DG: On An Island

fat old sun

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

No holt Gilmour je dost krkolomné slovo. Na bookletu The Final Cut je třeba napsané Glimour :)
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
ZoSo
stranger
Příspěvky: 10
Registrován: 19.08.2005 11:25:21
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ZoSo »

Mimochodem co říkate na tu desku? Podle mě je dost dobrá, je vidět, že na kytaru hrát nezapoměl :) Je tam dost dobrejch kousků...
...and everything under the sun is in tune, but the sun is eclipsed by the moon.

Uživatelský avatar
FleetingGlimpse
piper
Příspěvky: 489
Registrován: 21.08.2005 21:59:10
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od FleetingGlimpse »

ZoSo píše:Mimochodem co říkate na tu desku? Podle mě je dost dobrá, je vidět, že na kytaru hrát nezapoměl :) Je tam dost dobrejch kousků...
Hlavne je to to, k cemu uz dlouho smeroval, to, co chtel fakt delat.
The sun is the same in a relative way but you're older,
shorter of breath and one day closer to death

Uživatelský avatar
Yettel
boy child
Příspěvky: 34
Registrován: 03.01.2006 0:11:55
Bydliště: Milovice u Elbe

Příspěvek od Yettel »

No tak jsem to slyšel a na zádech jsem měl mrazení, které jsem měl při prvním poslechu DSOTM. Taky beru zpět, že jediná výborná floydosólovka je Broken China. VÝBORNĚ Davide, výborně!!!!

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Deska je to pěkná, musel jsem si ji koupit, hned jak vyšla:) Akorát jsme museli zkonstatovat, že nám na starý kolena DG nějak měkne - žádnej velkej rockec to není :), to se ale dalo čekat, to už naznačil na David Gilmour In Concert (viz Shine On na španělku apod.)

První dvě minuty (nebo jednu?, prostě ten zvukovej šrot na začátku :) ) z Castellorizon ale přeskakuju, ty mě nějak nebaví:) A nejvíc se mi z toho asi líbí On An Island, to jak si pustím, tak si to pak zpívám celej den - hrozný :lol:

Dobrý taky bylo, jak mě v Bontonlandu mátli (kvůli tomu jsem to koupil o pár dní pozdějc), že prej ještě vyjde 2CD verze - což byla jaksi blbost :)

Uživatelský avatar
Lorinka
martyr
Příspěvky: 48
Registrován: 16.05.2006 11:13:33
Bydliště: praha, kroměříž

Příspěvek od Lorinka »

tak až dnes jsem si poprvé poslechla celou desku od začátku až do konce a moc se mi líbí:) david gilmou je podle mě víc pink floyd něž roger waters:)

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Příspěvek od Richard »

To by asi chtělo ustanovit pevnou definici, co to je Pink Floyd. Pak lze snadno zjistit, který z těch dvou je k tomuto ideálu blíž. Jisté je jedno, Davidova deska On An Island je pro mne nejlepší počin ze sólové dráhy Davida i Rogera.

Uživatelský avatar
Yettel
boy child
Příspěvky: 34
Registrován: 03.01.2006 0:11:55
Bydliště: Milovice u Elbe

Příspěvek od Yettel »

Richard píše:To by asi chtělo ustanovit pevnou definici, co to je Pink Floyd. Pak lze snadno zjistit, který z těch dvou je k tomuto ideálu blíž. Jisté je jedno, Davidova deska On An Island je pro mne nejlepší počin ze sólové dráhy Davida i Rogera.
Moje definice floydů je taková, že jako takoví existovali od svého počátku, až někam ke Zdi. Od té doby zanikl jejich char. zvuk a všechno je už víceméně sólová záležitost, takže bych do značky floyd zařadil vše, co se od 79 roku mihlo okolo inkriminovaných muzikantů.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

Yettel píše:
Richard píše:To by asi chtělo ustanovit pevnou definici, co to je Pink Floyd. Pak lze snadno zjistit, který z těch dvou je k tomuto ideálu blíž. Jisté je jedno, Davidova deska On An Island je pro mne nejlepší počin ze sólové dráhy Davida i Rogera.
Moje definice floydů je taková, že jako takoví existovali od svého počátku, až někam ke Zdi. Od té doby zanikl jejich char. zvuk a všechno je už víceméně sólová záležitost, takže bych do značky floyd zařadil vše, co se od 79 roku mihlo okolo inkriminovaných muzikantů.
A což kdyby nám sama slečna Lorinka řekla, jak to myslela, že Dave je víc Pink Floyd než Roger?? :P
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

moc pěkný koncert s novými skladbami z on an island (plus comfy numb a high hopes) je ke shlédnutí tady: http://music.aol.com/videos/sessions/se ... aultID=553
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

tak po čase se vracím zpět sem, abych mohl s klidným svědomím říct, že jak na mě celá deska působí klidně, meditativně a krásně, tak koncertní provedení on an island dává některým skladbám živější rozměr. docela se těším na chystané dvd z živého předvedení tohoto alba. třeba taková then i close my eyes jak ji mám moc rád už v originále, je naživo opepřená krásnými jazzovými mezihrami ricka wrighta a to je teprve žůžo :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

volně přeloženo z dnešní anonce na gilmourově weblogu:

CD On an island dostane mladšího bratříčka v podobě bonusového DVD, které vyjde spolu s původním CD ve speciální limitované edici: DVD bude obsahovat 6 klipů z AOL Sessions, které natočil David se svou kapelou v dubnu t.r. v New Yorku, když začínala americká část jeho turné. Dále bude DVD doplněno o jeden klip se záznamem Astronomy Domine z 29. srpna, kterou pánové zahráli ve slavné Abbey Road. Jedná se o profi záznam britské BBC, která v rámci svého nového pořadu představuje komorní koncerty zahrané muzikanty přímo ve Studiu One. Pořad s prvním koncertem z této série zaznamenávajícím právě vystoupení Davida Gilmoura bude vysílat BBC začátkem listopadu. Posledním, osmým klipem bude záznam živého předvedení Take a breath, což je ochutnávka z chystaného DVD zachycujícího Davida and his boys při jejich koncertech v londýnské Royal Alber Hall koncem května letošního roku. Toto samostatné DVD vyjde nejdřív začátkem roku 2007.

Vydání CD/DVD On an island je plánováno na 28. listopadu 2006, prodej v Evropě bude zahájen o týden dřív, tzn. 20. listopadu.
Limitovaná edice bude ve dvou verzích:
- "evropská" verze vydaná u EMI Music bude obdobná jako u papírové knížečky s CD - rozdílný bude hřbet, kde u CD je černý u CD/DVD verze bude barva hřbetu knížečky tmavě červená.
- "americká" verze vydaná u SONY Music, která bude v prodeji všude mimo Evropu, skrývá DVD v samostatném kartonovém obalu doplněném jednou z koncertních fotografií pořízených Polly Samson. Fotka bude vložena do originální knížečky s CD On an island.
Zvuk je PCM stereo, nejde o 5.1 surround mix (jak před časem David slíbil, že právě 5.1 mix udělá...).
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Tak jsem si vcera koupil On an Island CD+DVD - nadhera...
... trochu na tomhle albu postradam "vice zmysluplnejsi" texty....
... ostatne pan ma uz tech svych 6 krizku...

Nejvic co mne na tomhle albu "nezaujalo" byl obal. Uz jsem si zvykl, ze od CD Pulse "prebaluji" temer vsechny albumy do klasickych plastovych obalu - jsou praktictejsi... Ale tenhle obal, kdy jsou oba disky prilepeny pres nejaky kus plastu ke knizce - tak to uz...

... David asi nechape, ze si nechci to CD kupovat kazdej druhej mesic, protoze se poskrabalo pri vyndavani z obalu :( ...

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

proti píše:Tak jsem si vcera koupil On an Island CD+DVD - nadhera...
... trochu na tomhle albu postradam "vice zmysluplnejsi" texty....
... ostatne pan ma uz tech svych 6 krizku...

Nejvic co mne na tomhle albu "nezaujalo" byl obal. Uz jsem si zvykl, ze od CD Pulse "prebaluji" temer vsechny albumy do klasickych plastovych obalu - jsou praktictejsi... Ale tenhle obal, kdy jsou oba disky prilepeny pres nejaky kus plastu ke knizce - tak to uz...

... David asi nechape, ze si nechci to CD kupovat kazdej druhej mesic, protoze se poskrabalo pri vyndavani z obalu :( ...
částečně souhlasím s kritikou obalu, hudba na cd mě ale natolik uspokojuje že to v klidu přecházím. Výtvarně se mi to zdá být velmi pěkně zpracované.

Můžeš trochu porecenzovat to DVD? možná si první kdo ho tady má (?!)

Mimochodem vítej Proti
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Odpovědět