elpíčka pink floyd

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

volka.z píše:pak tedy koukni na polské allegro,tam bývají solidní ceny,předevčítrem tam bylo zee identity za pár korun
A k tomu slusny gramofon za nekolik tisic.... :mrgreen:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Příspěvek od volka.z »

proti píše:
volka.z píše:pak tedy koukni na polské allegro,tam bývají solidní ceny,předevčítrem tam bylo zee identity za pár korun
A k tomu slusny gramofon za nekolik tisic.... :mrgreen:
proto jedu jen v cd , neb z toho co je k dispozici na cd a jako LP je výrazný rozdíl a dostupnost LP podstatně omezenější,ač samozřejmě je otázka kvality nosičů jako takových - aneb co odhalila digitlní technologie

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

že je analog ještě pořád o velký kus dál než digitál netvrdím jen já :wink:
a ano, elpíčka mají své neduhy. a bazarový gramec taky těch pár stovek bude stát (když už ne nový za tisícovky - i když i tam je to spíš v řádech několika tisíc ne několika desítek tisíc... ale dobrý cd player (spíš ale sacd, aby se zvuk opravdu těm elpíčkám přiblížil!) těch pár tisíc (spíše už desítek tisíc) stojí taky, o nějakých dalších extra věcech, které jsou spojeny s digitálem a které taky něco stojí, se nebavím. zkrátka a jednoduše mi z toho vychází jediné: STARÝ DESKY, TY JSOU HEZKÝ! :mrgreen:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:STARÝ DESKY, TY JSOU HEZKÝ! :mrgreen:
STARÝ DESKY, TY JSOU HEZKÝ! STARÝ DESKY PATŘÍ NA GRAMOFON!!! :mrgreen:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:že je analog ještě pořád o velký kus dál než digitál netvrdím jen já :wink:
a ano, elpíčka mají své neduhy. a bazarový gramec taky těch pár stovek bude stát (když už ne nový za tisícovky - i když i tam je to spíš v řádech několika tisíc ne několika desítek tisíc... ale dobrý cd player (spíš ale sacd, aby se zvuk opravdu těm elpíčkám přiblížil!) těch pár tisíc (spíše už desítek tisíc) stojí taky...
(Trochu off topic, ale... pokud bych mel zbirat SACDs, LPs, Zlate CDs, CDs made in Japan..., k tomu masina za x-tisic, zlate draty, repraky za x-tisic na zulovem podstavci, gramofon za aspon 50 000 atd - tak to neni uz asi ani o srdci fanouska, nez spis o jeho penezence... (kazdy ma sve hobby) Krome toho - jak ja tomu rikam: Posloucham Floydy spis srdcem, nez uchem, takze zda je to normalni jen stribrne CD z obchodu, nebo jen mp3 128 Kbps (RoIOs) - no a co? Usi a sluch to prezije, hlavne ze mam z toho fajn naladu a srdicko mi bije veseleji.)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

samo, že každá sranda něco stojí, ale KDYŽ JI (HUDBU) MILUJEŠ , NENÍ CO ŘEŠIT! :) (k řešení je pouze to, kdy a jak na to postupem času schrastit kačky :() ale samo, že ne každý má na to, aby si všecko pořizoval hned a za draho, naštěstí jsou bazary a tam se dá leccos pořídit téměř za hubičku. takže nechci, aby to vyznělo, že jsem jakýsi snob, který si pořizuje tohle a pak zas támto, protože neví, co s penězma. takhle to není a ani nebude. prvotní je u mě muzika a pink floyd a koneckonců každý nějak začínal - my starší s cívkáčem, ti mladší s kazeťákem a dneska frčí empétrosky. to ale nijak nesnižuje ty, kteří nechtějí, nepotřebují, nemají na to, aby si pořídili pořádné hifi za desítky tisíc, protože jak jsi, proti, napsal, hlavní je poslouchat srdcem (a ne peněženkou-říkám já :))

btw. před chvilkou mi došla první dobírka s bazarovými elpíčky a chrochtám chrochtám blahem: piper at the gates of dawn (emi records, licence fame) a meddle (emi harvest)!

