reedice LP

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

london 66/67 ale přece už dávno existuje - ale zatím nikdy na lp?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

fernetti píše:london 66/67 ale přece už dávno existuje - ale zatím nikdy na lp?
http://www.ebay.de/itm/Pink-Floyd-Londo ... SwDKtY2gsx
Ve vinylové verzi : koupil jsem i s bonusovým cd ... je tam verze 16:46 min. nebo se pletu?
Mám dokonce červený vinyl : ONE INTERSTELLAR OVERRDRIVE /complete version from "Tonight Letś Al Make Love in London"

a pak jsou verze cd ...

a vlastně něco z mé almary :D https://www.discogs.com/master/view/20643

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

měl jsem na mysli official release, tzn. emi, columbia, odeon apod.
k-scope,see for miles apod. mezi tyto nepatří. v tom smylsu bychom pak mohli říct, že všecko o floydech už na vinylu vyšlo - bo každý i ten sebehorší bootleg měl release na vinylu.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

[quote="fernetti"]měl jsem na mysli official release, ..
omlouvám se pokud jsem to řešil jako LP ne jako vydavatelství. V tom případě by vlákno patřilo do neoficiálních nahrávek...kdyby

kdyby zpráva nezněla "Pink Floyd chystají na 15. duben vydání speciální, dosud nevydané verze Interstellar Overdrive. Unikátní mono nahrávka vyjde na 180 g vinylu pro 33⅓ otáček.

a kdyby vlastní vydání nebylo plánováno jaksi ve větším při příležitosti dne nezávislých prodejen hudby... "Record Store Day" a samotný vydavatel tam má i Prahu,

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

ať si každý kupuje, co chce - podle mě ale floydi preferují jen pressy na své nové značce (čili už ani emi records), resp. jen to, co mají na své ofiko stránce: pinkfloyd.com - a tam nic takového nemají.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

fernetti píše:ať si každý kupuje, co chce
........ tak jsem koupil, zajímavý titul jednostranného vinylu vybavený plakátem a pohlednicí
oficiálního vydavatele...
a jen pro zajímavost... pokud číslo uvedené na vydání je pořadové pak je sedmimístné, cena v Česku je hodně přijatelná

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: reedice LP

Příspěvek od Jiří Engliš »

Neobjevilo se tu vydání Delicate sound of thunder ani A collection of great Dance songs, tak tedy 18. května vyjde box Pulse a Relics v původní podobě přebalu jehož autorem je sám Nick Mason.

volka.z
piper
Příspěvky: 262
Registrován: 20.06.2006 18:15:47

Re: reedice LP

Příspěvek od volka.z »

Jiří Engliš píše:..... Tak tedy 18. května vyjde box Pulse a Relics v původní podobě přebalu jehož autorem je sám Nick Mason.
Už vyjde zítra, tak pro jistotu už mám oba tituly doma, otázka je co ještě vyjde/

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

neodolal jsem proklatě nízkým cenám na musicrecords.cz a dnes mi došly odtud objednaná tři elpíčka - more, atom heart mother a wish you were here.
ke grafickému zpracování - jak tu jirie varoval před špatnou kvalitou, tak za sebe můžu u těchto lp říct, že jednička podtržená! všechna tři původní vydání jsem měl doma, zůstal mi už jen 2. západoněmecký press WYWH pro přímé srovnání, ale dobře si pamatuju i na japonské AHM s OBI (že já blb ho kdysi prodal!!!), takže srovnání jakési mám. věrnost i kvalita tisku, vč. zachování lesku (nebo někde matu, resp. polomatu) papíru je výborná, opravdu to na první pohled není k rozeznání od těch starých desek, akorát ta patina tam chybí... ta zrnitost fotek (především černobílá fotka uvnitř gatefoldu u AHM je úplně stejná, jakou si pamatuju z toho kdysi mého japonce - tady opravdu nejde o degradaci. až budu příště objednávat něco dalšího, nejspíš dojde i k animals, ať si můžu srovnat i to asi nejhorší, co jirie zmínil - no a pak se uvidí.
zvukově: zatím jsem dal jen jednou celé more a je to balada pro uši. rozdíly bych srovnávat asi mohl (se svými origo CD, resp. lp WYWH) a určitě se k tomu později dostanu, ale to budou asi jen takové blbůstky, které nebudou stát za řeč.
zrovna teď poslouchám AHM a tam je ta čistota a kvalita zvuku ještě víc znát než u more (přece jen je to dynamičtější, zvukově mnohem bohatší album než more) a opravdu je to neskutečně lahodné, hudba plyne, hladí, bouří, tiší se a zase se bouří, je to jemné, čisté, dokonalé, sborové chorály v mother fore nepřekonatelné! ano, slyšel jsem málo verzí AHM, ale toto lp je pro mě (zatím) to nejlepší podání tohoto alba.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

jen pro pořádek doplňuji - ani poslech třetího z mých nových elpíček vůbec nezklamal, ale přesně naopak - vše je naprosto přesně tam, kde má být, čitelnost v prostoru, žádné zkreslení, celkový soulad, radost až na kost :)
postřehl jsem (a pocitově i z AHM to tak vnímám), že bicí jsou jakoby silnější, kulatější, zřetelnější proti tomu, co jsem u jiných nahrávek těchto alb slyšel. přijde mi, že všechny tři guthrieho remástry, co jsem zatím slyšel, přistupují k originálům s respektem, žádné hrátky, které by ničily nebo posouvaly detaily jinam, kde to nepatří, se nekonají. drobné detaily, jako jsou různé ruchy (třeba alanova psychdelická snídaně je skvělou ukázkou), jsou teď mnohem čitelnější, živější, celkově promlouvají do skladeb víc než dřív, stejně tak i bicí (a občas i basa) mi přijdou zřetelnější, ale to je asi tak u všeho, když to tak vezmu. prostě zvuk je v tomto případě vyleštěný do maxima a nahrávkám, jak jsem je znal doposud, takový citlivý přístup v restaurování původních záznamů velmi příjemně prospěl. opravdu jsem velice příjemně překvapený a je jisté, že si budu pořizovat i další desky z této reedice. těch pár starých vinylů co mám, si nechám na památku, tyhle remástrované ale budu s radostí poslouchat.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

protože ze známých důvodů nám všem odpadlo letošní koncertování, vyšetřil jsem něco kaček, abych je mohl proměnit ve skutečné poklady na vinylu. včerejší zásilka mimojiné obsahovala další porci z remástrované reedicce floydovských řadovek:
IMG_9185.jpg
k dnešnímu dni už mám regulérní řadu od pink floyd komplet na vinylech vyjma ummagummy (kterou jsem ale už kdysi měl - šlo nějaký švédský press z 70. let). do řadovky počítám i původní pressy (z nichž WYWH, animals a the wall mám i v této reedici), další orig. pressy (final cut a obscured by clouds) už zdvojovat remástrem nehodlám; DSOTM ještě zvážím...
navíc mám ještě původní kompilace relics, a nice pair, masters of rock.
zatím jsem ty nové pressy neslyšel, nebyl čas, ale už teď se těším, protože vím, že to bude pecka! :) určitě se, až opadne první absťák a bude víc klidu, budu věnovat poslechovému srovnání původních a remástrovaných verzí - pěkně podrobně a v klídku. jsem zvědavý, nač mé uši přijdou :mrgreen:

p.s.: když už jsem se rozhodl prásknout pořádně přes kapsu, naložil jsem si i předčasného ježíška v podobě stevenem wilsonem remástrované edice prvních alb od YES, která obsahuje "the yes album", "fragile", "close to the edge", "tales from topographic oceans" a "relayer", tzn. jejich 3. až 7. řadovku:
IMG_9184.jpg
ten boxset je jedním slovem NÁDHERNÝ a věřím, že úplně to samé budu moct říct, až se dostanu k poslechu skvostů vyrytých do vinylových drážek!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: reedice LP

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
18.06.2020 19:47:59
... včerejší zásilka mimojiné obsahovala další porci z remástrované reedicce floydovských přijdou :mrgreen:

... p.s.: když už jsem se rozhodl prásknout pořádně přes kapsu, naložil jsem si i předčasného ježíška v podobě stevenem wilsonem remástrované edice prvních alb od YES, která obsahuje "the yes album", "fragile", "close to the edge", "tales from topographic oceans" a "relayer", tzn. jejich 3. až 7. řadovku:
Velká gratulace ke všem titulům, ta kolekce od Yes musí být famózní!!!
fernetti píše:
18.06.2020 19:47:59
... zatím jsem ty nové pressy neslyšel, nebyl čas, ale už teď se těším, protože vím, že to bude pecka! :) určitě se, až opadne první absťák a bude víc klidu, budu věnovat poslechovému srovnání původních a remástrovaných verzí - pěkně podrobně a v klídku. jsem zvědavý, nač mé uši přijdou :mrgreen:
Snad se zde o srovnání podělíš, moc mě zajímá, jak dopadne! :shock: Já se těch nových remástrů trochu bojím, ale možná zbytečně?
Vidím, že pod floydovskou kolekcí je již připraven krásný Pro - Ject.
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: reedice LP

Příspěvek od Jiří Engliš »

Samozřejmě gratulace nejen k dalším kouskům Pink Floyd, ale i REMIXŮM Yes od Stevena Wilsona. Mám to sice jen na BD, ale zvukově opravdu není důvod k obávám.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: reedice LP

Příspěvek od fernetti »

pánové, ty remástry floydů jsou skvělé!!! zvuková špička - top provedení, které jsem u jiných řadovek neslyšel (bavím se o lp a cd...), separace v prostoru, čistota, dozvuky, dynamika, všechno tam je. nechci vypadat jako samožer, ale je fakt, že až teď mám hifi sestavu úplně podle svých představ a ta umí vše, co v záznamu je, s naprostým přehledem nezkresleně přehrát. fakt mě to překvapilo, jak dobře ta muzika zní (nebavím se o jejím obsahu), třeba deska a saucerful of secrets je najednou tak barevná a živá, jak jsem ji doposud nikdy neznal, dokonce i takový corporal clegg, který jsem vždycky jen tak přetrpěl, je zábavná, protože je slyšet předivo dalších zvuků a dozvuků, díky kterým je ta skladba poslouchatelná, třebaže obsahově je to pro mě nezajímavá vycpávka. srovnání reedice s řadovkou určitě udělám, ale tam je to bohužel i o tom, že ty starší desky slyšitelně víc praskají a jsou více či méně ohrané, takže to vůči nim nebude úplně fér - přece jen ty drážky za roky hraní dostaly i od předešlých majitelů co proto a kdo ví, jaké přenosky je odíraly.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět