Dave's best

fat old sun

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Dave's best

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Co bychom to byli za forum o Floydech, kdyby tady nebyla anketa o nejlepsi Daveovo solo? :)

Ale spis nez hlasovani bych uvital komentare a postrehy k tem jeho vytvorum, u nichz vas nejvice mrazi, protoze zas tolik nas tady neni a vzhledem k poctu moznych vitezu, kterych by bylo nekolik desitek, je asi bezpredmetne delat anketu.

At uz se jedna o studiovky nebo konkretni zivaky, projevte se :)
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
James
martyr
Příspěvky: 71
Registrován: 19.08.2005 11:03:17
Bydliště: Ostrava, Praha

Příspěvek od James »

Pro mě je jednoznačně nejlepší sólo z Comfortably Numb na PULSE. Nejvíce se mi líbí, když vyjede do výšek. Myslím, že to sólo nemá slabá místa a ačkoliv je hodně dlouhé, nikdy se u něho nenudím. Z alb se mi líbí sóla v SOYCD, Dogs, Have a Cigar, Time. Co se týče ROIO, tak jsou to sóla z turné k albu Animals. Viz. například Montreal, Oakland. Tam hrál David úžasně.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

CN na PULSE je skvele. U mne vede Time, z toho mam fakt vzdycky knedlik v krku, hned v zavesu je Dogs, obzvlaste Montreal.

Jinak ted jsem jen tak ze srandy vzal namatkou nekolik z provedeni Comfortably Numb a zmeril casy toho druheho sola :) Ok, here we go.

1994-10-20 P.U.L.S.E (Earl's Court Exhibition Hall, London) - 4:33 min
1994-09-07 Prague 94 (Strahovsky stadion, Praha) - 5:50 min
1988 Aug 19-12 Delicate Sound Of Thunder (Nassau Coliseum, New York) - 3:54 min
1979 The Wall (album) - 1:42 min
1980-1981 Is There Anybody Out There? (Earl's Court Exhibition Hall, London) - 2:43 min
1980-02-07 Azimuth Coordinator Part III (Sports Arena, Los Angeles, California) - 2:32 min
1987-09-22 One Of These Fucking Days (CNE Stadium, Toronto) - 4:22 min


Jestli se vam zda, ze nemam co delat, tak to je hloupost :lol:
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak jsem si dnes poslechl všechny koncertní verze comfortably numb, které mám, pěkně hezky po sobě, abych mohl srovnat a vyšlo mi toto
(hodnotil jsem čistě jen davidovo druhé sólo stupnicí od 1 do 3):

turné The Wall: - tón kytary hodně syntetický, podobný jako u studiové nahrávky
PF-1980-02-28 - New York
poměrně hodně kostrbatá, šroubovaná, hodnocení 2,2

PF-1981-06-17 - Londýn
hrozný zvuk kytary, zahráno hodně nečitelně, jakoby slité všecko dohromady, asi už toho bylo všeho dost (poslední koncert šňůry), hodnocení 2,7

Davidovo sólové turné v r. 1984
DG-1984-04-30 - Hammersmith Odeon
povedené, škoda rychle useklého konce sóla, hodnocení 1,8

DG-1984-07-12 - In Floyd We Trust
trošičku horší, konec sóla se zauzlil ve frázování, jakoby david neděl, co hrát (že by ho vytočil ten sprostý sax, co se mu pletl do hry?), hodnocení 2,0

A Momentary Lapse Tour ´88-´89 - asi nejostřejší a nekrystaličtější zvuk davidova stratu[/u]
PF-1989-06-03 - Moskva
překotné, skoro celé sólo zahrané z hlavy úplně jinak, naprosto nepovedené, hodnocení 3,0

PF-1989-07-15 - Benátky
pro mě naprostá jednička, bez chyb, vynikající styl, frázování, gradace, prostě skvost, hodnocení 1,0

1990-06-30 - Knebworth - hodně ostrý a jasný zvuk stratu jako na posledním turné
děsně našlapaná verze, střední pasáž sóla zahraná jinak, ale celkově vynikající, hodnocení 1,3

DVD - Delicate Sound Of Thunder
zahráno prakticky bez chyb, nástup sola o něco kratší než obvykle, hodnocení 1,5

The Divison Bell turné - proti předchozímu turné byl zvuk kytary trochu tlumenější, míň ostrý
PF-1994-07-09 - Washington
spolu s benátkami ´89 nejlepší provedení, při klouzání před sólovým finále mě neskutečně mrazí v zádech, hodnocení 1,2

PF-1994-09-13 - Torino
dost zvláštní a zajímavé provedení, něco je zahráno dost jinak, celkově je tempo skaldby nesmírně pomalé, hodnocení 2,0

CD Pulse (1994)
zahráno sice bez chyb, ale proti našlapaným a křišťálovým provedením (viz. např. Benátky nebo DSOT) je skladba těžkopádná, jakoby plochá, nebere mě tak jako výše jmenované, hodnocení 1,5


DVD Gilmour in Concert (2002)
poprvé a zatím naposledy, co jsem slyšel hrát sólo CN na Gibson Les Paul (zvuk je hodně tlumený, přiškrcený a bez hran - v duchu poloakustického ladění davidových koncertů z této doby) - mám pocit, jakoby to pan gilmour trošičku "očůral", CN je taková neúplná, něco jí tam chybí, ale nevím přesně co - jestli jsem se koukal dobře, tak tremolo, které David při tomto sóle používal téměř pořád zůstalo na Les Paulovi netknuté, což je možná právě to, co mi chybí. Comfortably Numb je o gradaci, napětí a výškách a v tom ladění, jaké měl Gilmour to asi líp zahrát nešlo. hodnocení - 2,0

Live8 (2005)
poměrně jednoduchá verze, bez závěrečného klouzání kytary, místy připravená improvizace, hodnocení 1,8
(z poslechu tohoto koncertního provedení skladby mám asi nejlepší pocit, pánové hráli opět spolu a nejen v obraze ale i v uších je cítit obrovký nápřah a energie, které z konečně zase úplné kapely sálají)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

U mě jednoznačně vede sólo z Comfortably Numb. Nejvíc se mi líbí na The Wall a Live8. Pulse mě nějak moc nevzalo, zdá se mi to takový pomalý a bez napětí.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
James
martyr
Příspěvky: 71
Registrován: 19.08.2005 11:03:17
Bydliště: Ostrava, Praha

Příspěvek od James »

fernetti píše:
DVD Gilmour in Concert (2002)
poprvé a zatím naposledy, co jsem slyšel hrát sólo CN na Gibson Les Paul (zvuk je hodně tlumený, přiškrcený a bez hran - v duchu poloakustického ladění davidových koncertů z této doby) - mám pocit, jakoby to pan gilmour trošičku "očůral", CN je taková neúplná, něco jí tam chybí, ale nevím přesně co - jestli jsem se koukal dobře, tak tremolo, které David při tomto sóle používal téměř pořád zůstalo na Les Paulovi netknuté, což je možná právě to, co mi chybí. Comfortably Numb je o gradaci, napětí a výškách a v tom ladění, jaké měl Gilmour to asi líp zahrát nešlo. hodnocení - 2,0
Gilmour tam nehraje na Les Paula, je to kytara Gretsch Duo-Jet. Je ale pravda, že díky té kytaře má to sólo úplně jiný zvuk a ten mi tam moc nesedí.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

James píše:
fernetti píše:
DVD Gilmour in Concert (2002)
poprvé a zatím naposledy, co jsem slyšel hrát sólo CN na Gibson Les Paul (zvuk je hodně tlumený, přiškrcený a bez hran - v duchu poloakustického ladění davidových koncertů z této doby) - mám pocit, jakoby to pan gilmour trošičku "očůral", CN je taková neúplná, něco jí tam chybí, ale nevím přesně co - jestli jsem se koukal dobře, tak tremolo, které David při tomto sóle používal téměř pořád zůstalo na Les Paulovi netknuté, což je možná právě to, co mi chybí. Comfortably Numb je o gradaci, napětí a výškách a v tom ladění, jaké měl Gilmour to asi líp zahrát nešlo. hodnocení - 2,0
Gilmour tam nehraje na Les Paula, je to kytara Gretsch Duo-Jet. Je ale pravda, že díky té kytaře má to sólo úplně jiný zvuk a ten mi tam moc nesedí.
nojo, máš recht :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Fernetti: Dobry prehled! Jsem zvedav co budes rikat na verzi Melbourne 1988-02-19 (soundboard) az to uslysis...

Jinak ted me napadla dve sola, ktera zarazuju do specialni skatulky - Money a Another Brick In The Wall, Part 2. Jsou to obe vynikajici veci ale tak nejak nepadnou cloveku prvni na mysl, kdyz se uvazuje nejlepsi Daveova prace, mozna kvuli provarenosti techto dvou songu...
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

FleetingGlimpse píše:Fernetti: Dobry prehled! Jsem zvedav co budes rikat na verzi Melbourne 1988-02-19 (soundboard) az to uslysis...

Jinak ted me napadla dve sola, ktera zarazuju do specialni skatulky - Money a Another Brick In The Wall, Part 2. Jsou to obe vynikajici veci ale tak nejak nepadnou cloveku prvni na mysl, kdyz se uvazuje nejlepsi Daveova prace, mozna kvuli provarenosti techto dvou songu...
imho si mnohem víc mákl při různých variacích Run Like Hell nebo při jamování u Fat Old Sun
Live In Peace

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

Harman píše:
FleetingGlimpse píše:Fernetti: Dobry prehled! Jsem zvedav co budes rikat na verzi Melbourne 1988-02-19 (soundboard) az to uslysis...

Jinak ted me napadla dve sola, ktera zarazuju do specialni skatulky - Money a Another Brick In The Wall, Part 2. Jsou to obe vynikajici veci ale tak nejak nepadnou cloveku prvni na mysl, kdyz se uvazuje nejlepsi Daveova prace, mozna kvuli provarenosti techto dvou songu...
imho si mnohem víc mákl při různých variacích Run Like Hell nebo při jamování u Fat Old Sun
Ja nerikam ze ne, ani to neni tak mrazivy jako jina sola, ale vyborna kytara tam je a diky te zprofanovanosti uz si to podle mne spousta lidi neuvedomuje..
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše:Fernetti: Dobry prehled! Jsem zvedav co budes rikat na verzi Melbourne 1988-02-19 (soundboard) az to uslysis...

Jinak ted me napadla dve sola, ktera zarazuju do specialni skatulky - Money a Another Brick In The Wall, Part 2. Jsou to obe vynikajici veci ale tak nejak nepadnou cloveku prvni na mysl, kdyz se uvazuje nejlepsi Daveova prace, mozna kvuli provarenosti techto dvou songu...
money beru, ale ABITW2 určitě ne, to je hrané furt stejně, bez žádného jamování - pro mě to nějaké extra sólo (na davidovy poměry!) není.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Harman píše:
FleetingGlimpse píše:Fernetti: imho si mnohem víc mákl při různých variacích Run Like Hell nebo při jamování u Fat Old Sun
jj, víc mě berou starší věci, jako je např. právě fat old sun, evžen nebo embryo, jamování floydů zkraje 70. let mě bere hrozně moc a je poznat, že to chlapce (tehdy ještě byli :)) bavilo. pro mě jsou z té doby favority hlavně Montreux (1971-09-18 ) a San Diego (1971-10-17), kdy se skladby krásně natahují do jazzových, místy swigujících verzí skladeb, které jsou jsou na albech jen slabým odvarem toho, co na těch koncertech odehráli.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše:Fernetti: Dobry prehled! Jsem zvedav co budes rikat na verzi Melbourne 1988-02-19 (soundboard) az to uslysis...
nojo, ten melbourne mě docela láká, asi si ti o něj napíšu :lol:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

fernetti píše:
FleetingGlimpse píše:Fernetti: Dobry prehled! Jsem zvedav co budes rikat na verzi Melbourne 1988-02-19 (soundboard) az to uslysis...
nojo, ten melbourne mě docela láká, asi si ti o něj napíšu :lol:
je to vyborny koncert. jen trpi klasickym neduhem soundboardu, no :)
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

FleetingGlimpse píše:
fernetti píše:
FleetingGlimpse píše:Fernetti: Dobry prehled! Jsem zvedav co budes rikat na verzi Melbourne 1988-02-19 (soundboard) az to uslysis...
nojo, ten melbourne mě docela láká, asi si ti o něj napíšu :lol:
je to vyborny koncert. jen trpi klasickym neduhem soundboardu, no :)
dáme harmanovi domácí úkol, aby si s tím záznamem trošičku pohrál? :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět