Mobile Fidelity Sound Lab

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Richard »

Porůznu již zde bylo zmíněno, ale domnívám se, že vydání od Mobile Fidelity Sound Lab (MFSL) zasluhuje samostatné vlákno.

Zde pro všechny milovníky vysoké kvality a sběratele:

http://www.pink-floyd.org/discography/C ... w_MFSL.pdf
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od fernetti »

there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Richard »

Ani moje nejstarší CD nevykazují žádné změny. Myslím, že s nimi v pohodě dožiji.
Navíc MFSL používají pozlacenou vrstvu s vyšší odolností.

Zde se jedná spíše o nahrávky samotné.
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od fernetti »

jo, máš recht, MFSL vydrží víc.
ale jestli víc než vinyl, to už je na diskusi.
ale dosti planých polemik - kdo by mohl podat zasvěcené info, jaký že to rozdíl opravdu oproti běžným nahrávkám je? jirie? zvolka? někdo další?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:jo, máš recht, MFSL vydrží víc.
ale jestli víc než vinyl, to už je na diskusi.
Tak tady asi nejvíc bude záležet, jak často a na čem budu vinyl přehrávat, v horším případě "soustružit"...

U MFSL bych nejvíc sázel na použitý záznam, tedy žádný domrvený remix a celkově excelentní zpracování, včetně pozlacené vrstvy.
Jen jednou jsem měl možnost vzít toto CD do ruky a neváhal bych ani minutu. Ale pokud vím, tak Floydi se momentálně již nenabízí
a tudíž ho asi nikde nekoupím. Pokud se tedy nerozhodnu pro koupi z druhé ruky...

Tak alespoň pro představu:
201406325114_1.jpg
201406325114_1.jpg (82.2 KiB) Zobrazeno 3085 x
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Jiří Engliš »

Tak fotky určitě přidávat nemusím, ale jak už jsem se vypsal o testování alba The wall s ostatními CD je to v podstatě totéž. MFSL je pro mne záruka nezmršené nahrávky, která je navíc maličko posazena na basech a tím na mne působí takovým hutnějším nicmémě příjemným dojmem.
Je jen věčná škoda, že MFSL nevydali všechna jejich díla to by bylo něco.
Dostupnost jednotlivých alb je obecně dobrá, ale ceny se velmi liší. Od nových, kdy se cena běžně pohybuje i nad 10 tisíc až po různě použitá za několik tisícovek. Kdybych jen byl býval tušil jakým směrem se výroba a hlavně remasterování vydá, nic jiného než tyhle audiofilské vydání bych nekupoval.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od volka.z »

fernetti píše:jo, máš recht, MFSL vydrží víc.
ale jestli víc než vinyl, to už je na diskusi.
ale dosti planých polemik - kdo by mohl podat zasvěcené info, jaký že to rozdíl opravdu oproti běžným nahrávkám je? jirie? zvolka? někdo další?
.... tak pro uklidnění. :D :D :shock: .. ani já jsem se neuchýlil ke kompletaci sbírky cestou MFSL neb jak už napsáno bylo, pak cd mne přežijí.... to si s ohledem na můj věk troufnu říci. Z LP věřím také obstojí mnohými kritizovaná poslední reedice, kterou pro info mám hezky ještě v originální folii aby na ní ten obávaný zub času nemohl.

Neboť kdybych koupil třeba jen
http://www.ebay.de/itm/PINK-Floyd-The-D ... SwHnFV0bmr
pak by mne i to nejstarší vydaní cd verze pink floyd přežilo stoprocentně, neb by mne manželka zabila. No jestli vyšlo první cd PF v r.1983 u japonců... pak věřím, že i Loděnice nevyráběly nekvalitní neb to by ta výroba už dávno padla. Hůře jsou na tom majitelé těch domo- vypálených titulů na supermarketových nosičích.Ale to je určitě jiná kapitola.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Richard »

volka.z píše:Neboť kdybych koupil třeba jen
http://www.ebay.de/itm/PINK-Floyd-The-D ... SwHnFV0bmr
pak by mne i to nejstarší vydaní cd verze pink floyd přežilo stoprocentně, neb by mne manželka zabila...
Zabila, ano... A to je, prosím, cena za stav Sehr Gut. Vlastně jsem se nikdy jen jedním očkem ani neodvážil pohledět na tyto záležitosti vydané
na LP, proto mě uvedená cena uvedla dočasně "mimo provoz". #-o

Měl jsem na mysli spíše "lidovější" vydání na CD a to v uvedeném stavu Brand New, např. zde:

http://www.ebay.com/itm/122395696903?ul_noapp=true

I to je pěkná řacha... :evil:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Richard »

