Praha 1994

jednotlivá koncertní turné, repertoár, technika, plakáty, vstupenky...

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

aries101 píše:ako som spominal, mozno sem preto nik nechodi, lebo po prihlaseni cloveka vyhodi prec a s chybou "tu nic nie je".
Taky to tak mám. Po ohlášení chyby se vrátím o ztránku zpět a kliknu na forum.

Je tu jako na hřbitově...
taky vylezu jen občas...

Být mrtvým členem mrtvého fóra má taky něco do sebe...
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

proti píše:
aries101 píše:ako som spominal, mozno sem preto nik nechodi, lebo po prihlaseni cloveka vyhodi prec a s chybou "tu nic nie je".
Taky to tak mám. Po ohlášení chyby se vrátím o ztránku zpět a kliknu na forum.
Nechodí sem, jelikož jsou všichni lenochodi. Ta chybová hláška už tu není.... :wink:

V den 22. výročí jsem se tentokrát přehraboval v mém archivu tehdejších tiskovin, např. v deníku "Práce" ( :twisted: ):

Asi založím extra vlákno, kam bych postupně ukládal to, co kdysi u nás o Floydech vycházelo.
pf práce 1994_5.jpg
pf práce 1994_5.jpg (141.95 KiB) Zobrazeno 3919 x
Naposledy upravil(a) Richard dne 27.10.2016 18:31:22, celkem upraveno 2 x.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Prahu si z toho dne pamatuji jako nezapomenutelnou.
Měl jsem pocit, že všude (staré město) jsou lidi v Pink Floyd tričkách, ze všech obchodů se line hudba Pink Floyd z rádií... prostě Pink Floyd EVERYWHERE.

Ale nevím, možná tomu tak ve skutečnosti nebylo... jen mé vědomí a tím ivnímání skutečnosti pod vlivem mládí a po Division Bell vzkříšeného Pink Floyd bylo v poněkud "růžovém rauchu". Nemám žádnou fotku z toho dne.

Floydi však foto z Prahy dali aspoň na Endless River. Hezké od nich.
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

proti píše:Prahu si z toho dne pamatuji jako nezapomenutelnou.
Nevím, Prahu si až tak moc nevybavím. Vzpomínám, jak jsme běželi dopředu k pódiu, které se mi i s kruhovým plátnem zdálo neskutečně obrovské. Nejsilnější vzpomínku z koncertu mám na skladbu Us And Them.
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Praha 1994

Příspěvek od Roman »

Vzpomínám si, že na Strahov jsme (s Ričrdem) dorazili ve 14hod a zhruba do 18 jsme tam stepovali nebo seděli na chodníku před stadionem. Zpoza brány bylo vidět to monstrpodium. Pak otevřeli brány (o hodinu dřív kvuli tlačenici). Na tohle se nedá zapomenout. Při pohledu na to, co se dělo za náma, nevim jak to popsat (snad jako když učitel mele děti v masomlýnku ve filmu The Wall). V TV prý byla krátká reportáž,kde říkali, že fanoušci prorazili zábrany a že to snad bylo skoro o život. Tomu se dá věřit při vzpomínce na odchod po koncertu. Po jeho skončení jsem prones památnou větu : Tak a je to v pr...Ta ostatně zazněla (a dodnes zaznívá i při nefloydovských koncertech) mnohokrát, např. v Klamu. Nelze zapomenout na začátek, kdy začalo chcát jak z konve, nicméně s Shine on to bylo úžasný. Taky si pamatuju na jednoho blba, kterej tam fotil jak paparazi. Stáli jsme ve druhej nebo třetí řadě - to je fuk - a najednou od zábran před podiem, kde byla jedna gorila vedle druhý, jedna z nich na něj vystartovala, čapla ho za objektiv a byl fuč i s foťákem. Vzpomínám si taky na jednu nánu, která při Us And Them točila nad hlavou bundou. Po koncertu si taky třeba několik chlapíků utvořilo takový kolečko a začali močit do strahovskýho bláta.
Toť pár postřehů ze 7.9.1994
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Praha 1994

Příspěvek od Jend »

Díky za prima počtení. To je zážitek, který vám už nikdo nevezme. Nedokážu si představit skupinu, která by mi dokázala nahradit chybějící zkušenost z koncertu Pink Floyd. Ale jsem vděčný aspoň za to, že jsem mohl vidět Rogera. A nic se tomu nevyrovná.
Škoda že v našich končinách kvůli tehdejšímu zvrhlému režimu takových příležitostí pro vás "starší" nebylo víc. Queeni v Budapešti 1986 v té době byli doslova zázrak. Ojedinělý zázrak :evil:
What do you mean interesting?

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Praha 1994

Příspěvek od Roman »

Jende, neznám Tvuj ročník, ale asi máme podobnou, hudební krevní skupinu. Vyrostl jsem na Stounech, Animals, hlavně na Beatles.V 16 letech se mi do ruky dostalo od spolužáka (pak jsem ho poslal do pr..., protože vlez ke komoušům) DSOTM. To mně uzemnilo. Timhle skvostem jsem objevil Floydy a pátral jsem po všem co nahráli...Zároveň jsem objevil další klenoty - Párply, Sabaty, Zepelíny, hlavně AC|DC a KISS. Ričrd někde sehnal plakáty Kiss a kdyby mi tenkrát někdo řek, že je uvidim 4x v Praze, tak ho pošlu na psychiatrii. Po Strahově asi největší zážitky. Po revoluci jsem začal jezdit - a v rámci možností - jezdim dodnes na další a mnohem tvrdší kapely (např. 19.11.2016 Zimní Masters Of Rock ve Zlíně. V Č.B. nic neni a nebude, tak musíme jezdit směr Praha, Zlín, apod.) . Ale nejvíc koncertů bylo a zatim je v souvislosti s PF - David, Roger, APFS, Brit Floyd nebo FB. Teď bude u nás vystoupení Czech Floyd, ale po shlédnutí jejich promo ...NE. Snad ještě budou B. Floyd někde blíž než v Ostravě. =D>
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Praha 1994

Příspěvek od Jend »

Roman píše:Po Strahově asi největší zážitky.
No to je přesně to, o čem jsem psal. Ani v tvých očích nejspíš už nebude nic, co by to překonalo. Já jsem vloni byl na AC/DC, to je taky legenda jak hrom, ale už to není ono, když je většina původní kapely pryč. V tomto ohledu byli Floydi jedineční. Jedinou náhradou v historii skupiny byl David Gilmour za Syda Barretta a to ještě hned v počátcích jejich existence. Za Waterse už žádného dalšího člena skupiny nepřijali. Tím si udrželi tak vysokou cenu. Kdyby všechny odchozí členy nahrazovali, jak to měly ve vzvyku některé jiné skupiny, tak bychom na jejich koncerty možná mohli chodit dodnes, ale radši si ani nechci představit, jak by to znělo.
neznám Tvuj ročník
https://www.youtube.com/watch?v=XmKzw7499wI

Na den přesně :D
What do you mean interesting?

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Praha 1994

Příspěvek od volka.z »

[quote="Jend
neznám Tvuj ročník
https://www.youtube.com/watch?v=XmKzw7499wI

Na den přesně :D[/quote]

... A který ročník jsi to myslel? 1885 =D> :D ...Gustav Husak 1.1.1985
https://www.youtube.com/watch?v=XmKzw7499wI

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Praha 1994

Příspěvek od Richard »

To nééééééééé !!! :notosnad: :notosnad: :notosnad:
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Praha 1994

Příspěvek od Roman »

Na AC/DC jsem žel nebyl a neumim si tuto legendu představit pouze s Angusem. Bon dávno v nebi, Malcolm nevyléčitelnej na lůžku, Phil problémy se zákonem, Wiliams po skončení turné se rozhodl odejít do hudebního důchodu. Takže AC/DC by byl jen Angus a jiní muzikanti, což mi připadá jako revival jako v případě třeba Sweet nebo Slade. Sweet bez Conoliho nebo Slade bez Holdera, to neni ono. Je málo dobrejch revivalů, třeba The Backwards (The Beatles) :roll:
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Praha 1994

Příspěvek od Jend »

Jsou dokonce i kapely, které dál vystupují bez jakéhokoli zakládajícího člena :D Pravda, jsou to naprosté výjimky, ale jsou tady.
Tohle si u Pink Floyd vůbec nedokážu představit. Kdyby si Nick Mason, jakožo jediný aktuální člen Pink Floyd, do kapely přitáhl jiné muzikanty a vystupoval pod hlavičkou Pink Floyd... :D (po vydání The Endless River a ukončení činnosti Pink Floyd ze strany Davida z legrace prohlásil, že jako jediný zbylý člen kapely je teď vlastně jejím šéfem :D )
Nene, nelákalo by mě to, nebyli by to Pink Floyd.
Zajímalo by mě, jak jste (jestli vůbec) na tom Strahově vnímali absenci Waterse?
Jinak opravuju se s koncertem AC/DC, bylo to samozřejmě letos, ale já jsem vlivem pokročilého ročního období už v příštím roce :D
What do you mean interesting?

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Praha 1994

Příspěvek od Roman »

Jende. při koncerttu na Strahově mi to nepřišlo - absence Rogera - , ale při One Of These Days jsem si vzpomněl na Rogera i na Syda. Podle těchto Titánů se jmenujou oba čuníci, kteří vykouknou na bednách při této ohnivé vypalovačce.
Pokud jde o Endless River, z mého hlediska je to jen a pouze pocta Rickovi, což pochopil málokdo. Všichni, kdož čekali počin aĺa DSOTM asi byli zklamáni. David dal dohromady matroš z období nahrávání Division Bell a něco z dob dřívějších. Pak to dal dohromady a výsledek znáš...Výsledek - opět -neoposlouchatelné :D
A že by byl David šéfem PF? [-X [-X [-X
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Praha 1994

Příspěvek od Richard »

Jend píše:Zajímalo by mě, jak jste (jestli vůbec) na tom Strahově vnímali absenci Waterse?
Správně, takže opět k tomu, oč tu běží. Praha 1994.

O absenci Waterse se po koncertě dost diskutovalo.
Většinou se jednalo o dva tábory. Jedni říkali, že je to poznat a druzí, že to nevadí. Což, dle mého soudu, se nemusí vylučovat.

Shrnu to tedy za sebe.

V roce 1994 byli Pink Floyd již dost dlouho bez Waterse. Hráli vlastní novou desku i floydovskou klasiku.
U koncertní podoby The Division Bell mi pochopitelně Waters nechyběl, jelikož se na desce nepodílel, ba dokonce byl touto deskou zhnusen
a prohlásil, že je to strašná deska a je opovážlivost toto označit za dílo Pink Floyd.

U repertoáru původních Pink Floyd byl baskytarista a zpěvák nahrazen jiným basákem, což v případě baskytary asi celkem nevadí.
O jeho pěvecké party se podělil zbytek skupiny a doprovodu. Z uvedeného tedy vyplývá, že mi Waters až tak nechyběl. Jeho přínos byl dán
již v dávno složené a nahrané muzice, která se tam hrála. V tom podstatném byl tedy přítomen, i když fyzicky na pódiu nestál.
Trochu mi vadilo něco jiného. Např. bubeník Gary Wallis určitě vhodný pro J.M.Jarreho, ale zvukově vůbec ne pro Pink Floyd. A výhrady
jsem měl i proti zpěvačce Sam Brown. Avšak uvedené výhrady jsou v rámci strahovského koncertu poněkud hnidopišské.
Vzpomínám si, jak po koncertě Petr Janda z Olympicu řekl, že po muzikantské stránce to bylo naprosto dokonalé.
Bylo to v době, kdy sehnat něco od Pink Floyd bylo pro mne téměř nemožné a tento koncert byl skutečně monstrózní a nabídl mnohem více,
než cokoliv si člověk dokázal představit. Zážitek byl tak silný, že bylo možné naprosto nevnímat ten slejvák, co začal s koncertem.
Pokud mi Waters chyběl, tak zejména jako nedílná součást kolosu jménem Pink Floyd, než jako muzikant samotný.

Strahovský koncert a další tři koncerty Rogera Waterse, které jsem mohl vidět na vlastní oči, mi pak zapadly do sebe utvořily dokonalou
představu skupiny Pink Floyd.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha 1994

Příspěvek od fernetti »

Roman píše:... a něco z dob dřívějších.
Výsledek - opět -neoposlouchatelné :D
A že by byl David šéfem PF? [-X [-X [-X
a/ ... pozdějších
b/ ... jak pro koho... :)
c/ ... bez gilmoura by žádní pink floyd po r. 1983 nebyli. a to ani pražský koncert...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět