The Wall Live- Divided We Fall

bootlegy, roio, voio, streamy plus vše ostatní

Moderátor: bery

Odpovědět
fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

no jen aby waters nebyl tak aktivní, pokud si autoři lajznou tohle dvd vydat...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

dnes byl zveřejněn další kousek z chystaného dvd - a musím říct, že mi spadla čelist. posuďte sami: https://youtu.be/ctgwW7Exrfc

p.s.: jende, moc díky za výborný tip!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Nenech se zmást, tohle video původně pochází z boxsetu The Wall, dlužno však podotknout, že autoři remasteru jej výrazně zlepšili a přiblížili skutečnosti porovnáváním fotografií z té doby a následnou úpravou videí do skutečné podoby, protože vše, co jsme doposud viděli, ať už oficiálního nebo neoficiálního, barevným zpracováním či kontrastem moc neodpovídá skutečnosti. Nechápu, jak profíci můžou takhle totálně zmršit oficiální vydání něčeho, ale je to tak :evil:
Finální podoba celého remasteru má obsahovat co nejvíc záznamů z dokumentů nebo promo videí (neboj, je jich mnohem víc, než jsi asi viděl) a ke zbytku (bohužel asi většinovému) poslouží bootlegy (Earl's Court i Nassau) nejranější generace a kouzla v domácím studiu s nadějí, že se z bootlegů podaří vytřískat to nejlepší. Dílčí progres takového případu viz předchozí stránka tohoto vlákna :D Úplně ddokonalé to tedy nebude, ale borci dělají co můžou a jeden z tvůrců mi napsal, že jen u The Trial strávil už přes tři stovky hodin a pořád ještě není hotov, takže už jen to úsilí zaslouží uznání.
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Tak nejen na koncertech z Earls's Court se pracuje na remasteru, ale i na tom z New Yorku. Tohle je opravdu povedené.

https://www.youtube.com/watch?v=0G-CyRd9QcI

Jen škoda, že ten koncert byl pro účely filmování tak pitomě nasvícený :evil: :evil: :evil: Zrovna New York 27. 2. 1980 byl prvním z několika následujících pokusů natáčení proto, aby se zjistilo, jak by koncert vypadal na plátně, a aby se postupně vychytaly nedostatky. No a hned v tomto případě to tedy vypadalo dost mizerně. Achjoooooo... #-o
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Momentálně dochází k úpravě barev do reálné podoby :wink:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

jende, a tohle znáš?
https://youtu.be/1eZL4tIqmzI
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Ahoj, Fernetii, jistě, to je přece taky od těch samých borců, kteří dávají dohromady film z Earl's Court... :D Angažuje se v tom více lidí a tohle na youtube hodil jeden z nich :D Vzhledem k současné situaci mám čas jejich počínání sledovat každý den, takže tohle mi nemohlo uniknout :D

Pokud máš zájem sledovat jejich práci podrobně, mrkni sem https://discord.gg/zheBu7s

Na tom portálu najdeš spoustu zajímavých informací, které tě možná doslova šokují :shock:
Jen tak namátkou, tihle lidi se snaží kontaktovat účastníky bájných koncertů Pink Floyd s žádostí o zaslání dosud nepublikovaných videozáznamů, audiozáznamů či alespoň fotografií. A kupodivu to přináší nečekané a velmi radostné výsledky, protože už je přislíbený například kompletní amatérský videozáznam z Bostonu 1977 a mnoho dalších dílčích záznamů ze stejného turné včetně legendárního Montrealu! Takže až bude hotová zeď, dalším na řadě bude právě turné In The Flesh.
A ještě zpět k té zdi. Padařilo se dopátrat lidi, kteří mají k dispozici původnější generaci videokazet z Earl's Court, stejně jako amatérské videonahrávky ze stejného místa a také amatérské videonahrávky z Dortmundu, což je naprostá pecka. A to je přesně to, o čem jsem psal ve vedlejším vlákně. Toho doposud nepublikovaného materiálu je strašná spousta!
Jo a mimochodem, když si znovu prohlédneš ty screeny z Comfortably Numb v mém předchozím příspěvku, tak ty taky pochází z materiálu, který se na veřejnosti nikdy neobjevil :wink: Kvalitou to sice odpovídá dokumentu Behind The Wall, ale tam byly použité jiné záběry.

