David Gilmour - Remember That Night DVD

fat old sun

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no jasně, ostrost u blu-ray prý lepší je, co mě ale překvapilo, je to, že téměř úplně zmízel digitální šum (který nejvíce vylézá v tmavých partiích obrazu...)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

tak zkuste schvalne nekdo tipnout podobny screen z DVD, docela by me zajimalo, jak velky je to rozdil

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

resim dilema, mam si na vanoce objednat DVD verzi a divat se na RtN uz letos ?...nebo si mam koupit Blue-Ray verzi, ktera ma skoro 3x vetsi rozliseni a lepsi kvalitu zvuku, ale musel bych cekat hodne dlouhou dobu, nez se tato technologie usadi a mechaniky budou za unosnou cenu (coz muze byt tak za pul roku, rok).... chjo, nevim, nevim

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Porovnávejte:
fernetti píše:tento screencap byl nejspíš pořízen z blu-ray edice (foto z gilmourova blogu) a dost váhám, jestli je ten obrázek lepší než kdybych ho típnul z obyč. dvd. co vy na to?

Obrázek.
Obrázek
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

no ten spodní je zd dvd, ale těžko tohleto srovnávat na obyč. lcd monitoru, navíc v různých velikostech....
ale i tak díky za snahu :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Proč by to nešlo srovnat? Ten spodní je z dvd bez změny velikosti, tzn. maximum co z dvd dostanete (PAL rozlišení) jediná komprese navíc je při exportu do jpeg pro web, ta je ale minimální a od bmp to nerozeznáš.
Sice jsem netrefil přesně stejný okamžik ale myslím že rozdíl je vidět.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

ostrost obrazu je víceméně stejná. navíc HD má 1920x1080, což tenhle screen rozhodně nemá
Live In Peace

Uživatelský avatar
comfortably.numb
boy child
Příspěvky: 16
Registrován: 19.12.2006 15:31:12
Bydliště: Dambořice

Příspěvek od comfortably.numb »

Zdravím všecny, dlouho jsem tu nebyl, nebylo moc času.
Chci se jen pochlubit, že jsem si udělal radost a pod stromeček jsem si koupil (jako od manželky) dvě DVD (respekt. 4 DVD) a to Pulse a Remember That Night. Samozřejmě jsem to nevydržel a potajmu jsem to narychlo přelouskal, hlavně bonusy. Ty se mi fakt líbily. Z koncertu RTN bych asi nejvýše ohodnotil ECHOES, to je naprostá bomba, která si myslím je na koncertě ještě lepší než na studiovce. Možná to tu už někdo zmiňoval, nečetl jsem celou diskusi k tomuto tématu, takže budu možná opakovat někoho, ale našel jsem jeden skrytý bonus. Je to akustická verze Echoes, jak ji nazval sám Dave Gilmour. Je to rovněž zážitek. Je to ale asi tím, že tak moc tu píseň zbožňuji. Je to pro mě jedna ze tří nejlepších písní co kdy PF nahráli. Jinak obě DVD jsou skvělé, pro fanoušky Floydů rozhodně pochutina. Ještě jeden postřeh. NA koncertu se mi nějak zalíbila celá deska On An Island. Předtím se mi líbila hlavně 1. polovina, ale ty koncertní verze písní mi připadaly ještě lepší, a to i ta 2. polovina desky. Je to asi tím, že si tam Dave vkládal drobná sólíčka na kytaru, a tak i ty písně z druhé půlky alba zněly trochu lépe.
...and I've become comfortably numb

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

něco fotek z oficiální premiéry RTN je k vidění tady: http://www.bruderfranziskus.net/cm/index.php?cat=26
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Tak jsem také konečně :-) dostal pod stromeček RTN. Zatím jsem stihnul jen bonusy, ale je to nádhera. Moc se těším, až budu mít chvíli čas pustit si pěkně v klidu celej koncert.
It all makes perfect sence...

PetrM
raver
Příspěvky: 79
Registrován: 19.04.2007 15:06:34
Bydliště: Pardubice

Příspěvek od PetrM »

Tak vážení, mnozí z vás se chlubí, kterak našli 2,3,4 skryté bonusy. Myslím, že už nic nezkazíte, když mi taky někdo poradíte...Já našel jen akustické Echoes (a samozřejmě takové ty malé bonusky, když se během dokumentu objeví nakreslená postavička, ale o tom určitě není řeč) Takže jak se dostanu k těm ostatním?
A ještě jeden osobní názor - podle mě by bylo o trochu lepší, kdyby písničky s D. Bowiem byly na disku 2 a v hlavním koncertu byly ty verze s Rickem. Myslím, že D. Bowie se toho úkolu shostil se ctí, nicméně Rickovy vokály mi tam prostě sedí líp. Souhlas? Nesouhlas?
It all makes perfect sence...

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

PetrM píše:Souhlas? Nesouhlas?
U mě jednoznačně souhlas.
What do you mean interesting?

huascaran
stranger
Příspěvky: 6
Registrován: 03.02.2008 2:24:51

Příspěvek od huascaran »

Zdravim vsetkych fanusikov...

Tak som konecne dnes kupil bluray prehravac. Na vianoce som dostal tento koncert na BluRay mediu. Kedze som ho uz mal na DVD, hned som ho porovnal. Cakal som samozrejme rozdiel ako hovado, ale ako sa docitate hocikde na forach, video kvalita je dost slaba. Vobec to nesuvisi s tym, ze chceli poukazat na kvalitativny rozdiel medzi DVD a HD mediom. Uvidite presne ten isty sum, presne tu istu ostrost obrazu. Jednoducho ten zaznam nebol robeny na FullHD :(

Jedine fakt dost znatelne rozdiely su v kvalite menu a v uvodnych titulkoch. Tie su ocividne robene vo FullHD kvalite, ale to je asi kazdemu prd platne :(

Ak sa postavite pol metra pred obrazovku a prepinate medzi DVD a Bluray, tak samozrejme nejaky ten rozdiel v kvalite postrehnete. Ale nic, co by vas posadilo na zadok. Skor by som povedal, ze v niektorych pasazach (kde vidiet ten sum na tmavom pozadi) posobi bluray este o trosku horsie ako dvd.
Z beznej vzdialenosti, z ktorej pozeram 50palcovu plazmu (asi 3-3,5m) clovek takmer neuvidi rozdiel. Jedine pri neustalom prepinani sourcov postrehne o cosi malo viac detailov, ale podla mna nic podstatne.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

díky za info, uklidnils nejen mě, ale věřím že i ostatní "socky" které muselo uspokojit obyčejné dvd. ranní kafe mi teď chutná o trochu víc :mrgreen:
(jo a vítej u nás na fóru :) )
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Díky, škoda toho, trochu jsem doufal v dosud nepoznaný vizuální zážitek.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět