Roger v Praze 2011

in the flesh

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Jelikož neumím psát recenze, napíšu to jedním slovem: MASAKR!
Tak si říkám, je vůbec možné vidět něco originálnějšího a dokonalejšího? Pochybuju, tohle snad už nikdy nic nepřekoná. Dnes si to zvopáknu a pak budu už jen vzpomínat.
:evil: :evil: :evil:
Když jsem se pak vraceli tramvají z koncertu, naproti seděl takový výrostek oblečený v pyžamu a v čepici s rovným kšiltem, v uších sluchátka, hlava pokyvovala do rytmu. Plný dojmu z koncertu jsem se nad ním pousmál a v duchu si řekl: "Dobře ti tak."
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
markéta
martyr
Příspěvky: 53
Registrován: 19.01.2008 20:19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od markéta »

lidi... já nemám slov! pro mě jednoznačně nejúžasnější zážitek mého života, a jsem si naprosto vědoma toho, že už nikdy nic takového neuvidím. na Rogera nemá nikdo!!! při příchodu Rogera mi naprosto spadla čelist.. při Run like hell jsem si najednou uvědomila, že už mám dobrou půlhodinu otevřenou pusu. Rožére... klobouk dolů.

mít peníze, jdu i dnes.. ale čert to vzal, pustím si alespoň konečně dvd z Chicaga, které si už půl roku zakazuju :D

vážení, z tohohle se jen tak nevzpamatuju... JSEM ZAZDĚNA.

=D> =D> =D>

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Jo, jo, byla to špica, taky si to dneska zopakuju, podruhé v kotli, moc se těším.

Jenom to publikum...chvíli to vypadalo, že nebude ani závěrečnej potlesk, reakce během koncertu se limitně blížily nule. Je to sice daný tím, že to není takovej ten spontánní pařící typ koncertu, ale i tak odezva z hlediště byla mizerná. Tak to bohužel v Čechách chodí.

To, co se dělo na pódiu bylo ale naprosto dokonalý. Doufám, že bude nějakej pěknej bootleg.

Jinak ale pořád přemejšlím nad tím, do jaký míry je Rogerův zpěv živej a do jaký míry si eventuelně vypomáhá playbackem. On má takovej strašně zvláštní styl zpěvu, při kterým tak zvláštně otevírá / neotevírá pusu...při těch nejvypjatějších pasážích, kdy by člověk čekal, že bude mít pusu dokořán, tak ji má prakticky zavřenou...není mi jasný, jak z něj ty zvuky lezou, ale takhle zpíval odjakživa. Při repríze In The Flesh zmeškal někde uprostřed nástup, tak jsem si říkal: Ha, je to živě! Ale jinak to znělo všechno tak dokonale, že se to člověku až nechce věřit.

Zvuk naprosto špičkovej, nikdy na žádným jiným koncetu (kromě DSOTM 2007) jsem neviděl tolik hnízd repráků po hale, normálně se to zvučí všechno z těch dvou po stranách pódia, Roger měl uprostřed haly další tři hnízda a je to teda rozdíl.

Jo a ještě jedna pochvala - žádná otravná předkapela, ale skvělej mix z CD...povětšinou Bob Dylan, skvělá pohoda...

No nic, jdu eště chvíli odpočívat a pak zase razím do Práglu.
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

PetrM píše:Při repríze In The Flesh zmeškal někde uprostřed nástup, tak jsem si říkal: Ha, je to živě!
Přesně tohle jsem taky postřehl, bylo to v místě, kde měl zpívat "I've got some bad news for you, sunshine", něco tam vynechal. Hned mi spadl kámen ze srdce, že je to nejspíš opravdu živě :D
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak jo, mám to za sebou...
slova nestačí, takže radši budu velmi stručný - kdo neviděl, neuvěří, popisovat nemá cenu. za sebe jen můžu říct, že jsem si to užil jak nic předtím (snad jenom echoes s gilmourem naživo, ale to má jen dvacet minut...)
pár poznámek: potěšilo mě, že roger má hlas jako zvon, smekám před ním, i když vím, že používá halfplayback - některé momenty byly hlasově fakt naživo a třeba jeho ostré intro před run like hell mě dostalo.
zvuk: lahůdkový, místy při kytarových sólech se zvuk lehce sléval a nebyl úplně rozlišený (pro mě), ale to je daň za vytočení volume totálně doprava - já to uvítal, někdo to možná bude brát jako mínus. stál jsem vedle mixu, dopředu jsem se necpal, takže jsem měl vše jak na dlani - jak obraz i zvuk.
potěšilo mě, že roger se zdí pracuje - pár drobností oproti podzimní části turné dotvořily provedení zas o pár desetinek k už existujícím sto procentům...
muzikantsky: smekám a kloním se všem. a mám radost, že jsem pány viděl, že je to bavilo. bylo to poznat.
ač bootlegy se budou samy sobě dost podobat, tak ten pražský poznám vždy: podělaný nástup trubky v závěrečném čísle mě maximálně okouzlila, stejně jako rogerova bezprostřední omluvná reakce. to je právě kouzlo live koncertu. :parba:
jo a to prase dva metry přímo nade mnou... :prase: no comment.
ač nehulím, tak včera jsem měl jízdu, na kterou nezapomenu do konce života... :spek: :spek: :spek:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

merhaut
boy child
Příspěvky: 22
Registrován: 14.04.2007 20:53:44
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od merhaut »