A ještě něco k ochutnávce. Tohle je screen jednoho z audience videjek z Earl's Court:
Obrázek

A když píšu "jednoho z...", tak tím skutečně myslím "jednoho z..." :D
Na yeeshkulu bys něco takového hledal marně :D

A tady přikládám screen z diskuze na discordu, abys věděl, že fakt nekecám :D

Obrázek
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

to jsem vážně netušil, spadla mi čelist...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Roman »

Jak si prohlížim ten screen, u The Walrus Was Paul - třeba je to náhoda - se mi vybavila skladba Glass Onion od Beatles z Bílého alba, kde v textu se objeví právě... The Walrus Was Paul (cca po 50 sec)... možná to má něco společnýho se skladbou I Am the Walrus z Magical Mystery Tour. V Glass Onion je odkaz i na další skladby, např. Fool On The Hill, Lady Madona nebo Strawbery Fields Forever :roll:

https://www.youtube.com/watch?v=aBQIAWh ... %20YouTube
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Jiří Engliš
legend
Příspěvky: 217
Registrován: 19.03.2007 1:44:11

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jiří Engliš »

Parádní archivní videa :P

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Kvalita je sice taková, jaká je, ale dýchlo to na mě mnohem víc než dosud známá videa z Earl's Court a Nassau. Skoro jako bych tam taky zrovna byl #-o

https://www.youtube.com/watch?v=L5R-Z9tCFhg
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Tak bohužel na Yeeshkulu došlo trochu k hádce a vlastník původních videokazet koncertů z Ealr's Court se rozhodl svůj materiál poskytnout jiné skupině lidí, o které vůbec nic nevím, takže výsledek je nejistý. Je to velká škoda, protože borci z discordu podle mě dělají skvělou práci a ohledně koncertů The Wall mají neskutečný přehled. Dokážou například hned spatra určit datum konkrétního koncertu jen podle fotografie nebo záběru z filmu- tak dokonale mají vše nastudované. Nakoupili ne úplně levnou techniku na co nejkvalitnější převod videokazet do digitálního formátu a teď jim tyhle videokazety proklouznou mezi prsty :(
Tak jako tak, ať už celý záznam zpracuje kdokoliv, během tohoto roku (věřím že do konce léta) bychom se měli dočkat vylepšené verze filmu z koncertů The Wall. A taky z Nassau, ještě lepší než té, která se před pár týdny dostala do koloběhu právě od lidí z discordu. Kdosi se totiž vytasil s ještě původnějším filmem.
Tak se nechme překvapit. Pokud bude rozdíl v kvalitě oproti dosud známým verzím znatelný, bude to pro mě rozhodně mnohem větší pecka než nedávno vydaný boxset Later Years.
What do you mean interesting?

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od fernetti »

díky za info, taky už to sleduju podrobněji než doposud a doufám, že když už se kluci dostali tak daleko, dotáhnou to do úspěšného výsledku!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

No já doufám, že kluci z discordu se dostanou aspoň k dílčí části práce na remasteru koncertů The Wall, protože oni si fakt dávají záležet například v detailech jako třeba přesná kolorizace filmu do reálné podoby. Původní nezpracovaný materiál je totiž v tomto ohledu úplně mimo a to jak v případě Londýna tak New Yorku a pochybuju, že někdo jiný by se toho ujal, když to doteď nikdo neudělal.
Bohužel mi přijde, že na Yeeshkulu někteří dluholetí aktivní členové neunesli, že skupinu z discordu tvoří kluci něco málo přes dvacet let a vyhledávání nového materiálu a jeho úpravám se věnují teprve něco přes rok a přesto už dokázali najít a perfektně upravit to, co nikdo před nimi během několika dekád :roll:
What do you mean interesting?

Uživatelský avatar
Jend
piper
Příspěvky: 1716
Registrován: 19.08.2005 14:34:41
Bydliště: Brno

Re: The Wall Live- Divided We Fall

Příspěvek od Jend »

Rozsáhlá sbírka audience záběrů z turné The Wall :D Samozřejmě znovu od lidí z discordu :wink:

https://www.youtube.com/watch?v=4zKQeLOxxVs
What do you mean interesting?

Odpovědět