Roger v Praze 2011

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

tak vydání DVD je snad povinností, i když u Dark Side to platilo úplně stejně a hle...ale myslím, že Zeď bude.
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Pár vět nesouvislých z mé strany:

Na koncert jsem dorazil 5 minut po 12-té. cca 7:59 jsem opustil kovové detektory (jednoduše je miluji!!! :-/ ). Ale začátek jsem stihnul.

Německý samopal v Rogerových rukou - nádherný obraz.
Chtělo se mi zvolat - "kulku i pro mně, Rogere!" :twisted:

ad "neaktivní publikum" - já byl taky dost neaktivní. I když jsem byl jen na tribune, jednoduše to už asi nestíhám – poslouchat, koukat, přemýšlet, aplaudovat a to vše najednou. Uprostřed poslouchání, "čtení zdi", úžasem nad jednotlivými vizuálními efekty, posloucháním atd... jsem na to aplaudování prostě – zapoměl. Nebo při některých momentech jsem měl spíš slzy v očích, než chuť a sílu tleskat.

Promítání na zeď během přestávky bylo – dle mého názoru – prudce meditativní. Stěna jako předěl mezi mrtvými a živými a jako prostor pro vzpomínky, obrazy. Ten hudební podmaz – nebyli tam taky zpěv budhistických mnichů? Mezi těmi tvářemi jsem našel i Gándího.

Letadlo které sestřelilo kus zdi, nemělo chybu. Iluzorní (3D) odpadávání cihel ze zdi v dál, zatím co stěna stojí (ABitW3)– bomba, otvírání zdi do dály (HY), a ta potvora co tam vyletěla na lidi – absolute,
Kdy jsem měl ještě skandovat a tleskat?

Na koncertu jsem byl jen v pátek. Ale s kamarádem, jsme v sobotu kolem osmé byli poblíž Českomoravské (metro) – tak jsme tam jenom tak z hecu vystoupili. A tak trochu jsem si "přes dveře" užil první část koncertu. Za sebe mohu říct, že to bylo i celkem fajn – jenom poslouchat a nevidět. Víc jsem se mohl koncentrovat na hudbu, i když to nemělo ten sound. I "přes dveře" jsem si to užil. Ale kamaráda to po první půlce přestalo bavit, tak jsme šli pryč. Nemusím mít všechno. :-)

Z tribuny jsem si všiml, že po koncertu se několika fanouškům podařilo utrhnout jednu cihlu a rozkouskovali si ji mezi sebou. (Někdo má propisku... :-) )

...a pak po koncertě píšu SMS Berymu "ahoj, už se asi nesetkáme, je tady moc lidí, nenajdeme se..." a za mnou se ozve hlas – Bery. Podobně "náhodou" jsem po Strahově 1994 našel svého bratra (resp. on mně), když jsme se ztratili v davu před koncertem.

Jinak jsem slyšel informaci od jednoho z organizátorů, že z koncertu z 15. 4. ´11 zůstalo 7 lístků, takže kdo koupil "s přidanou přirážkou" od překupníků, prodělal.

Neznáte někdo toho šťastlivce, kdo dostal na konci koncertu trsátko od Davida K? :-)

http://www.youtube.com/watch?v=JHk40vfpWIE
- u tohoto (0:16-2:40) - mi běhal mráz po zádech a do očí se prodírali slzy... "Does anybode else in here feel the way I do"....
http://www.youtube.com/watch?v=5EJ8NTRu8Jo
http://www.youtube.com/watch?v=4TYJUsHVyjc
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Se sestrou jsme ukořistili pár kousků jedné cihly, kterou dal po koncertě v pátek jeden sekuriťák malému hloučku lidí pod pódiem. :D

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Tady jsem našel komplet video ze soboty. Pěkná kvalita: http://www.youtube.com/user/jointickk
It all makes perfect sence...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Tak nějak čtu vaše příspěvky a souhlasím úplně se vším. Sice jsem s s vámi s nikým nikde nepotkal, koukal jsem o pauzách po sedačkách, jestli někoho nezahlídnu, ale smůla. O to víc mě těší, že mnozí z vás zde se mnou byli a viděli a prožili něco, co pro mě zůstane natrvalo nejlepším koncertem, na kterém jsem kdy byl. Nemám rád superlativy, ale v ten pátek jsem žádné mínus neviděl - Roger Waters, ten starej šedivej pes to odpálil neskutečně - jak samotný hudební a obsahový odkaz a sdělení Zdi, tak její transpozice do dnešní doby (to téma je prostě tak nadčasové, že funguje všude a vždy) včetně hudebního provedení a mediláního ztvárnění... To prostě nemělo jedinou slabinu! Jak jsem byl znechucený z berlínského provední Zdi, tak teď mě to dokonale uzemnilo a spustilo ve mně všechny možné emoce, včetně slz. Proti to napsal moc pěkně: nebyl čas na aplaus nebo něco podobného: záplava smyslů a emocí byla taková, že se nedostávalo na pořádný aplaus... Za sebe můžu říct - v tomto ohledu - že jsem si celou Zeď protancoval a odzpíval jedno, že moje bezprostřední okolí vyzeralo lehce kamenně :) Já si to užil a nikdo mi to nesebere. Ta pauza s promítáním falled loved ones včetně krásné hudby (něco jsem pochytil, odkud bylo, ale v tom mumraji jsem zase pozapomínal, co přesně...) skvěle propojovala obě půlky koncertu - díky za to. Detailů, na kterých by se mohla dokazovat Rogerova dokonalá synchronizace obsahu Zdi s fragmenty skutečného života, bylo ten večer neskutečně moc a je úplně zbytečné to tu zas rozepisovat - mezi těmi mnoha vrstvami sdělení byl takový výběr, že si právě a je pro sebe musel vybrat úplně každý, i ten největší ignorant.
Za sebe, když jsem Rogerovi a jeho squadře zamával naposled, jen říkám ještě jednou, ikdyž asi naposled: DÍKY MOC!
Čekání na živou Zeď trvalo sakra dlouho, ale vyplatilo se stonásobně :)
Jo a zdravím alespoň na dálku Richarda, Zbyňka, Beryho, Protiho, Ogiho (tebe bych zvláště rád nově potkal :)) a taky vás ostatní, co sem píšete. Bylo to moc moc moc fajn...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Příspěvek od volka.z »