A když už jsme se tu tak rozšoupli, tak přidám ještě jedno zásadní vydání:

http://www.ebay.com/itm/PINK-FLOYD-THE- ... eF2LFuq8SQ
!B621(Bg!Wk~$(KGrHqJ,!hwEycbhB1UFBMyhF10oZw~~-1_12.JPG
!B621(Bg!Wk~$(KGrHqJ,!hwEycbhB1UFBMyhF10oZw~~-1_12.JPG (17.15 KiB) Zobrazeno 3044 x
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Jiří Engliš »

Richard píše:A když už jsme se tu tak rozšoupli, tak přidám ještě jedno zásadní vydání:

http://www.ebay.com/itm/PINK-FLOYD-THE- ... eF2LFuq8SQ

!B621(Bg!Wk~$(KGrHqJ,!hwEycbhB1UFBMyhF10oZw~~-1_12.JPG
Pokud mohu. Jen malou poznámku. Zrovna tento prodejce má pro zajímavost české předky. Asi před dvanácti léty jsem od nich kupoval jednu ze svých první Japan mini LP replik Yesshows, a tak mi v odpovědi na můj dotaz něco málo napsali.
Jako nezkušený hejl jsem tenkrát vysolil 150 doláčů jen za CD. Jejich ceny se docela výrazně liší od průměru na e-Bay. Nepovažoval bych to za reprezentativní vzorek. A navíc je to pouze sběratelská záležitost, protože samotná CD se nijak neliší od běžného vydání MFSL :wink:

Tady je totéž vydání za úplně jinou cenu:

http://www.ebay.com/itm/PINK-FLOYD-THE- ... SwjVVVkWXW

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Richard »

Byl to jen náhodně vybraný vzorek z rozsáhlého sortimentu, který se na ebay nbízí.
A rovnou se přiznám, že jsem jaktěživ tímto způsobem nekoupil jedinou desku.
Mám s tím nulové zkušenosti a upřímně mi chybí odvaha i chuť takto experimentovat a pokoušet se něco zakoupit. :-s
Při mém štěstí to nikdy nemůže dobře dopadnout. =;
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od fernetti »

právě to odkazované MSFL mi přišlo podezřele levné. vím, že zrovna v poblatských zemích a v rusku se lisují pirátské kopie, které bývají od origo téměř k nerozeznání. jestli je to tento případ, si netroufnu říct, ale jistý si tím, že jde o originál, vůbec nejsem.
u těch vinylů je to s pirátskými kopiemi přece jen jednodušší a rozeznatelnější, co pirát je a co ne.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Richard »

No a teď se v tom vyznejte... :evil: Kdepak, já asi budu odsouzen nakupovat výhradně v krámu.
Welcome my son, welcome to the machine

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od volka.z »

Richard píše:Byl to jen náhodně vybraný vzorek z rozsáhlého sortimentu, který se na ebay nbízí.A rovnou se přiznám, že jsem jaktěživ tímto způsobem nekoupil jedinou desku.Mám s tím nulové zkušenosti a upřímně mi chybí odvaha i chuť takto experimentovat a pokoušet se něco zakoupit. :-s Při mém štěstí to nikdy nemůže dobře dopadnout. =;
Richarde, pokud se týká toho experimentovat či ne, pak sám mohu za sebe říci, že já takto nakoupil tituly z celého světa.
Vše je hra, ale bez rizika nekoupíš ani nic z českého internetu, Dopadne to tak daleko, kam sám dovolíš věci okolo aukce koupit.
Někdy je to s pocitem.... dnes se povedlo, někdo povedlo se i za draho, ale taky znám moment, kdy jsem si říkal, jestli nestálo za to přihodit víc.
A nezdary? JJ ale v tak nízkém procentu, že jiné aukční portály jsou na tom hůře. Ebay je jištěn pojistkami.
Ale abychom nemluvili o cizích, pak mi dnes stačilo nakouknout na superstarshop.cz to jsem při pohledu do pink floyd přehledu asi milionář..nákuo za hotové bez příhozu :D . zlaté ebay....

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Mobile Fidelity Sound Lab

Příspěvek od Richard »

volka.z píše:... Ebay je jištěn pojistkami.
Ale abychom nemluvili o cizích, pak mi dnes stačilo nakouknout na superstarshop.cz to jsem při pohledu do pink floyd přehledu asi milionář..nákuo za hotové bez příhozu :D . zlaté ebay....
Uvidíme, třeba se k tomu rozhoupu, začátek je vždy nejtěžší. :|
A superstarshop.cz? Tak to ne, tudy cesta opravdu nevede. #-o
Welcome my son, welcome to the machine

Odpovědět