\:D/ \:D/ \:D/
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
highwayking
legend
Příspěvky: 172
Registrován: 02.10.2006 20:19:05
Bydliště: Praha

Příspěvek od highwayking »

Jo desky jsou bezvadný. Hlavně je to o něčem jiném pustit si "to" z gramofonu. Vidět otáčející se desku a poslouchat včetně neodolatelného praskání - to má něco do sebe :D Snažím se sbírat LP Floydů ale jde to hodně pomalu, vzhledem k tomu, že do toho nemůžu dávat tolik peněz. Už jich pár mám, ale většina jsou nějaký reprinty, či suprafon. Snažím se získávat hlavně originální původní vydání z Anglie a to mnohdy neni uplně jednoduchý. Z těch mam The Wall, Animals, Meddle a Final Cut. Čím starší původní vydání tím samozřejmě horší sehnat a může to být hlavně docela pálka. Taková původní (zachovalá) singlovka Arnolda může vyjít klíďo na 2000,-
Shine on...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

nojo, raritky něco stojí, takže ani těch 2000,- někdy nestačí...
ale to neva, mně se na tom mimo vše již řečené líbí právě to kouzlo sběratelství - to pracné shánění byť jen jediného elpíčka a slastný pocit mít ho po měsících shánění konečně v rukou... a taky se mi děsně líbí právě to, jak je to leckdy staré 30 a víc let - kolik lidí to slyšelo, co přitom prožívali, co jim ta muzika z drážek dala... tohleto žádné plastové cédéčko nesvede. a vůbec: koupit si celou diskografii na cd, když na to zrovna mám rozpočet není žádná frajeřina, to umí každá lama :mrgreen:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše: mimo vše již řečené líbí právě to kouzlo sběratelství - to pracné shánění byť jen jediného elpíčka a slastný pocit mít ho po měsících shánění konečně v rukou... a taky se mi děsně líbí právě to, jak je to leckdy staré 30 a víc let - kolik lidí to slyšelo, co přitom prožívali, co jim ta muzika z drážek dala... tohleto žádné plastové cédéčko nesvede. a vůbec: koupit si celou diskografii na cd, když na to zrovna mám rozpočet není žádná frajeřina, to umí každá lama :mrgreen:
Jo, zberatelske hobby - to je vazne zazitek - tise zavidim :-) Mne by to ale zruinovalo (financne).

Nicmene... je dobre mit taky pratele, kteri maji ty desky - pak je mozne k nim nekdy prijet a u nich si je poslechnout... :lol:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Přesně tak Proti :D . Vy ostatní, doufám že máte dostatek pohodlných křesel :twisted:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

bery píše:Přesně tak Proti :D . Vy ostatní, doufám že máte dostatek pohodlných křesel :twisted:
Jessste ze tu nepadli zadne konkretni jmena. :twisted:
... ehm... jenom tak pro informaci - piju temer vsechno krome kafe. :mrgreen:

(Bery mne rozesmal az k slzam, tak sorry, ale neudrzel jsem se....)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

jsem pro jakoukoli špatnost, pánové ;)

a kafe mám dobrý!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
the Dark Lord
piper
Příspěvky: 850
Registrován: 19.08.2005 11:39:56
Bydliště: Turnov

Příspěvek od the Dark Lord »

Jo, bylo by to zajímavý, si to někdy poslechnou ze starý dobrý desky . . . .
Já se takovýmu zběratelství nevěnuju ze dvou důvodů:
- jsem jen chudý student a nemám na to (finančně)
- ty desky bych si pak moh točit leda na prstě.
Obrázek

Foxi
stranger
Příspěvky: 1
Registrován: 11.06.2007 0:54:08

Příspěvek od Foxi »

Zdravim, ja mam doma PL od PF : The wall, Dark Side of The moon, Meddle a Wish You were Here...

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Neco pro vas panove:

http://eil.com/shop/moreinfo.asp?catalogid=41183

Tenhle booklet vidim poprve. :shock:
Obrázek
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět