Místa spojená s Pink Floyd

vše o minulosti, přítomnosti a budoucnosti(?) pink floyd

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa spojená s Pink Floyd

Příspěvek od fernetti »

richarde, rozdíl je to 40 let (a víc) a ani jsem si nedělal iluze, že by zde jakási podobnost byla. londýn je dnes moderní a kosmopolitní město. sice tu a tam nějaký pošuk odpálí bombu nebo vjede autem do lidí, ale ohleduplnost a slušnost lidí zde mě úplně odrovnala. nikde žádné graffiti, odpadky po ulicích nebo jiné známky vandalismu, které jsou vidět kdekoli u nás. za dva dny toho člověk sice vidí dost, ale přece jen ne všechno, takže určitě i v londýně jsou sociálně vyloučené oblasti. ale troufám si říct, že i v prostém srovnání centra londýna a třeba prahy jasně vede město nad temží.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Místa spojená s Pink Floyd

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:richarde, rozdíl je to 40 let (a víc) a ani jsem si nedělal iluze, že by zde jakási podobnost byla. londýn je dnes moderní a kosmopolitní město..
To je ale v pořádku. To je normální, tím není třeba se znepokojovat.
40 let uteklo a právě proto jsem byl zvědav a natěšen na výsledek, obrázky a srovnání z takové cesty. O to víc, že jde o společný zájem.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Místa spojená s Pink Floyd

Příspěvek od Jiří Engliš »

Zaplaťpánbů Battersea ještě stojí =D>
Úžasný snímek :shock:

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Místa spojená s Pink Floyd

Příspěvek od Roman »

úspěch jsme spolu s berym oslavili vyhulením skvělého doutníčku (aby bylo jasno - každý měl svůj :))

Tato noblesní fotka by stála za tisk a přiložení k LP Animals.
Já bych též nedoutnal, ale vychutnal bych si sklenku portského... :lol:
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa spojená s Pink Floyd

Příspěvek od bery »

Parádní fotky, dík Fernettimu za ně. A taky za účast na této výpravě a přípravu.
Doutníčky očividně zaujaly :D tak jen doplňuju že byly z tabáku a ačkoli normálně nekouřím tak jsem si jej na tomto místě vychutnal.

Za zmínku stojí, že z druhé (jižní) strany, stěna není zatím tolik rozebraná a elektrárna vypadá jako předtím, jeli jsme zpátky na letiště vlakem právě přes tento most a bylo to trochu vidět.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Místa spojená s Pink Floyd

Příspěvek od Richard »

Obchod Millers Music v Cambridgi na Sussex Street, kde si kdysi koupili kytary David Gilmour a Syd Barret.
pfmiller1.jpg
pfmiller1.jpg (114.31 KiB) Zobrazeno 2046 x
pfmiller2.jpg
pfmiller2.jpg (109.83 KiB) Zobrazeno 2046 x
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

něco málo z cambridge a londýna...

Příspěvek od fernetti »

tak konečně mám trochu víc času, abych sem postnul pár fotek z našeho (bery a já) tripu ve stopách pink floyd - tentokrát se naše cesta zaměřila na šmejdění po cambridge a trochu i po londýně (když už jsme byli na mejsnovic sauserful of secrets v roundhouse...):

budu stručný a omezím se jen na vložení fotek, které se týkají pink floyd, ostatními momentkami z cesty, které k tématu nepatři, budu obtěžovat jen minimálně...

takže cambridge a setkání s pink floyd poprvé - po večerním příjezdu do města a ubytování v christ´s college jsme vyšli do vyprázděných ulic. historické univerzitní centrum je ve tmě uplně o ničem jiném, než přes den, takže i pohled na fialově osvícenou budovu ani v nejmenším nenapovídal, že se díváme na corn exchange (budova dřívější obilné burzy, kde měl syd barrett svůj úplně poslední koncert - bylo to 24.2.1972 se skupinou "stars" - a dopadl dost neslavně: syd utekl z podia...
dnes je budova uzpůsobena ke konání různých akcí a bude zde i na jaře 2019 koncert masonových saucerful of secrets):
jedna noční...
jedna noční...
denní...
denní...
a ještě jednou ve dne...
a ještě jednou ve dne...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

řeka cam

Příspěvek od fernetti »

cambridge je kouzelné místo zasazené v rovinaté krajině cca. 50 km severně od londýna - zvlášť jeho centrum je plné novogotických staveb typické anglické architektury, které sloužily především vzdělání (univerzity a univerzitní koleje a kaple). městem (dnes cca. 180-200 tis. obyvatel) protéká řeka cam a především kolem ní se nacházejí kouzelné anglické parky, resp.v jižní části směřujíci ke grantchesteru, jsou zátočiny, kde je přiroda ponechána v původní, divočejší podobě (vede zde naučná stezka s tabulemi odkazujícími na kdejaké zajímavosti z místní flóry a fauny), stezky kolem řeky často mizi v houštinách vrboví, semtam se protne se slepým ramenem (dřívějším mlýnským náhonem...), jedno skryté zákoutí střídá hned za pařezem další... co mě vážně dostalo, byla přítomnost krav (zjevně zde dobře zabydlených), které se pasou hned vedle řeky, jen kousek od budov a zahrad univerzitního cestra, výjimkou nebyly kravská lejna přímo na chodníku v parku u řeky. zjevně se jim tu daří dobře a ani místním, včetně dítek z místní školky, to nikterak nevadilo. dost dobře si dovedu představit, že by lullubella 3. z obalu desky atom heart mother mohla být vyfocena tady, s budovami king´s college v pozadí... :)
uličkou k řece...
uličkou k řece...
řeka cam a přístaviště loděk za trinity college
řeka cam a přístaviště loděk za trinity college
kravičky a v pozadí budovy darwinovy college...
kravičky a v pozadí budovy darwinovy college...
Naposledy upravil(a) fernetti dne 21.10.2018 20:20:10, celkem upraveno 1 x.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

grantchester meadows

Příspěvek od fernetti »

...je území jižně od centra, kde jsou louky a pastviny, kterými líně protéká řeka cam. procházka klidným tempem zabere něco přes půlhodinku a popravdě řečeno, nic moc tu k vidění není...
20180924_102552.jpg
IMG_5394.jpg
IMG_5395.jpg
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

grantchester meadows podruhé

Příspěvek od fernetti »

a první úlovek: první bydliště davida gilmoura - grantchester meadows 109:
IMG_5392.jpg
celá lokalita je označena cedulkami upozorňujícími našince, že prochází územím, ve kterém mají sousedi oči všude a tak jsem svůj nápadně velký foťák raději decentně skrýval - tím spíš, že v danou dobu, kdy jsme s berym po lokalitě starosvětských domků hledali, kdeže to ten david trávil ranné dětství, si nás velmi okatě všímala jedna místní madam. takže proto fotka jen z decentního povzdálí, pro úplné šmíráky dávám jeden odkaz:
https://www.google.com/maps/@52.1929387 ... 312!8i6656
20180924_101150.jpg
Přílohy
branka, kterou se vychází od řeky ke grantchester meadows
branka, kterou se vychází od řeky ke grantchester meadows
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

homerton college

Příspěvek od fernetti »

z grantchesterských luk kousek pěšky východně a jsme v jižní, obytné části města - ta se s centrem města propojuje hlavní ulicí hills road, na kterou hned kousek pod vlakovým nádražím, v lokalitě se nacházejí mateřské a základní školy, z nichž některé zajímají i fandy pink floyd:
v pozadí county school for boys, kterou navštěvoval mladý syd barrett; chodili sem i roger a david. dnes se škola jmenuje hills road sixth form college
v pozadí county school for boys, kterou navštěvoval mladý syd barrett; chodili sem i roger a david. dnes se škola jmenuje hills road sixth form college
homerton college - škola, ve které roger waters ve věku osmi let navštěvoval kursy výtvarného umění. školu navštěvovali i malí syd a david.
homerton college - škola, ve které roger waters ve věku osmi let navštěvoval kursy výtvarného umění. školu navštěvovali i malí syd a david.
a ještě jednou homerton college (je vidět, že za těch víc než padesát let přibylo spoustu dalších budov a vypadá to tady o dost jinak než kdysi...
a ještě jednou homerton college (je vidět, že za těch víc než padesát let přibylo spoustu dalších budov a vypadá to tady o dost jinak než kdysi...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

...a kde žili...

Příspěvek od fernetti »

rock road č. 42 - první adresa v cambridge, kde žil roger se svojí matkou poté, co se přestěhovali z původního bydliště v jižní částli londýna (v r. 1945, tzn. když mu byly dva roky)
rock road č. 42 - první adresa v cambridge, kde žil roger se svojí matkou poté, co se přestěhovali z původního bydliště v jižní částli londýna (v r. 1945, tzn. když mu byly dva roky)
morley memorial primary school - základní škola, kde se učil mladý roger waters (učila zde i jeho máma, mary watersová...)
morley memorial primary school - základní škola, kde se učil mladý roger waters (učila zde i jeho máma, mary watersová...)
st. margaret´s square č. 6 - místo posledního bydliště syda barretta (žil zde od r. 1981 až do své smrti v r. 2006)
st. margaret´s square č. 6 - místo posledního bydliště syda barretta (žil zde od r. 1981 až do své smrti v r. 2006)
+ ještě jeden odkaz: https://www.google.com/maps/@52.1877016 ... 2!1b1!2i38 - je to hospoda "trhe rock", ve které syd barrett v době, kdy žil v st. margaret´s no.6, rád sedával. šli jsme s berym kolem, nikdo z nás to ale nevyfotil. zpětně jsem si ale toto místo vybavil, že jsme ho viděli na cestě zpět po cherry hinton do centra (bylo lehce po poledni a chtěl jsem sem skočit na nějaké fish and chips + beer, ale jsa syti po vydatné snídani v christ´s college, tohle místo jsme jen tak bez povšimnutí minuli...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

...a zpět v centru cambridge

Příspěvek od fernetti »

pohledy na centrum z vyhlídky na věži protestantského kostela great st. mary´s:
v pozadí trinity a st. john´s college, v popředí gonville a caius college
v pozadí trinity a st. john´s college, v popředí gonville a caius college
pohled na hlavní náměstí - market place, které je plné stánků se skvělým street foodem, knížkami, oblečením, ovocem, zeleninou, cetkami atd.
pohled na hlavní náměstí - market place, které je plné stánků se skvělým street foodem, knížkami, oblečením, ovocem, zeleninou, cetkami atd.
king´s college a kousek dál parky a řeka cam
king´s college a kousek dál parky a řeka cam
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Místa spojená s Pink Floyd

Příspěvek od fernetti »

anchor pub (hospoda u kotvy) - sem rád chodíval mladý syd barrett v dobách, kdy zářil jako démant, čili v šedesátých letech, předtím, než...
anchor pub (hospoda u kotvy) - sem rád chodíval mladý syd barrett v dobách, kdy zářil jako démant, čili v šedesátých letech, předtím, než...
the mill pub (tzn. hospoda "mlýn", která je na břehu řeky cam) - zde spolu hráli mladičcí gilmour s barrettem v roce 1963
the mill pub (tzn. hospoda "mlýn", která je na břehu řeky cam) - zde spolu hráli mladičcí gilmour s barrettem v roce 1963
pohled na kostel great st. mary´s - celá cambridge, tím, jak je to univerzitní město v rovinaté krajině a plné mladých lidí, je plná jízdních kol. neviděl jsem nikde víc kol, než v cambridge. barrettova zvonivě radostná "bike" tím pro mě, co jsem v cambridge, ve městě, kde syd žil i umřel, viděl, dostala ještě další rozměr. komplexnější a dokonalejší. chybějící střípek poznání byl doplněn o chybějící vjem, který mi naskočil až tím, že jsem v tomto městě mohl jeden den pobýt... moc děkuju, cambridge. i tobě, syde...
pohled na kostel great st. mary´s - celá cambridge, tím, jak je to univerzitní město v rovinaté krajině a plné mladých lidí, je plná jízdních kol. neviděl jsem nikde víc kol, než v cambridge. barrettova zvonivě radostná "bike" tím pro mě, co jsem v cambridge, ve městě, kde syd žil i umřel, viděl, dostala ještě další rozměr. komplexnější a dokonalejší. chybějící střípek poznání byl doplněn o chybějící vjem, který mi naskočil až tím, že jsem v tomto městě mohl jeden den pobýt... moc děkuju, cambridge. i tobě, syde...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: grantchester meadows

Příspěvek od Richard »

A já díky Tobě za skvělý report po místech, která jsem nemohl navštívit... =D>
Potěšilo, že fotky jdou zvětšit a jsou v pěkném rozlišení. Nikdy nevím, co se přihodí a tak si je pro jistotu hezky uložím ( i s komentáři ! ) na
bezpečné místo.
fernetti píše:...je území jižně od centra, kde jsou louky a pastviny, kterými líně protéká řeka cam. procházka klidným tempem zabere něco přes půlhodinku a popravdě řečeno, nic moc tu k vidění není...
Za sebe musím říct, že jsem měl radost i z těchto obrázků! Moc se mi libí záběry z dokumentu BBC Wider Horizons, kde je dost k vidění z těchto míst. A pro mne coby velkého obdivovatele přírody jsou to lokality opravdu krásné.
fernetti píše:...protéká řeka cam a především kolem ní se nacházejí kouzelné anglické parky, resp.v jižní části směřujíci ke grantchesteru, jsou zátočiny, kde je přiroda ponechána v původní, divočejší podobě (vede zde naučná stezka s tabulemi odkazujícími na kdejaké zajímavosti z místní flóry a fauny), stezky kolem řeky často mizi v houštinách vrboví, semtam se protne se slepým ramenem (dřívějším mlýnským náhonem...)...
To musela být krása! Musím se porozhlédnout po netu, určitě tam někde najdu další info o naučných stezkách s tabulemi. :shock:
Welcome my son, welcome to the machine

Odpovědět