Nick narozeninový

the gnome

Moderátor: bery

Richard
piper

Nick narozeninový

Příspěvekod Richard » 27.01.2015 20:56:32

Milý Nicku,

přeji Ti k 71. narozeninám vše nejlepší, pevné zdraví a neutuchající tlukot Tvé bicí soupravy. \:D/

Zdraví Tě poslední žijící člen tohoto fóra....
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick narozeninový

Příspěvekod fernetti » 11.01.2018 17:13:35

protože se mi nechce zakládat zvláštní vlákno, a koneckonců bude mít pan mason za pár dní další narozky, dávám sem jednu aktualitku ze včerejší demonstrace před londýnským parlamentem: https://www.m-magazine.co.uk/news/rate- ... uk-venues/
oč šlo? spolu s několika dalšími známými osobnostmi, které se ať už aktivně včera zůčastnily (feargal sharkey, billy bragg...) nebo pasivně a jinak (paul mccartney, brian eno, chrissie hynde, ray davied, craig david) podpořil nick mason iniciativu za podporu zachování hudebních klubů v británii. dle jeho slov se za posledních deset let zavřelo 35% těchto malých klubů. a byť možností, jak je podpořit nebo zachránit je málo, je to pořád lepší než nedělat nic a jen pasivně pozorovat, jak tyto kluby mízí.

p.s. v dnešním reflexu je shodou okolností hlavní téma, které řeší zavírání klasických českých hospod a úpadek hospodské kultury, která s tou hudební taky souvisí. pocit, že něco podstatného mizí, přičemž ničím extra zajímavým není nahrazováno, ve mně hlodá víc a víc. on i ten londýn a specielně soho vypadaly v šedesátých letech úplně jinak a kdoví, jestli by floydi vůbec existovali, nebýt právě takového undergroundu, který hnízdil ve špinavých, zapadlých sklepech a špeluňkách, které v dnešní době mizí jedna podruhé...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

proti
piper
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod proti » 13.01.2018 20:49:43

Tak jsem si s nostalgií pustil The Pulse a bodla mne do srdce myšlenka "už nikdy víc něco takého nebude".
A přitom byl to Nick, co Rogerovi říkal, že by rád provětral svou bicí soupravu...
(Roger Waters the Wall (2014) Movie:
https://youtu.be/DawCpKEJFUM?t=829
Nick "getting me out of the house..."

https://youtu.be/DawCpKEJFUM?t=558
Nick měl chytit oba pod krkem...
https://youtu.be/DawCpKEJFUM?t=649
- hlavně ta Nickova odpověď stojí za to...
https://youtu.be/DawCpKEJFUM?t=720
- "no regret still?" + rogerova odpověď + Nickův povzdech + "no comment"

fernetti píše:Spolu s několika dalšími známými osobnostmi ... podpořil nick mason iniciativu za podporu zachování hudebních klubů v británii. dle jeho slov se za posledních deset let zavřelo 35% těchto malých klubů.

Otazkou je, zda do těch klubů ještě někdo chodí...
Je Londýn natolik bezpečné místo? Nevím, nebyl jsem tam a nebudu...

The Walls – prostě funguje v nás.
Lidi jsou častěji nalepeni (ostatně – když někdo čte tato slova, tak taky :mrgreen: ) na display nebo televizní obrazovku. "All sucked dry, down to the very last breath". (AtD)

Myslím, že lidi ztráceji schopnost "keep talking" a setkávat se. Sdílet se, mluvit, respektovat se, přijmout.
"And there's a stranger where once was a friend. And you're left without a word. " (DG, AF)
Je to dáno možná i výchovou – dřív od mala lidi vyrůstali v bližší lidské interakci – 4-6-8 dětí v jedné rodině, děti se setkávali na dvoře, často byli i více venku.
Dnes? Rodiče nepustí dítě ven, protože by tam mohl být nějaký nebezpečný Arnold Layne.
Děti sedí zavřeni ve svých pokojích (the Wall) a nejsou naučeni moc mluvit face-to-face, ale jen face-book nebo face-mobil. Systémem like-ů se naučili vnímat "kdo se mnou souhlasí" je můj přítel, "kdo nesouhlasí" není můj přítel. Atd. Atp.
Ve smyslu "In the Flesh!" se lidi víc odcizili a stali se netolerantní.
Když ty generace dospějí, proč by měla jít do nějakého klubu?
Když může sedět doma a setkávat se na FB?
Časy a lidi se mění...
Kvalitní hudbu si pustím doma,
Objednám si věci doma přes internet,
přes internet si to zaplatím...
Comfortably numb s obrazovkou zavřen ve svém "hotelovém pokoji", kam bych chodil?
"Is there anybodu out there?"
A je ještě někdo vůbec živ "in there"?
Vnímání subjektu je mylný názor na objektivní realitu.
ˇWaiting for the Worms to come..."
"There's enough religion in the world to make men hate each other,
but not enough to make them love." (Louis Cyphre)

Richard
piper

Příspěvekod Richard » 21.01.2018 20:30:21

fernetti píše:... spolu s několika dalšími známými osobnostmi, které se ať už aktivně včera zůčastnily (feargal sharkey, billy bragg...) nebo pasivně a jinak (paul mccartney, brian eno, chrissie hynde, ray davied, craig david) podpořil nick mason iniciativu za podporu zachování hudebních klubů v británii. dle jeho slov se za posledních deset let zavřelo 35% těchto malých klubů. a byť možností, jak je podpořit nebo zachránit je málo, je to pořád lepší než nedělat nic a jen pasivně pozorovat, jak tyto kluby mízí...

To je těžká věc. Pokud se nepovede o kluby pozvednout zájem současné a budoucí generace, bude zmíněná iniciativa sotva co platná.
Klub může být chvíli podporován a dotován, ale bez dalšího zájmu dříve či později zanikne. :(

Richard
piper

Příspěvekod Richard » 21.01.2018 20:59:43

proti píše:Děti sedí zavřeni ve svých pokojích (the Wall) a nejsou naučeni moc mluvit face-to-face, ale jen face-book nebo face-mobil. Systémem like-ů se naučili vnímat "kdo se mnou souhlasí" je můj přítel, "kdo nesouhlasí" není můj přítel. Atd. Atp.
Ve smyslu "In the Flesh!" se lidi víc odcizili a stali se netolerantní.
Když ty generace dospějí, proč by měla jít do nějakého klubu?
Když může sedět doma a setkávat se na FB?
Časy a lidi se mění...

Je třeba k tomu něco ještě dodat ?
Jen se ptám, jestli jsou takto spokojeni a hlavně jestli budou spokojeni, až se za 20 - 30 let ohlédnou zpět.

proti píše:"Is there anybodu out there?"
A je ještě někdo vůbec živ "in there"?

Nepochybuji, i když teď není všechno jednoduché. Ale těším se, že již brzy bude líp. :|

Zpět na „Nick Mason“