Jen technická (report připravuju) – Trial byl z playbacku, bylo to i vidět...
www.rockplus.cz infostránky hudebního magazínu rock+

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

nez mi vubec dojde vcerejsek abych mohl neco kloudnyho napsat tak chci rict ze snovy white konecne zahral =D>
fakt snovy mam s tebe radost ze uz ti to konecne doslo ..
to me opravdu potesilo protoze je to postaveny na kytarach a ja sem na to haklivej :mrgreen: muze se to hrat pokazdy jinak ale ne jamovat to neni kua blues ne?a snovy to kazil
nenasla se chvilka kdybych si rek hmm to slo udelat lip!a to se vstahuje na vsechno..
jon carin nesel vubec videt je to seda eminence pink floyd super
zbory..no uplne pecka
zpevak ala gilmour me taky nadchnul takovej stred ne moc vyraznej ale nevymejslel nic takova pokora zneho sla

paradne jim to slapalo koncert pekne plynul bez nakych pauz a protahovani

škopky taky dobry hlavne to mlatil celkem razantne a dalo to tomu takovej drive

no a Roger....
vubec nemam potrbu se zaobirat jestli to byl playbeck?nebo ne?
tezsi je delat playback tak ze to nikdo nepozna a synchro roger dnes a pred 30 lety a vubec ten napad byl fantastickej
a nebo tim jestli mel nekde problem to odzpivat, zpival bajecne!!!
tohle proste byli pink floyd

no a konecne setkal jsem se po letech marnych pokusu s Richardem
doufam ze jsi kamarade dojel v poradku

takze
nejlepsi co jsem kdy slisel videl a zazil

Uživatelský avatar
aries101
raver
Příspěvky: 109
Registrován: 02.01.2008 22:14:01

Příspěvek od aries101 »

tym co boli aj neboli vrelo odporucam dvd iShoot iEdit z dielne Harvested, ak by aj waters nevydal tento zivak oficialne, ludom z HRV patri uznanie ze tuto jedinecnu show zarchivovali - HD kvalita, multicam, zabery z viacerych koncertov

No a k vcerajsku.... cakal som vela, dostal som viac. Waters mi pripadal cerstvy a show si dost uzival, kapela vynikajuca, projekcie a stena mindblowing... s kamosmi sme sa zhodli ze toto bol doslova vychovny koncert, take mnozstvo odkazov a podnetov na premyslanie ze az mam doslova pocit povinnosti to sirit dalej. aj keby clovek nevedel po anglicky a nepozanal pink floyd tak to s nim muselo pohnut a urcite nie len koli efektom (ktore boli uzasne).

publikum umrete (hoci ked vam zoberu vodu a natlacia vas do haly plece k plecu a nechaju tam dve hodiny pred koncertom stat tak to nieco s vami urobi, hlavne ak ste predtym este par hodin cestovali),

iLead iFollow iBelieve iPay
Trust Us. Everything will be allright. Big mother is watching.

Every gun that is made, every warship launched, every rocket fired signifies, in the final sense, a theft from those who hunger and are not fed, those who are cold and are not clothed (Eisenhower)

Fear bilds walls

DAKUJEM ZA TUTO MOZNOST, waters je vecny
Do you like our pig? We don't like him very much. Right, that's enough fun; home piggy. This next one is for all you disco fans - with a nice bouncy beat - called 'Run Like Hell'.

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

No, ženiální, co víc říct. A v kotli mi nepřipadalo, že by nebyla v publiku odezva, alespoň kolem mě... Tenhle rockový spektákl asi už nic v mém životě nepřekoná (leda že by všichni tři zas zahráli dohromady :D), jenom škoda, že jsem byl akorát v pátek, toho budu dlouho litovat.

A doufám, že se objeví nějaký ten bootleg...

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »


PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Tak sobota byla jednoznačně lepší než pátek, a to hlavně díky naprosto jinému publiku, které bylo v sobotu super, spontánně si to užívalo a bylo vidět, že Roger si to užívá taky, což bylo vidět hlavně při tom proslovu před Mother a samozřejmě na konci, ale po celou dobu byla atmosféra fakt super.

Je to zvláštní, protože logicky by člověk řek, že v pátek půjdou všichni skalní fanoušci, někteří si to zopáknou v sobotu a jinak to sobotní publikum doplní víc takových těch...jak to říct..prostě neskalních, tudíž, že v pátek to bude daleko lepší a vida, bylo to přesně naopak.

Jinak "I've got some bad news for you sunshine" dal Roger v sobotu správně :-) a během CN měl jeden o zlomek vteřiny zpožděnej nástup...to potěší...je to taky člověk! :-). Po pátku jsem psal o tom, že nevím, co je naživo, co je částečně na playback, je to zvláštní, ale v sobotu mi to přišlo v podstatě všechno naživo. Ale samozřejmě nevím.

Jinak zajímavej detail bylo to, že asi 20 min. před začátkam se objevil na pódiu David Kilminster se čtyma lidma a asi 5 minut jim něco povídal, myslel jsem nějaké fanouškovské meet and greet, po chvíli to ale vypadalo jako že jedna z těch čtyř je Davova přítelkyně, ale nechci tady začít šířit fámy. Neví o tom někdo něco? Teda, ne že by to bylo důležitý, ale byl to včera zajímavej detail.
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Roger hodně příjemně překvapil..
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Nebudu zbytecne opakovat vse co uz tu padlo, bylo to proste dokonale. Muj hrdina me opet nezklamal. Zamerne jsem o provedeni zdi na tomto turne nezajimal aby me to prekvapilo, porad jsem cekal kde bude kompromis, kde bude neco co me zaskoci, ale ono me nic neprekvapilo, vsechno bylo presne tak jak to ma byt - proste dokonale, tak jak jsem si zive predstaveni The Wall predstavoval, bez jedineho slabeho momentu.
Trochu jsem si opet i pobrecel, je to proste sila..

S tim chladnejsim publikem (byl jsem jen v patek) bych asi souhlasil i kdyz nemam s cim srovnat, tezko rict proc, mozna ze tim ze tam byli vetsi srdcari ktere to vic uzemnilo (me tedy dokonale).

Moc se mi libilo ze se Roger stejne jako u DSOTM Live drzel puvodnich aranzi a zvuku, to je to co se mi na live vzdy libilo. Dotacky jeho zpevu a playback hodnotim dobre, tyhle veci by proste dnes uz neuzpival. Jeho zpev a projev se mi hodne libil, ma takovy zvlastni podiovy projev..:) a byt sam mezi zdi a patnacti tisicema lidi.. tohle musi byt silne i pro nej. Rogerovo hrani na basu dost dobre.

Zaujaly me ty jeho bile tenisky:) ale nerekl bych ze pusobily nejak rusive.

Kapela hrala doprovod, tak to ma u The Wall byt, libilo se mi ze nikdo nevycnival kdyz nemel. A doprovazela dokonale, holt uz je ma sehrane, vsichni na jednicku, zpevak se mi taky libil, technicky to zvladal a vyznivalo to ok. Hlavne si moc nepridal nejake kudrlinky. Ad Snowy, naprosto souhlasim s Ogim, nikdy se mi moc nelibilo jeho jamovani ale ted to pasovalo!
Projekce efekty a vubec veskera technika me uzemnila, cekal jsem leccos ale tohle me dostalo.. treba "zapinani" cihel (promitani jakoby na kazdou zvlast), kombinace s kulatym platnem, samotna kvalita projekce.. bomba. No a obsah, ten samozrejme takovy jak mam byt, trochu jsem se bal jak to nakombinuje s aktualnim "materialem", ale je videt ze ma vkus, nazor a dobry tym, bylo to velice sugestivni.

Pokud by opravdu byla pravda ze tohle je jeho posledni turne, tak to je zatracene dobre zakonceni kariery...
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
markéta
martyr
Příspěvky: 53
Registrován: 19.01.2008 20:19:10
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od markéta »

já se přidávám s tím, že mi také ukápla slza... a ne jedna. co se týče publika, byla jsem dál, než bych bývala chtěla být, takže moc nemůžu hodnotit, snad jen podotknu, že v oblasti, kde jsem se nacházela, jsem byla jedna z největších bláznů. jestli v pátek byla menší odezva z publika, dle mého názoru to bylo také proto, že Rogerova show lidi jednoduše šokovala (do němoty :D ).

ještě jednou říkám; fascinující show, pan Waters opět nezklamal. a jelikož jsem bohužel nezažila Strahov, pro mě byl tohle největší zážitek života. doufám, že mistr také vydá dvd. turné The Wall se k tomu přímo vybízí.

jenix
stranger
Příspěvky: 1
Registrován: 22.03.2007 15:25:02
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jenix »

Taky jsem slzy neudrzel, hned ve druhe skladbe, jak tam bezely ty nekonecne seznamy zabitych.
Strahov jsem zazil, ale tohle bylo mnohem lepsi.

Odpovědět