Od pátečního koncertu uplynulo už pár hodin,člověku se to v hlavě rozleží a v návaznosti na jednotlivé odkazy ke koncertu musím říci, že v každém z nich bych asi našel svůj názor. Myslel jsem si, že Zeď znám... A chyba ,,, neznám. Ke všem těm možným verzím, které vlastním přibyla ta nej. Osobně si aspoň jednou poslechnout její verzi živě.V podání autora.Bylo to super a jestli jsou možné nějaké známky pak bych dal tu nejvyšší. Vedle Pink Floyd člověk poslouchá hodně muziky, ale tady je to vše trochu jiný. tak trochu součást mého života.
Z perfektního výhledu sektoru 417 bylo vše jak v krásném filmu jehož jsme byli součástí.
Seděl vedle jeden mladší ode mne, kterému ta hudba mnoho říkala a tak jsme si v přestávce mohli trochu popovídat. Bohužel v té atmosféře jsme se nepředstavili. ale i to bylo součástí toho večera.
Ve svém příspěvku mne Fernetti jmenoval... díky, rád jsem Tě aspoň krátce na koncertě slyšel aspoň v telefonu. a jak psal Proti, svět je malý a pokud mi tedy pamět slouží tedy aspoň usuzuji , pak to byl asi on kdo s Berrym krátce diskutoval při odchodu z haly resp. před ní a já míjejíc jsem se vrátil, neb v tu chvíi byl spěchající Berry nepřehlednutelný...A škoda, že jsme se s Protim nepozdravili osobně. Tak aspoň dobře dojel,on i Berry No a že jsem si vědom toho, že takových koncertů člověk moc nezažije jsem rád, že jsem byl při tom.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše: Sice jsem s s vámi s nikým nikde nepotkal...
Jo a zdravím alespoň na dálku Richarda, Zbyňka, Beryho, Protiho, Ogiho (tebe bych zvláště rád nově potkal :)) a taky vás ostatní, co sem píšete. Bylo to moc moc moc fajn...
Nějak mi "došla pára" něco nějak organizovat (i když jsem původně chtěl, ale ... half of page of scribbled lines"...). Přišlo mi, že bych nesehnal dost lidí – a stejně by to bylo pravděpodobné, že bychom se s Rogerem nesetkali. Na druhou stranu – snad je i radši, že měl po koncertu klid. :-D
fernetti píše: Za sebe, když jsem Rogerovi a jeho squadře zamával naposled, jen říkám ještě jednou, i když asi naposled: DÍKY MOC!
Asi to tak bude – ale... Když jsem se tak díval na Rogera, tak klidně – když CHCE – ať si užívá podzimu života, ať si užívá "důchod"... Jen jsem vážně zvědavý, jak dlouho mu ten klid vydrží. :-)
Ono – záleží od toho, jak si člověk položí otázku:
Když se zeptá:
"Bude ještě nějaké koncertné turné anebo ne?" – tak odpověď je jasná: Spíš ne.

Ale když se otázka položí jinak:
"Bude ještě nějaké turné anebo si Roger bude užívat v klidu CELÝ podzim života chytáním ryb u nějaké řeky (Truly gone fishing)?"

Tak já bych to tipnul na nějaké malé koncertné turné. :-)
(Jsem vážně zvědav, jak dlouho Rogerovi vydrží nicnedělání. :-) Ta energie v něm ...)

Ale pokud se rozhodne pro to rybaření, tak mu to od srdce přeju!!!
A moc velké ryby taky!
fernetti píše: Jo a zdravím alespoň na dálku Richarda, Zbyňka, Beryho, Protiho, Ogiho (tebe bych zvláště rád nově potkal :)) a taky vás ostatní, co sem píšete. Bylo to moc moc moc fajn...
Díky za pozdrav. Já jsem musel spěchat k místu, kde jsem měl domluvené přenocování. Takže nějaká post-party pro mne moc nepřicházela v úvahu... A taky jsem si časově moc dobře nerozvrhnul (jak už jsem psal) můj pozdní příchod na stadion.
volka.z píše:... a jak psal Proti, svět je malý a pokud mi tedy pamět slouží tedy aspoň usuzuji , pak to byl asi on kdo s Berrym krátce diskutoval při odchodu z haly resp. před ní a já míjejíc jsem se vrátil, neb v tu chvíi byl spěchající Berry nepřehlednutelný...A škoda, že jsme se s Protim nepozdravili osobně.
Potkáme se příště při dalším koncertu.
:D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
aries101
raver
Příspěvky: 109
Registrován: 02.01.2008 22:14:01

Příspěvek od aries101 »

no rožer uz pred wall povedal ze sa chce venovat opere. ked si zoberiete, tak poslednych 12 rokov bol viac na turne ako doma a wall je skutocny vrchol rekapitulacie. ma plne sufliky skladieb ale nema ich s kym zhodobnit, co je velka skoda. ja si myslim ze po niecom takom pompeznom a genialnom ako bolo toto turne uz nebude mat co lepsie a nove ponuknut a stiahne sa. bude robit operu, obcas da daku charitu a obcas okomentuje svetove dianie

ak zijeme v dokonalom svete tak dalsi vyvoj by mohol byt takyto:

1. ak waters neurobi 3. leg wall tour tak sa gilmour docka carina a pomaly by mohol dokoncit album a ist oprasit podia - rozsah ako OAI uplne staci
2. waters bude robit na opere ale spomenie si ze poslednu pol dekadu odohral dakych 300 koncertov (mimo in the flesh) a vyda dvd
3. ak nevyda dark side, tak vyda aspon the Wall v luxusnom baleni, kde bude Behind the wall, The Wall Live 1980/81 a The Wall Live 2010/2011. V bonusoch si najdeme Comfortably numb s gilmourom na gitare a masonom na bicich
4. gilmour s watersom daju do tretice daku spolocnu charitu a vecer ked sa opiju, tak gilmour da zase nejaku sialenu ulohu watersovi a ked ju waters urobit tak mu gilmour slubi ze by sa mohli pozret na par watersovych skladieb a vydat to (opat na charitu), urcite nie ako pink floyd ale povedzme David Gilmour & Roger Waters. Na tomto EP alebo LP sa objavi aj jedna z rozrobenych skladieb Ricka Wrighta ktoru RW a DG s citom dokoncia, pricom sa v studiu objavi aj nick mason aby prevetral bubny

NIC VIAC NEPOTREBUJEM :prase: :prase: :prase: :prase:
Do you like our pig? We don't like him very much. Right, that's enough fun; home piggy. This next one is for all you disco fans - with a nice bouncy beat - called 'Run Like Hell'.

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

PetrM: Díky za odkaz, jinak na Youtube se dá najít i skoro celý páteční v relativně slušné kvalitě.

aries101: I ty jeden optimisto... :mrgreen: Teda, ne že bych nesouhlasil. :D Ale jen jednu věc: "rozsah ako OAI uplne staci" - pokud myslí turné, tak to rozhodně nestačí. Musí tam zařadit Prahu. :wink:

to all: Na Yeeshkulu už se něco objevilo - Crowdy in Praha (15. 4. 2011) a Amused to Death (16. 4. 2011), a zní to sakra dobře. =D>

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Harold píše: to all: Na Yeeshkulu už se něco objevilo - Crowdy in Praha (15. 4. 2011) a Amused to Death (16. 4. 2011), a zní to sakra dobře. =D>
A moh by to, prosím, dát někdo na RapidShare, MegaUpload, nebo tak nějak? Já torrenty nemůžu, tak ať si to můžu taky stáhnout :-)
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
markéta
martyr
Příspěvky: 53
Registrován: 19.01.2008 20:19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od markéta »

aries101: ideální představa dokonalého světa :D taky bych už nic víc nepotřebovala :D

jinak prosím prosím, také se přimlouvám za hození pražských koncertů někam jako je megaupload atd. torrenty sice můžu :D ale yeeshkul mi věčně hází error :evil:

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Hodil jsem to na Ulož.to, snad to bude vyhovovat.

Kód: Vybrat vše

http://www.ulozto.cz/8720804/rw-2011-04-15-crowdy-in-praha-zip
http://www.ulozto.cz/8720863/rw-2011-04-16-amused-to-death-zip
Heslo: Ani z prdele
:D

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Harold: Díky moc, už to jede!
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
markéta
martyr
Příspěvky: 53
Registrován: 19.01.2008 20:19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od markéta »

taky díky! jinak zvuk to má parádní \:D/

Uživatelský avatar
aries101
raver
Příspěvky: 109
Registrován: 02.01.2008 22:14:01

Příspěvek od aries101 »

pecka, to som velmi rad ze su nahrate obe prahy :P

co sa tyka dalsieho gilmourovho turne chcem byt realista. david nie je clovek obrovskeho masoveho tour (ktore sme si vsak u rogera velmi uzili \:D/ ), ja za nim pojdem pokojne aj do londyna :) staci ze urobi podobne dobry album ako OAI a prida par starsich veci
Do you like our pig? We don't like him very much. Right, that's enough fun; home piggy. This next one is for all you disco fans - with a nice bouncy beat - called 'Run Like Hell'.

Odpovědět