Atom Heart Mother

řadová alba, singly, dvd, filmy

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

wow, vypadá to docela původně
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
matthewmatt
boy child
Příspěvky: 38
Registrován: 09.01.2007 16:21:47

Příspěvek od matthewmatt »

Heh, teď jsem si jen tak ze srandy dělal pořadí alb PF dle oblíbenosti a zjistil jsem, že právě atomová mamka je na pěkném 4. místě (poražena Animals, WYWH a Piperem). Musím říct, že se mi líbí daleko víc než Meddle (se kterou je často srovnávána) a to i co se ústřední kompozice týče. Ale popořadě...

(Pozor, vše jsou pouze mé názory a nechci nikoho urazit... :D )

Atom Heart Mother Suite - je jedna z nejlepších skladeb co od Pink Floyd znám. (Spolu s Dogs, SOYCD, Summer 68, celým Piperem, pár dalšími... :D ) Proč ji mám raději než Echoes? Přijde mi živější, psychedeličtější, méně přímočará a líbivá, ale hlavně rozmanitější. Echoes je taková...Uniformní. Echoes je hlavně...prostě "jenom" píseň. Zkrátka má úvod, torzo, jam session, DOKONALÉ racčí skvíkání a zakončení. Je to prostě sice kompozice, ale stále v jednom duchu. AHMS je rozverná, divoká, obsáhlá co do množství nápadů týče...Abych to přirovnal, s tím jak je AHMS skoro až buřičská, neučesaná, obsáhlá co do množství fantazie atd. mi připomíná mládí, je to jakoby "mladá" skladba, zatímco Echoes je dospělá kompozice, plná vznešenosti, moudrosti atd. (Možná je to přirovnání trochu jalové, ale asi tak to vidím.). Nehledě na to, že díky této lehké..."jednoduchosti" je Echoes trochu snáze oposlouchatelnější než AHMS. Proto poté, co jsem ji slyšel asi stokrát, musím mít teď pauzu a když už, tak si ji pouštím jako slastné očekávání toho racčího skvíkání uprostřed... :D To se mi u AHMS zatím rozhodně nestalo, i když jsem ji slyšel zhruba stejněkrát (i když - co není, může být...). Celá orchestrace a sbor mi přijdou jako dobrý nápad. Hlavně se mi líbí, že to je vlastně progrocková kompozice...Ale Floydovská. Proto ji tak miluju. :D

If - krásně depresivní píseň, "Vody v plném proudu" (Waters :-) )...Přestože nijak negraduje a akorát se poklidně šine, je docela (svým morbidním způsobem) pěkná. A text je krásně poetický... :D

Summer 68 - Prostě boží, o tom snad žádná... Refrén jak od Queenů a mezihra jak od Buty... :D
Jedna z nejlepších písni Pink Floyd.

Fat Old Sun - Gilmourovka. Typická. Mít trochu košatější zázemí (nějaký orchestr), mohla by být i třebas na On An Island. Krása.

Alan's Psychedelic Breakfast - Nevím, jsem opravdu jediný, komu ty zvuky nevadí, naopak jeho uchu lahodí? Akorát teda vždycky dostávám hlad... :D
Jinak hudebně taky pěkný kousek...

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Fat Old Sun - Gilmourovka. Typická. Mít trochu košatější zázemí (nějaký orchestr), mohla by být i třebas na On An Island.
přesně! :)
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
paulie
piper
Příspěvky: 252
Registrován: 21.08.2005 11:28:49
Bydliště: Příbor/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od paulie »

matthewmatt píše: Alan's Psychedelic Breakfast - Nevím, jsem opravdu jediný, komu ty zvuky nevadí, naopak jeho uchu lahodí? Akorát teda vždycky dostávám hlad... :D
Jinak hudebně taky pěkný kousek...
Tak pod to bych se podepsal. :D Ale ta titulní skladba mě až tolik nebere, i když fascinuje mě na ní, jak ty dechy frázují kvůli výměně dirigenta v druhé polovině o dobu později. Takový hudební Modrý Mauricius. :)

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

matthewmatt píše:Proč ji mám raději než Echoes? Přijde mi živější, psychedeličtější, méně přímočará a líbivá, ale hlavně rozmanitější. Echoes je taková...Uniformní. Echoes je hlavně...prostě "jenom" píseň.
Hm... neco na tom bude pravdy...
matthewmatt píše: Alan's Psychedelic Breakfast - Nevím, jsem opravdu jediný, komu ty zvuky nevadí, naopak jeho uchu lahodí? Akorát teda vždycky dostávám hlad... :D
Doporucuji toho se 450 strouzky cesneku plneneho velblouda kozou plnenou ovci, plnenou kuretem, plnenym vajickem a opekanem na ohni nekde v pousti (recept - AHM Remastered) :lol:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

Tak pod to bych se podepsal. :D Ale ta titulní skladba mě až tolik nebere, i když fascinuje mě na ní, jak ty dechy frázují kvůli výměně dirigenta v druhé polovině o dobu později. Takový hudební Modrý Mauricius. :)
no tak to je mazec, já si toho nikdy nevšiml, resp. ani mě nenapadlo tohle v nahrávce sledovat. :shock:
Doporucuji toho se 450 strouzky cesneku plneneho velblouda kozou plnenou ovci, plnenou kuretem, plnenym vajickem a opekanem na ohni nekde v pousti (recept - AHM Remastered)
docela dost by mě zajímalo, jaký to mělo mít smysl - s alanovou snídaní to má společného leda to, že jde o jídlo, ale to je asi tak vše. to tam taky mohli klidně dát obrázky kojenecké výbavičky - to zase kvůli atom heart mother :twisted:
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:
Doporucuji toho se 450 strouzky cesneku plneneho velblouda...
Docela dost by mě zajímalo, jaký to mělo mít smysl - s alanovou snídaní to má společného leda to, že jde o jídlo, ale to je asi tak vše. to tam taky mohli klidně dát obrázky kojenecké výbavičky - to zase kvůli atom heart mother :twisted:
Jakoze jaký smysl? Docela zadny - tj. presne stejny a stejne presny jako i nazev alba Atom Heart Mother - podle nahodneho clanku v novinach - tj. zadny smysl...
Osobne jsem si "prekrstil" nazev Atom Heart Mother na Amazing Pudding - vim mi to sedne k te skladbe a albu nez nic nerikajici AHM....

Kdyz jsem koupil CD AHM, tak mne ten recept celkem pobavil. Nemluve o tom, ze jsem poprve v zivote mel chut snist velblouda. :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

nojo, ale to je přece KONCEPČNÍ album! (aspoň tak si to mnozí myslí nebo alespoň přejí...), tak snad by to mohlo nějak vzájemně korespondovat, ne? hudba, texty, obal a tak...
vlastně když se to koldokola veme, tak souvislosti se dají vysledovat ve všem (viz. towers o faith :twisted: ) - tím spíš u AHM. co kdybych třeba napsal, že kravičky krásně korespondují s názvem alba a taky s obsahem ústřední skladby (mother fore, breast milky...)? - podle mě to k sobě pasuje krásně!
(dámy prominou - za krávy je ani v nejmenším nepovažuju, ba naopak, ale to mateřství si spíš vybavím při pohledu na krásné přežvykující kravičky než při pohledu např. na šimpanze).
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše: viz. towers o faith :twisted:
:mrgreen:
fernetti píše: - tím spíš u AHM. co kdybych třeba napsal, že kravičky krásně korespondují s názvem alba a taky s obsahem ústřední skladby (mother fore, breast milky...)? - podle mě to k sobě pasuje krásně!
Mno... tak to vem tak, ze velbloud je takova krava pouste. :D
Uz jen doresit jak poust souvisi s albem...
fernetti píše: (dámy prominou - za krávy je ani v nejmenším nepovažuju, ba naopak, ale to mateřství si spíš vybavím při pohledu na krásné přežvykující kravičky než při pohledu např. na šimpanze).
No a asi stejne pocity se vybavuji beduinovi pri pohledu na krásné přežvykující velbloudy. :D

(a proppo - dlouho tu uz zadne damy nebyli... :( )
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Příspěvek od Jend »

What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

Hehe... Zajimave ze ten co nenavidi lidi co "foukaji do pozounů" pak napsal hudbu k opere. :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
Harman
piper
Příspěvky: 309
Registrován: 24.11.2005 20:23:04
Bydliště: Brno

Příspěvek od Harman »

Pink Floyd Atom Heart Mother UK Q8 Dvd Audio

http://www.demonoid.com/files/details/1511372/6472956/

Konečně je to tady!!! AHM z Q8. Oproti SQ vinylu má oddělený všechny čtyry kanály, takže se těším na poslech.

Vylezlo to dneska, takže zatím nemá seedy...aktuální stav nasdílení 14% a pokračuje, takže do pátku to bude určitě doma
Live In Peace

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Atom Heart Mother

Příspěvek od fernetti »

tak tohle mě dnes opravdu potěšilo: http://translate.google.com/translate?h ... ima%3D0647

zdroj: https://www.brain-damage.co.uk/latest/s ... er-re.html

teď ještě najít způsob, jak to dostat ke mně domů...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Atom Heart Mother

Příspěvek od proti »

fernetti píše:
16.06.2021 22:11:56
teď ještě najít způsob, jak to dostat ke mně domů...
Doplout si pro to osobně - jachtu i posádku máš k dispozici. :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Odpovědět