Co právě teď posloucháš??

plkání vážné i nevážné

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od proti »

Find the cost of freedom buried in the ground
Mother earth will swallow you, lay your body down.

https://www.youtube.com/watch?v=U-Y0SMitMpk

David Crosby zemřel.

https://www.youtube.com/watch?v=kEa__0wtIRo

Obrázek
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Možná malinko offtopic, ale teď poslouchám výběr skladeb Noela Gallaghera, ve kterých jakýsi očividný nadšenec do zaniklé kapely Oasis změnil Noelův hlas za hlas jeho mladší bratra Liama, někdejšího hlavního zpěváka Oasis. A najednou tady ze sólových skladeb Noela Gallaghera vpodstatě máme skladby Oasis:

https://www.youtube.com/watch?v=6BQCbVTDDVw

A teď něco k zamyšlení. Dočkáme se s pomoci umělé inteligence třeba i za 20 let zbrusu nové studiové desky Pink Floyd? A třeba i se Sydem v sestavě? Nebo nové desky Beatles?
Dokážeme z audience záznamu vytvořit živák s kvalitou multitracků? Z bootlegu The Wall v Londýně vytvořit obraz v kvalitě originálních videokazet? :D
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

A teď něco k zamyšlení. Dočkáme se s pomoci umělé inteligence třeba i za 20 let zbrusu nové studiové desky Pink Floyd? A třeba i se Sydem v sestavě? Nebo nové desky Beatles?
Dokážeme z audience záznamu vytvořit živák s kvalitou multitracků? Z bootlegu The Wall v Londýně vytvořit obraz v kvalitě originálních videokazet? :D
zajímavá otázka, se kterou jsem si v hlavě hrál už pár měsíců nazpět... mně vyšlo, že AI nemá tvůrčího ducha a jen kopíruje a dělá strojové variace na to, co už bylo lidmi vytvořeno. zksil jsem si chat gpt a je to neskutečná hovadina. ani efektní koláže, díky kterými můžeme vidět třeba papeže jako mafiána na tom nic nezmění. to, co skutečně rozhoduje, je to, co dokáže člověk - jeho virtuozita a invence.

p.s.: abych nebyl off topic: teď zrovna poslouchám svitanie od modrého efektu - tohle, že by zvládla vytvořit AI??? ani omylem!!! proto frešo, hladík, čech a veselý! každý zvlášť a dohromady jako kapela.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Dark Side of the Moon od Pink Floyd (1973 😉)
What do you mean interesting?

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Roman »

celej tejden R.Beat - Beat Cup, po maidnech asabatech jsou PF třetí, tak toho bude plnej weekend


https://www.radiobeat.cz/cs/1/19744/beat-cup-na-beatu/ :D
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jiří Engliš »

Steven WIlson The Harmony Codex.jpg
Co říkáte na poslední album Stvena Wilsona?
Po předchozích je tu přeci jen náznak vzestupu :lol:
Hand Cannot Erase je bezpochyby nepřekonatelné!!!

Blu Ray je beznadějně vyprodán, tak doufám, že je dolisování na pořadu dne!
Naposledy upravil(a) Jiří Engliš dne 06.10.2023 19:33:58, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Já jsem zatím slyšel jen ty 4 singly na youtube a fyzický nosič se teprve chystám pořídit (čekám, až trochu spadne cena 😝) a spolu s tímhle kouskem si v rámci jedné objednávky mimojimé pořídím i Rickovo Wet Dream s novým remixem právě od Stevena Wilsona.
Je zřejmé, že Steven už se odvrátil od hudby 70. let, a pokud znovu zase nevytvoří něco společně s Porcupine Tree, tak už od něj žádný sedmdesátkový comeback ani neočekávám.
I když troufám si tvrdit, že i dnes se jeho sólová tvorba pořád ještě dá zařadit do progresivního rocku. I když znatelně ubylo kytary 🙂
Ale to vůbec nevadí, soudě dle singlů tohle se taky jeví jako velmi dobrá deska. Jsem se rád, že na Stevenově desce je po krátké odmlce znovu slyšet Ninet Tayeb, která mi k němu prostě už neodmyslitelně patří a tentokrát se podílela i autorsky.
Po The Future Bites, které jsem doposud nepřišel moc na chuť, je tady zase něco, na co se těším (ale mně se teda hodně líbila i To The Bone 🙂).
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Tak Harmony Codex už mám doma. Podle singlů jsem se obával průměru, ale po prvním poslechu celé desky jsem si to musel pustit hned znovu. Opět výborné album od Stevena Wilsona 🙂 Dnes budu pokračovat 🙂
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jiří Engliš »

Marillion - Script for a jester's tear REMIX.jpg
https://www.discogs.com/release/1476022 ... sters-Tear
První album Marillion z Fishovské éry asi nemusím podrobně popisovat. Je to opravdový poklad nejen v diskografii skupiny, ale i v rockové historii jakkoliv byla skupina nedoceněna.

Remixovaná podoba alba vyšla nejprve v podobě obsáhlého boxu s jedním BD a čtyřmi CD, které mimo remix obsahují i raritní koncertní záznamy skupiny z jejich začátků. S odstupem pak vyšel i vinyl a CD. Podle mě je škoda, že BD není k mání také samostatně. Zvuk byť jen ve dvoukanálu je ohromný.

Jedním z nejvýraznějších znaků remixu je obrovská zvuková scéna. Jsou tam také slyšet před tím nepostřehnutelné zvukové detaily. Fishův hlas docela vystupuje do popředí. On totiž celkový zvuk každého z nástrojů je tak nějak čistší, zřetelnější a prezentnější. Mám pocit, že u originálu nebyl kladen takový důraz na separaci jednotlivých nástrojů.

Originální podoba alba je vždy výrazně ovlivněna pozdějšími úpravami masterů a mixováním do výsledné podoby alba. Nemám absolutně tušení jestli vůbec a jak byly prováděny nějaké zásahy do původního zvuku výchozích master pásků, ale pokud posuzuji právě ten výsledný efekt celého remixu je jednoduše úžasný.
Troufám si říci, že i militantní odpůrci remixů by si měli album alespoň jednou poslechnout než mě pošlou tam,
kde slunce nesvítí.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od proti »

Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od proti »

Stejný název, podobný obsah

https://www.karaoketexty.cz/texty-pisni ... hine-90340

(ale hudebně ne můj styl...)
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

milášek steven wilson v další z mnoha svých inkarnací, tentokrát v projektu NO-MAN, ve kterém spojil své umění s timem bownessem. poslouchám jejich tvorbu už asi deset let, ale tento ofiko živák slyším poprvé. mimo křehkost a hloubku, které mají jejich řadová alba, má tohle koncertní podání neskutečný drajv a současně skryté napětí, které se jen tak nikde neslyší... a tak si říkám, že fandové floydů mi porozumí a záznam si pustí. fakt to stojí za to: https://www.youtube.com/watch?v=wbv4biFdmjY
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od Jend »

Tím jsi mi připomněl, že jsem zde chtěl postnout zajímavou debatu obou hlavních postav uskupení No-man ohledně desek Radio KAOS vs. A Momentary Lapse of Reason.

https://www.facebook.com/reel/392222843746075

Oba se v otázce "vítěze" tohoto souboje víceméně shodli, ale já s nimi v tomto případě spíš nesouhlasím :D
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Co právě teď posloucháš??

Příspěvek od fernetti »

Oba se v otázce "vítěze" tohoto souboje víceméně shodli, ale já s nimi v tomto případě spíš nesouhlasím :D
s velkým odstupem času jim musím dát za pravdu. pár let nazpět bych to viděl jinak, ale co už... :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Odpovědět