Syd Barrett

crazy diamond

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

mě by hlavně děsně zajímalo, PROČ tam tehdá syd vlastně šel...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Dennis.16
raver
Příspěvky: 82
Registrován: 20.01.2008 10:49:28
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Dennis.16 »

Že by si spletl nahrávací studio se samoobsluhou? :D Ba ne, někde jsem četl, že se dozvěděl, že tam PF nahrávají, tak se tam zašel na ně podívat... ale možná se pletu :wink:

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

nepleteš, bylo to tak. mě ale spíš zajímají jeho pohnutky, co si od toho sliboval a tak...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Devilian
martyr
Příspěvky: 51
Registrován: 12.01.2008 13:14:06

Příspěvek od Devilian »

Prý se k nim chtěl vrátit, tvrdil že to je JEHO kapela, a tak jim řekl že už je úplně zdravý a že chce zase hrát... no jenže kdo mu to věřil..?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Škoda že ho nevzali, na turné Animals potřebovali druhého kytaristu, a tak mohl hrát místo Snowyho :D
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Heh, tak jsem si stáhl a poslechl nahrávky ze zcela poslední Sydovy studiové session z roku 1974 (viz Wikipedie), vůbec jsem netušil, že něco takového existuje. Jsou to nehotové skladby v instrumentální podobě, celkem 20 minut poměrně šílené hudby. :D

Když už jsem u toho, tak zajímavý je taky poslední Sydův koncert (1970-06-06)...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »


Když už jsem u toho, tak zajímavý je taky poslední Sydův koncert (1970-06-06)...
čímpak?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Dennis.16
raver
Příspěvky: 82
Registrován: 20.01.2008 10:49:28
Bydliště: Kladno

Příspěvek od Dennis.16 »

fernetti píše:

Když už jsem u toho, tak zajímavý je taky poslední Sydův koncert (1970-06-06)...
čímpak?
Asi tím, že je poslední.. 8)

Uživatelský avatar
Much Blee
stranger
Příspěvky: 12
Registrován: 22.12.2008 17:37:20
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Much Blee »

Není to ten, ze kterého tak říkajíc utekl? Existuje záznam tohoto koncertu??

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Much Blee píše:Není to ten, ze kterého tak říkajíc utekl? Existuje záznam tohoto koncertu??
jo, tak nějak si to vybavuju - tuším, že to zmínil robyn hitchock v dokumentu o sydovi, ale fakt jen střílím od boku... dost možná si to pletu s tím 74. kdy měl koncert se stars v cambridgeské corn exchange - dost se mi ty jeho sólové (či spíše osamocené) koncerty slévají do jednoho neurčitého pocitu. na žádné bootlegy se sydem z této doby se nepamatuju. lidi už nejspíš nebrali syda za tak zajímavého, aby jim za to nahrávání stál - což samo o sobě je hodně smutné zjištění.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Můj "výstřel od boku": :D
Myslím (pokud mne pamet neklame) ze ten posledni koncert ma nejakych dohromady 4 skladby. A pak pry Syd po 4 pisnicce z podia jednoduse odesel.... a uz se nevratil...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Jo, 4 skladby a pak prostě odešel (má to nějakých 15 minut). :D Se Sydem tam hrál ještě Gilmour (basa) a Jerry Shirley (bicí). Záznam existuje, právě proto jsem to tady zmínil. Stáhl jsem to kdysi v mp3, ale už netuším kde.

Stars, pokud se nepletu, hráli krátce v roce 1972. V roce 1974 už myslím byla jen právě ta nahrávací session, ke které Syda dokopal Peter Jenner.

Uživatelský avatar
Much Blee
stranger
Příspěvky: 12
Registrován: 22.12.2008 17:37:20
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Much Blee »

Jo, Stars hráli v '72 v Corn Exchange. Po několika normálních skladbách (asi ani ne tak kvalitou) pak začal hrát Syd svoje sóla a tak nějak to asi taky skončilo... V Crazy Diamond Syd Barrett & the Dawn of Pink Floyd se píše, že záznam možná existoval, ale neví se o něm nic. Snad třeba jednou...
Záznam existuje, právě proto jsem to tady zmínil.
Tak to doufám, že ho někde najdu! Dík za info.

To poslední nahrávání (1974-08-12) je docela zajímavé, heh. Sám to poslouchám poslední dobou docela často. Mě se to líbí, no, ačkoli uznávám, že jakýsi řád v tom musel vidět asi opravdu jenom Syd. O něčem taky svědčí fakt, že jsou to jenom instrumentálky. Zkrátka Syd. :D

Uživatelský avatar
Harold
piper
Příspěvky: 289
Registrován: 19.04.2006 13:47:06
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harold »

Much Blee píše:...O něčem taky svědčí fakt, že jsou to jenom instrumentálky...
Ony ty skladby nejsou hotové. Co by jsi taky chtěl, když dotáhneš Syda poprvé po 4-5 letech na jeden den do studia. :-)

Jestli ti nevadí mp3 a 128 kbps, tak ti to vystoupení 1970-06-06 někam hodím. :wink:

Uživatelský avatar
Much Blee
stranger
Příspěvky: 12
Registrován: 22.12.2008 17:37:20
Bydliště: Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Much Blee »

Tak tak, svědčí to o tom, že tam dlouho nebyl. :-)

Díky, 1970-06-06 jsem už našel (mp3, 320 kbps). Docela mě překvapilo, že to zní vcelku dobře, snad jen v prvních dvou skladbách není moc slyšet zpěv (asi ho nepokládal za důležitý :mrgreen: ). Ale kdo ví, v jakém byl stavu, že odešel... :(

Odpovědět