(a co ten tvuj nick - nezeres to taky trochu "moc"? http://en.wikipedia.org/wiki/Kwisatz_Haderach ) :D

Myslis, ze Waters svoje texty nemysli "vazne", tj. ze je taky nezere?
Zdalo se mi, ze na koncerte sve texty dost "zral"...
Nick vznikl jen tak, nejsem žádný prophet.
Líbí se mi tvoje představivost, práce se symboly, akorát já moc nemám rád, když se hledají symboly a významy i tam, kde podle mě nejsou. Jako např. analýza filmu The Wall-to už je na mě trochu moc. Jasně, je to hříčka, proč ne, obdivuju tvůj proud myšlení, ale nemůžu se pod to podepsat, tedy ani s tím souhlasit.
...and when you lose control, you'll reap the harvest you have sown...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

?

(Hm.. abych to rekl jeste jednou a vyrazneji - tj. ne vyznamem vet:
"It's only dogma"
"I'm only joking"
"The alien prophet sighed"
"když se vše připisuje Cimrmanovi...")

Nehledám symboly tam kde nejsou, proste jen se to nejak ve mne sepnulo (dve veze, nabozenstvi, modlitba k penezum...) - tim zdaleka netvrdim, ze Roger je prorokem (vid ten otaznik za nazvem threadu)... a tak... nicmene brat veci zertem i vazne ma sve kouzlo myslim... jen kdyz nekdo nerozumi o co go... #-o .. co uz...

Je to hra... i kdyz snad v necem ne jenom hra (ale to uz je na kazdem zvlast)... zda se to nekomu libi nebo nelibi... sleep, sleep, I am only dreaming (Pros,Cons...)

Trochu jde mimo mne veta ve smyslu: "Nesouhlasim s vtipem."
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Musím se Protiho zastat, celkem mě tato úvaha zaujala, myslím že úvahy tímto směrem určitě nejsou od věci.
Přece jen je Roger takový malý politolog a sociolog a to že se ve svých textech zabývá těmito tématy musí vyplynout v paralely se skutečnými důsledky. Já v tom teda nevidím žádné velké spekulace, pokud se zabývá například vztahy peníze-západ, západ-východ, východ-peníze... přiznejme že všechny tyto vztahy existují a bohužel mají důsledky které známe (11.9. ...).
Já jsem rád že takhle Roger píše a je to jeden z důvodů proč se mi jeho písně líbí - vnáší to nový rozměr, už to není jen písnička...

Pro mě to prostě nic nějak nemyslitelného není, prostě to beru tak že 11.9. bylo vyústěním situace která se vyvíjela dlouho předtím.
A tohle je to co jsem pochopil v Protiho úvaze.
Asi tak.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Flower-pot
martyr
Příspěvky: 50
Registrován: 29.05.2007 22:06:25
Bydliště: Atom

Příspěvek od Flower-pot »

Ok, tak najskôr k tomu pľutiu na západnú kultúru- tu len odcitujem príspevok, ktorý som svojho času napísal na inom fóre v podobnom (?) témate...
Za budem mať výčitky svedomia, že som nič (nového) nepovedal, ale tak dajme tomu...

Súčasnú situáciu nepovažujem za dobrú. Čoraz častejšie ma prepadá pocit, že od roku 1984 sme čím ďalej tým bližšie Prekrásnemu novému svetu a vecí, ktoré mi na (západnej, či ako je tu vlastne pomenovaná) spoločnosti vadia, je požehnane- či už degradácia smrti na emocionálnu tabletku aplikovanú cez obrazovku televízie, hudba riadená viac manažermi než umelcami, ľudskosť potláčaná honbou za bodmi za štýl (za dobre uviazanú kravatu, pevný stisk ruky...), et cetera, et cetera, et cetera...

Čo ale nič nemení na tom, že som viacmenej spokojný- či už preto, že aj keď za objímanie stromov alebo stojky na námestí síce dnešná spoločnosť individualitu nepodporí v rozkvete, ale aspoň ju priamo neukameňuje, popri mainstreame mihajúce sa bočné prúdy sú výraznejšie a ľahšie dohľadateľnejšie.. Áno, sú asi veci, ktoré boli v minulosti lepšie, aj ja upadám do ľahkej extáze pri pomyslení, že by som mohol zažiť napr. Woodstock alebo Pink Floyd v UFO klube (aj keď bez priamej skúsenosti ťažko posúdim, ako by som sa v danej dobe mal)- ale na druhú stranu tých možností, kde by som sa mal (z môjho skromného terajšieho pohľadu) horšie, je podstatne viac....

Aby som to uzavrel- súčasná situácia má od (môjho) ideálu sakra ďaleko- ale z možných situácií patrí asi k tým najbližším...
Ono celkom fajn balzám na vízie budúcnosti je pozrieť sa do histórie- v jej kontexte to zas tak strašné nie je... ;)

Ok, a teraz konkrétnejšie- k interrupciam/eutanáziam, tam prakticky súhlas s Harmanom. Aj keď... Interrupcie- najcitlivejšia otázka tu asi je, kedy je vlastne plod už živým tvorom a kedy iba schránkou, pripravenou na vloženie života... (pri istých extrémistických teóriach by bola vraždou pomaly aj masturbácia... ) Žiadne plošné riešenie tu asi nebude absolútne, z morálneho hľadiska to treba individualizovať, ale... Jedna vec je fakt, že tým, že budú interrupcie zakázané, sa akurat podporia 'potratové turistiky', v tom horšom prípade potraty nelegálne... Stojí cena jedného života zničených dvoch? Nemyslím... A čo ma dojme k slzám, je, keď túto otázku riešia s výrazom Šalamúna muži v pokročilom veku... Alebo, ako bolo napísané v Britských listoch, ideálne by bolo, keby tie deti mohli donosiť muži z hnutia Pre život... :roll: Aby som to nejak sformuloval- pokiaľ je možnosť pre adopciu (čo takto ju povoliť homosexuálnym párom, keď heterosexuálne chcú deti čím viac tým menej? :-k ) a nie je ohrozený život matky, tak za interrupciu nie som. Moje rozhodnutie to však nie je... (mmch., kontrola pôrodnosti je imho jedným zo základných kameňov fungujúcej civilizácie)

Ok, ďalej... Ja, vo veku pokročilej osemdesiatky, ležiaci a slintajúci v posteli, v lebečnej dutine ako posledný Mohykán ostáva posledná bunka, dar reči mi bol časom odobratý, a moja jediná funkcia spočíva v tom, že znečisťujem plienky a som obrovské závažie pre moju rodinu... Tak toto je, prosím pekne, moja najhoršia nočná mora. Alebo ďalšia- po nejakej ťažšej nehode upadnem naveky do kómy, ale nebude mi dopriate umrieť.. Až sa mi raz niečo podobného stane, prosím Šivu, Boha, Manitoua, Alláha aj Jahveho, nech mi zošlú nejakého osvieteného spasiteľa, ktorý "bude mať nervy zasadiť to posledné bodnutie"... Smrť, ktorá je v harmónií s prírodou (nie je to dobre sformulované, ja viem), resp. ktorá príde s 'vyhasnutím' plodu (a je podľa mňa jedno, či s fyzickým, psychickým...) , je prirodzená- umelé vydržiavanie pomocou prístrojov pri živote, z ktorého zostala len spomienka, aby si mohla dnešná civilizácia mädliť ruky, aké dosahujeme úžasné výsledky- to IMHO prirodzené nie je...

A k tým textom- asi súhlasím s Kwisatzom- resp. Roger dokázal za pomoci hudby v symboloch vytvoriť, alebo lepšie povedané zobraziť niečo, čo ďaleko presahuje mantinely slova, takže keby som ich rôzne pitval a aplikoval na tak nudnú 'symbolickú realitu', nikdy by som sa nezbavil pocitu, že som z Vermeerovho 'Dievčaťa s perlovou náušnicou' spravil prvácku čarbanicu... Ale, aby som to ujasnil, hovorím teraz o sebe, pochopiteľne každý nech sa s tým vysporiada podľa vlastného (s)vedomia... ;)
Naposledy upravil(a) Flower-pot dne 07.02.2008 13:09:14, celkem upraveno 6 x.
Stars can frighten...

Uživatelský avatar
Kwisatz Haderach
seer of visions
Příspěvky: 112
Registrován: 06.02.2007 12:15:32
Bydliště: Brno-Bohunice

Příspěvek od Kwisatz Haderach »

proti píše:Nehledám symboly tam kde nejsou, proste jen se to nejak ve mne sepnulo
Trošku mi to připadá, že si protiřečíš. Dobře, jestli si myslíš, že nevím, o čem mluvím, tak to máme asi podobný pocit, protože já o koze a ty o voze. Bohužel kvůli formě se nemůžu zabývat obsahem. Neber mě prosím nějak špatně.
...and when you lose control, you'll reap the harvest you have sown...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Kwisatz Haderach píše:... protože já o koze a ty o voze...
Asi tak...


Pokud jde o interupce - myslim si, ze clovek by mel brat zodpovednost za sve konani. Pokud dusledkem sexu je vznik embrya (neceho co muze dorust do cloveka) - tak je nutno brat tenhle "dusledek" jako fakt.

Pokud by to bylo omezenim sve svobody, tak bych mohl rict - Ja jsem si svobodne zastrilel na ulici a to, ze prislo nekolik lidi pri tom o zivot - ja za to v podstate nemuzu - tj. clovek musi brat dusledky sveho konani.

Nevim... nejsem lekar, ani vedec, ani se tim nezabivam po vecerech. Ale vznika zivot az porodem? Nebo je uz pred porodem? Otazka kdy je to clovek a kdy ne... to nikdo nerozresi - a ani ja tim nejsem zcela jist - a prave proto - pro tu nejistotu, bych na "existenci" jakehokoli embrya v jakemkoli stadiu zivota nesahal... Nevzal bych si to na triko prave kvuli te nejistote.

Ale samozrejme spolecnost - rika neco jine - farmaceuticke firmy, obchod... ja nevim kdo jeste... rika neco jine - a to uz neni o "pravde", ale o prevladajicim nazoru - stejne jako kdysi bylo kuractvi zdrave, a dnes ne. Ve svete to ale bezi tak - ze vse je o penezich, tem se vsichni klanime, takze...

Pokud se na problem kuractvi podiva ekonom, zjisti, ze ani dane z prodeje tabak. vyrobku nezaplati leceni zdravotnich problemu postihnutich a to se jeste nepocita absence postizenych ve vyrobne-ekonomickem procesu, pripadna smrt odbornika, do ktereho vzdelani stat investoval finance formou bezplatneho vzdelani atd... Takze kuraci – uz i svymi "kuř-pauzami", kdy neprodukuji ekonomicky efekt pro stat, jsou nevyhodni. A proto je vic "vhodne" to omezit a zakazat. (Nebo si snad nekdo mysli, ze koureni se omezuje jen kvuli lasce vuci nekurakum?) Ale i kdyz ekonomika vladne svetem, tem ekonomum jeste asi (mam ten dojem) nedoslo, ze napr. je dobre podporit rodinu (jakozto reprodukci vyrobnych jednotek (tj. lidi), kteri svou cinnosti produkuji hruby domaci produkt HDP. Protoze je ekonomicky vyhodne dovest napr... (nebudu jmenovat narodnost, abych neurazil nikoho) odbornika (nebo robotnika na spinavou praci)ze zahranici, kteremu jsem jako stat napr. 25 let nemusel investovat a platit vzdelani, zdravotni pojisteni ai. a ted si ho privlecu ze zahranici, bude tady pracovat pro mne... jenomze... po zkusenostech vime (Francie, USA, GB), ze to ma na spolecnost i jine dopady – socialni problemy asimilace, kdyz se vyrobni jednotka HDP (tj. clovek) na sve socialni urovni nedokaze asimilovat – tj. priveze se sebou sve "nezapadni chovani", nebo "svou viru", kde vsechno trochu chape jinak. Dalsi problem – ne ekonomicky, ale socialni, vznikne, kdyz nase vlastni vyrobni jednotky HDP (tj. lidi) jsou reprodukovani nizsim kvocientem nez "cizinecke jednotky HDP", protoze potom procento neasimilovanych jednotek HDP vzrusta a vznika problem (ne kazdy se asimiluje – videt to vsude... ale znovu nebudu jmenovat...). Takze je snad jen otazkou casu, az to ekonomum dojde, ze je lepsi podporovat rodinu.

Taky by se snad dalo ekonomicky vycislit (ale to uz asi by byla hooodne velka studie.) Kolik to v prumeru stoji stat, kdyz jeho vlastni vyrobni jednotky HDP napr. nejsou schopne reprodukovat dalsi vyrobni jednotky HDP, protoze nasledkem interupci, nebo dlouhodobeho uzivani.antikoncepce. Nebo kolik stoji stat a pojistovni leceni nasledne neplodnosti (tj. nereprodukce vyrobnich jednotek HDP), umele oplodnovani. (a to jeste pak nemluvim o napr. pripadne geneticke "podhodnote" vzniklich vyrobnich jednotek HDP, kdyz vznikaji z vajicek oblbnutych hormony a ze spermii, ktere nebyly schopné "doběhnout za vajickem po svych".

A az se to snad jednou zpocita, prestane se zduraznovat "osobni svoboda", ale snad "zodpovednost pri chování se", "výchöva dětí" – ale to dnes asi těžko, když vychovávat dítě je pro ženu ekonomicky nevýhodné, protože přijde o práci, kariéru... atď... a vyroba antikoncepcnich tabletek je tak ekonomicky vyhodna... (btw. proc zivotnost spermii u muzu za poslednych nekolik desetileti poklesla o 50 procent? )

(Mam geniální nápad – musím to celé rozepsat, přeložit do angličtiny a poslat Rogerovi jako namet k textum. Kdyz mu to prodam to bude penez!!!! :twisted:)

Jenze, i kdyby se na to prislo... tak... to vite – zakony se davaji ne na zaklade toho co porad plati – ale dle zakonodarcu, a kdyz se nekde presune napr. "nekolik kapříků", tak se ruka pri hlasovani zakona nezvedne, nebo zvedne... (who holds the aces...)

Can´t you see? It all makes perfect sense - expressed in dollars, shillings and pence? -

(Toto cele jsem rikal jen z pohledu novodobeho boha - penez. Ne z pohledu cloveka, skutecneho Boha apod... - to by bylo mnohem zlozitejsi, a uz ted mne boli prsty. :D)

Jedina svoboda existuje pod zakonem. Zakon - neco co trva, ne to, co si nekolik idiotu odsouhlasi v nejakem "zakonodarnim shromazdeni".

To co se casto chape jako "osobni svoboda" je v podstate jenom "osobni nevazanost", nebo "osobni nicim neomezenost" - a to je myslim dost malo. Osobni svoboda by mela taky zahrnovat neco jako dustojnost, smysl lidske existence, formace vlastniho ja, utvareni se clovekem, stavani se clovekem.... hm...

Ale uznavam, ze mnoho z mych nazoru prameni z celkoveho postoje k zivotu, existenci. Pokud nekdo tyto otazky resi z jineho vychodiska (napr.: tak mam jeste pred sebou cca 60 let zivota, tak si uziju, a potom tma, smytec a konec), dochazi k jinym zaverum...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět