Kytara zapojená do počítače, efektové pluginy, simulace komb

útulna pro muzikanty, výtvarníky a další kreativce ovlivněné tvorbou pink floyd

Moderátor: bery

Jak máte zapojenou kytaru?

Do počítače s použitím nějakého sofware
1
14%
Klasicky do komba
4
57%
Používám oba způsoby
2
29%
Nijak, hraju "nasucho"
0
Žádná hlasování
Jinak (napište jak :) )
0
Žádná hlasování
 
Celkem hlasů: 7

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Kytara zapojená do počítače, efektové pluginy, simulace komb

Příspěvek od Jádro »

Kytaristy by mohla zajímat novinka, že firma Native Instruments u příležitosti svých 10. narozenin zlevnila dočasně některé produkty až o 60 procent.
Cituji (http://www.disk.cz/disk/article?104)
Ano, už je to deset let od chvíle, kdy v Německu vznikla softwarová firma Native Instruments. Mladá společnost přežila prvotní úskalí, kterým si musí projít každý, kdo na téměř obsazeném trhu chce prorazit.
Native Instruments se to podařilo. A nejen to časem trh dobyli a stali se jedním z dominantních výrobců virtuálních nástrojů. Jejich Reaktor, Absynth a Kontakt platí za špičky ve svém oboru. Název Native Instruments se postupem času stal pro mnohé muzikanty synonymem pro elektronickou hudbu. Nyní, po deseti letech, Native instruments expandovali od syntezátorů, samplerů a DJských nástrojů ke kytarám, ale taky k hardwaru. Jejich produktové portfolio neustále utěšeně roste aniž by ztrácelo na kvalitě. Tímto způsobem za chvíli přijdou další oslavy. Ale držme se těch desátých narozenin.
Oslava narozeNIn bez dárků by byla k ničemu. Právě proto si NI nějaké přichystali a to formou neuvěřitelných slev, jež bude v době trvání akce, tedy od 3. července do 10. září nabízet:"
Mě osobně maximálně zaujal fakt, že produkt Guitar Combos (jedná se o softwarovou simulaci kytarových komb, viz http://www.disk.cz/disk/product?1418), stojí místo 5490 Kč dost neuvěřitelných 2196 Kč...

Mám RT Player od Dsoundu (http://www.dsound1.com/products/rtp_en.htm) a dokonce originál plně legální :), jehož součástí je docela zdařilá simulace efektových krabiček. Produkt jako Guitar Combos mi doteď dost chyběl.
Začíná zas ve mě hlodat červík Nákupčí...:D Rovnou bych s tím ale asi koupil taky tohle:
http://www.disk.cz/disk/product?71, zvukovku Audiophile 2496, místo tý trapný integrovaný nVidie...

Napiště, jak máte řešený zapojení do počítače (jestli nějaký máte, já takhle rád hraju, protože pak můžu hrát i do jedný do rána bez toho, aby na mě přišli policajti za rušení nočního klidu :) ), já pak můžu napsat o jaký kombinaci s výše zmíněnou zvukovou kartou uvažuju (nemám to ale otestovaný) :D

Herňajs nějak nevím, co dřív koupit, nechtěl by mě někdo sponzorovat? :) Budu třeba nosit trička s jeho jménem :D
Doufám, že se na tenhle post ozve aspoň Ogi :D
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

Native Instruments dělá super věci.
řekl bych že si jméno udělal hlavně díky virtuálním syntezátorům (FM7, B4.. nejsem profík ale to je teda fakt špica, to fakt nejde poznat od těch kamenných, teda ty Hammondky možná jo, ale na běžné aparatuře snad ani ne)
Ty slevy jsou pěkné FM7 za 3000, to se mi líbí.

jinak dost zajímavý simulátor kytarového aparátu je taky Amplitube
http://www.amplitube.com/
zkoušel jsem to nevěřil jaký zvuk to udělalo z té mojí kraksny
dá se tam stáhnout demo, jak se tak dívám na cenu tak nic moc, ale ono je to fakt už takové komplexní řešení pro kytaru.
btw.tyhle mašinky jsou super protože udělají kytaristu i z člověka který na kytaru hrát neumí :D

teď se dívám na stranky Amplitube a vidím že to oceňuje i Ten-co-hraje-sola-na-jednu-strunu
Rush?s Alex Lifeson "Very Impressed" with AmpliTube 2!
Alex Lifeson is the guitarist for Rush.
?I am very impressed with the natural characteristics of the AmpliTube 2 plug-in and use it as my first choice when I want to get up and running quickly. I find the different amp types to be very effective, and the EQ responsive and broad"
k té zvukovce: není lepší když je to externí? přece jen v pc je různého rušení. Jistě, oni to určitě mají pořešené ale me se nezdá moc dobré to cpát dovnitř. Navíc když je to externí tak je lepší přístup ke zdířkám.
Jinak na http://www.muzikus.cz/pro-muzikanty-testy/ je určitě pár testů podobných věciček, v poslední době se s tím vcelku roztrhl pytel.
Svého času jsem používal Exdigy od Creative a nemůžu doporučit - nemá ASIO, velká latence, a tak ono tohle určitě není pro muzikanty.
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

jinak jako ale lampa je lampa, že :wink: pánové kytaristi, hlavně pokud nemáte bedňáky a musíte to nosit sami :D
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Dík za reakci, fakt jsem to moc nečekal :) Amplitube vyzkouším :) Vypadá to zatraceně našláple...:shock:
bery píše:k té zvukovce: není lepší když je to externí? přece jen v pc je různého rušení. Jistě, oni to určitě mají pořešené ale me se nezdá moc dobré to cpát dovnitř. Navíc když je to externí tak je lepší přístup ke zdířkám.
Vycházel jsem z několika řešení, který doporučujou tady http://www.dsound1.com/products/sol_en.htm. Chci zvukovku 24bit/96kHz (když už, tak už :) ) podporou ASIO a s malou latencí - to tahle splňuje. Mám pocit, že jsem něco o tom rušení čet, ale moc už nevím co :) Myslím, že se to snad zkousne :) BTW tam uváděj zajímavej lampovej předzesilovač Behringer Tube Ultragain MIC100 - ani ne tak drahej, asi do dvou tisíc mám pocit - POTŘEBUJU NUTNĚ TOHO SPONZORA! :D

Zkusil sis stoupnout s kytarou před CRT monitor? To teprve uvidíš, co to je rušení :lol: (stačí zapnout nějakej SW drive a nebudeš se stačit divit :) )
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

Jádro:
Chlape :!: hrozne rad se zapojim do diskuse ale pripravy na odjezd jsou v plnem proudu a ja musim predat vsechno v praci druhe osobe a jelikoz za sebe nemam stalou nahradu tak je tahle akce zdrcujici a v presu

v pondeli napisu svoje prakticke zkusenosti s realtime hranim pres pc

stejne tak pokecame na zastydlem vlaknu o kytarach

mej se :wink:

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

ogi píše:Jádro:
Chlape :!: hrozne rad se zapojim do diskuse ale pripravy na odjezd jsou v plnem proudu a ja musim predat vsechno v praci druhe osobe a jelikoz za sebe nemam stalou nahradu tak je tahle akce zdrcujici a v presu

v pondeli napisu svoje prakticke zkusenosti s realtime hranim pres pc

stejne tak pokecame na zastydlem vlaknu o kytarach

mej se :wink:
Budu se těšit :) BTW: proto jedu do Mnichova - je to o víkendu :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

teď mám do středy dovolenou takže se pokusim urvat od rodiny :evil: :evil: a nahraju pár fláků na posouzení

ale už teď ti můžu s klidem napsat ...všechno je to 1 pěkná sračka
Amplitube to dotách asi nejdál ale musí se to prohnat externě přes repro
Dsound ani nezkoušej stráta času

největší problém je latence :!: :!:
určitě jseš schopnej dostat se třeba na 10 ms :!: což je dobrý prakticky bys nebyl schopnej to poznat ale :!:
měl jsem doma znamého co hraje na klapky, přes halion jsem mu tam prdnul gigapiano nasamplovanej klapku po klapce, ambient hall a on k tomu sednul a po 2 dobách říká "týjo ňáký spoždený né :?: "(doma má pianino)takže jde o to že se tomu spíš podvolíš a přispůsobíš hru
další problém je s vazbou i 10 ms je dost na to aby ti při crunchy nepřešla přirozeně kytara do vazby

Samozřejmě že když to otočíš all do prava tak ti to zaječí ale to je nekontrolovatelná vazba a a né dost dobře se s ní pracuje



bery napsal:
tyhle mašinky jsou super protože udělají kytaristu i z člověka který na kytaru hrát neumí

no to je přesně ten problém že to je komplexní sračka

ale jinak na blbnutí je to ok

co se týká zvukovek
Audiophile 2496 ta je dobrá má i celkem schopně napsaný drivery
ale stejnou práci ti udělá i lepší SB audigy ale né s orig.driverama
ale s tímhle www.kx.webz.cz
měl jsem:
Audigy I platinum latence 5,něco ms
Audigy II LE latence 10 ms
PC P4 2GHz/512/80HDD atd..

při ceně mám pocit že to prodávali v DISK Multimedia ........mrknu na jejich sajtnu
hm tak už je dole za mě stála 6 litrů teď je za 3500,-
to už celkem jde
měl jsem na mysli že než vrážet prachy za něco co budeš dlouze ladit a občas ti ve zvuku škrtne prdne tak bych asi rači šel třeba do tohodle

Line6 Guitarport
stojí to o litr víc ale nebudeš se srát s nastavováním.
mraky zvuků na netu ale nejvíc jde o to jebání s tím okolo tohle zapojíš nainstaluješ a "hraješ"

jasně... pokud jseš takovej šťoural (teď už na to seru)jako já a deně přivádíš své pc na pokraj totálního zhroucení i za cenu stráty všech dat tak pro tebe bude lepší Audiophile 2496 hehe :twisted: :twisted:

co se týká rušení
normální CRT moňas vyzařuje jako pes ale stačí si stím sednout mimo neutron. dělo a jde to omezit na přijatelnou mez

po středě se ozvu a properem to

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

ogi píše: Line6 Guitarport
stojí to o litr víc ale nebudeš se srát s nastavováním.
mraky zvuků na netu ale nejvíc jde o to jebání s tím okolo tohle zapojíš nainstaluješ a "hraješ"
Dík za tip! Vypadá to docela zajímavě:)
Koukám, že na http://www.kytary.cz maj LINE6 - Guitar port 2 za 4530,-, to je relativně málo za to, co všechno to má umět :D Nikde jsem ale nenašel Guitar Port XT (pravda, moc jsem nehledal :) ), což má být nová verze (teď koukám, že to je ale možná jenom nová verze SW - tak jsem z toho dokonale zmatenej :) )

Zatím jsem dost háklivej na všechny možný mulťáky (starýho Zoomu jsem se velmi rád zbavil a ten můj KORG AX1G bych nejradši zadupal do země...před těma pár rokama ale v tý samý cenový relaci o moc lepší věci nebyly), tak k tomu mám menší nedůvěru :) - ale zase Line6 mám pocit vyrábí docela slušný věci :)

Ty s tím Guitar Portem teda máš osobní zkušenosti, nebo ne?
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

nee hral sem na poda a combíčko spidera
moje zkusenost je ze kdyz sem s toho vyloudil neco na co by se dalo hrat,tak to hralo jen v naky poloze zajel si jinam a ende
korekce ty woe tak to sem nechapal.Nemaj motorfadry takze kdyz si prepnul preset tak ti korekce najeli ale zustali v posledni poloze pak stacilo abys za ne i treba o 1 stupen vzal a udelalo ti to diru do head fuuuujtajbl

multaky sou na lejno jasan ale tys chtel neco na PC ne??podle me je tohle dobra volba pokud vlastnis naky slusny sluchadla tak se vyradis a myslim ze by ti to mohlo slouzit ale chce to stejnej pristup jako k normalni aparne nelaborovat nesrat se s tim nastavit 10 zvuku a jit od toho jinak je to strata casu

zvuky budou stejny jako na podech apod.picovinkach takze o tridu vejs nez treba Amplitub u nej zase pokulhavaj int.efekty u poda tohle odpadne
rozdil je ve verzi softu myslim ze se da stahnout a nahrat do Guitarport

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

jo a hlavne maj osetreny ty inputy to je 50%pro dobrej vysledek
zvukovky maj klasika line in nebo mic.in ze jo to ale nejni pro kejtu zrovna ok

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

Hele pokud bys chtel kravnout muzu ti postnout full verzi Amplitube
ale musis mit jeste neco do ceho ten Amplitub jako VST instrument vrazis

Na RTplayer zapomen ten nerozchodis

jako nejsoft kterej se ani nehnul byl Cubase 24
ale musis nastavovat bufery a trochu se s tim jebat 20 x se ti to bude hryzat ale staci schodit aplikaci a rozjet to znova

musis najit optimum pak to facha jen obcas ti ve zvuku neco dig.proleze ale jen kratce
postup bych ti racil vylozit treba po mejlech teda pokud o to budes mit zajem
muzes to nechat na Cubasu ten ti udela synchrotest ale pocitej ze latence 500ms a vic
muzes takhle s hruba otestovat jak to hraje treba natocit nakej riff a projet Amplitubem

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Sluchadla mám AKG K240DF, to bude stačit :)

Chci to na doma (asi budu brzo řešit i kombo na "ven", ale na to jsem se ptal tady http://pinkfloyd.o106.com/forum/viewtop ... 4&start=15).

Současně právě používám RT Player 2 s efektama od DSoundu a šlape to relativně dobře (furt líp než ten můj mizernej KORG...) - přes interní zvukovku nVidia, latence cca 2-4 ns (nevím z hlavy). Je to i stabilní, do zvukovky to mám píchlý přes malej mixík Phonic takhle: kytara -> CS3 (já vím...:) ) -> Phonic -> zvukovka (taky asi není úplně ideální, ale lepší než drátem do oka :) ).
Další možnost je prej jako předzesilovač použít např. Behringer Tube Ultragain MIC-100, ale nezkoušel jsem.

Úplně jsem nepochopil, jestli ten Guitar Port simulací zatěžuje procesor nebo ne...resp. nepochopil jsem, jestli v tý krabičče jsou pouze převodníky, nebo jestli to i simuluje (ale to se mi moc nezdá...)

Pokud má Guitar Port bezproblémový VST propojení, tak to bylo jedině super. Takže jestli jsem to pochopil, nahrávání třeba do Cubase z Guitar Podu je bez problémů?
Na to je DSound dost na prd, opravdu se mi nepovedlo zatím rozchodit nahrávání už nasimulovanýho zvuku - asi jsem se málo snažil :) RT Player taky neumí přehrávat mp3 (akorát wav), což je v dnešní době dost ostuda (jestli to teda už nemaj v nějaký novější verzi).

Zkusím ještě mrkount na net, jestli by poradil někdo, kdo to má.
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

no je pravda ze tyhle vody jsem opustil cca pred 2-3 lety ale 4 ms v rtplayeru mi zni az neuveritelne :shock: :shock:
treba na nem zamakali
a jeste nVidia jo??hmhmhm


je to soft.zalezitost jen ad_da prevodnik prehrava wav mp3 cda
zvuky stejny jako na POD XT na jejich sajtne mas upgrade na XT

nahravat muzes kam chces

cestu mas osefovanou dobre CS3 ti prispusobi vstup to je ok
de o to to poradne nakrmit

Release Notes
GearBox version 1.02
GuitarPort/TonePort driver version 2.8.9.0
Improvements and Fixes:
? Updated TonePort and GuitarPort driver installers, as well as TonePort and GuitarPort
control panels, to improve compatibility between GuitarPort v2.51 and GearBox v1.02
software on Windows PCs (Windows XP, SP2 and Windows 2000, SP4)
? GuitarPort v2.51 ASIO now supports "96k compatibility" sample rate mode
? Improved TonePort and GuitarPort control panel detection of connected Line 6 USB
Hardware
? Improved Windows 2000 (SP4 or newer) support for TonePort/GuitarPort control panel
Known Issues:
? Note that the GearBox and GuitarPort applications, and TonePort and GuitarPort hardware
are not compatible with Intel processor Macintosh computers.
? (Windows) The GuitarPort control panel dialog may not always come to the foreground
when "called" by a recording application, e.g. mouse-clicking an application's "Hardware
Setup" button, if the control panel dialog is currently minimized to the Windows TaskBar.
GearBox version 1.01
Improvements and Fixes:
? Support for Mac OS X 10.3.9 Panther
? Improved usability and stability of GearBox application on Mac OS X and Windows XP/2000
? Support for OS X Tiger "Aggregate Devices"
GearBox Application
TonePort & GuitarPort Drivers


1 of 3
? Core Audio and ToneDirect audio paths optimized at supported sample rates
(44.1/48/96kHz) on Mac OS X
? GearBox tone processing and TonePort audio I/O optimized for Power PC dual-processor
Mac OS X CPUs. (Note - Intel processor based Macintosh computers are not compatible)
? Fixed problem with connecting to TonePort WDM driver in some audio applications
? Optimized TonePort default settings on Windows XP/2000
? Optimized ASIO and Core Audio latency reporting for host-application latency
compensation
? Optimized ASIO audio-record path
? Improved OS X Power Management support
? Improved OS X family-driver support for TonePort and PODxt devices
? Improved stability when using TonePort with SONAR Producer Edition v4.0.3/4
? Updated Help content
GearBox v1.01 caveats and known-issues
? Slower, single-processor OS X CPUs may not always recover properly after being in Sleep
mode with TonePort connected and/or GearBox running.
? When using TonePort in 96 kHz-compatibility mode, it is recommended that larger buffer
sizes be used in recording applications.
? The heavier the GearBox tone-load, (e.g. lots of effects enabled, stereo mode, Dual-Tone
mode), the heavier GearBox's load on the CPU. Increase the buffer size in recording host
applications to manage heavier loads, use ToneDirect low-latency monitoring to avoid the
latency incurred at higher buffer settings.
? OS X Tiger Aggregate devices - When creating aggregations of more than one Line 6 USB
device, we recommend that project sample rate in recording applications not be changed
on-the-fly. Aggregations using Line 6 USB I/O hardware and third-party USB I/O hardware
are still being evaluated.
? System power up - Line 6 recommends that users' monitor speaker setup not be poweredon
or turned-up until after the CPU is booted and TonePort is connected.


2 of 3
GearBox v1.01 was tested and qualified with the following third-party recording
applications:
Mac OS X
Ableton Live Lite for Line 6 v4.1.5
Ableton Live v5.0.2
Steinberg Cubase SE v1.07
Steinberg Cubase SX v3.1.1
Steinberg Cubase SE v3.0.x
Propellerhead Reason v3.0.4
Apple GarageBand v2.0.2
Apple Logic Express v7.1.1
Windows XP/2000
Ableton Live Lite for Line 6 v4.1.5
Ableton Live v5.0.2
Cakewalk SONAR Producer Edition v4.0.4
Cakewalk Home Studio v4.0.x
Steinberg Cubase SE v1.07
Steinberg Cubase SX v3.1.1
Steinberg Cubase SE v3.0x
Propellerhead Reason v3.0.4

Uživatelský avatar
Jádro
piper
Příspěvky: 490
Registrován: 22.08.2005 11:35:14
Bydliště: Liberec

Příspěvek od Jádro »

Dík za rychlost :)
Ty 2-4 ms, to je zpoždění tý nVidie (jedinej důvod, proč ji používám), celkový zpoždění při hraní v RT Playeru já osobně nepostřehnu, takže pro mě je v normě :)
Nikdo není Gilmourovatější než Gilmour :D Nicméně když už, tak Dave Kilminster :wink:

Uživatelský avatar
ogi
piper
Příspěvky: 680
Registrován: 22.10.2005 19:53:36
Bydliště: nikde

Příspěvek od ogi »

postnu ti amplituba vraz ho do toho RTplayeru

:shock: :shock: nVidia :idea: :idea: ted sem koukal ze mam na kase taky :roll: tak to prubnu :twisted: :twisted:

ale nejdriv si to all vyzalohuju

Odpovědět