RoIO Waves 1 - Final Cut demos

bootlegy, roio, voio, streamy plus vše ostatní

Moderátor: bery

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše: v podstatě to mám jako proti: ranná on the run - myslím, že to v bootlezích z r. 72 nazývali jako "scat" - tato studiová verze je oproti live verzím totálně mdlá a bez konečné, v koncertech tak dokonale najazzlé a nadupané gradace.
Tak ja nevim - ale pro mne osobne je original 1973 On the Run z DSotM nejnudnejsi skladba. :-(.... (Snad je to na SACD zajimavejsi - musim si poslechnout) - dost mi tam chybi kdejake ty ruzne zvuky a pod., ktere by to "dr dr dr dr" nejak vic ozivili - napr. jako na Rogerovi v Praze 07.
fernetti píše:TFC demos: je to hodně podobné originálu, dokonce i s efekty a dotáčkami, akorát s o poznání horším zvukem: postřehl jsem, že v originálu roger silně upozadil wrightův klavír
To uz tam spis Wright nehral, ne? :D
fernetti píše:jsem moc rád, že ji na album nakonec nedali - fakt je to hodně slabý čajíček, který by mezi breathe a time vůbec nepasoval - narozdíl od skvěle odpíchlé on the run.
Skvele odpichle On the Run? A kde?? :mrgreen:
fernetti píše: TFC demos: je to hodně podobné originálu, dokonce i s efekty a dotáčkami, akorát s o poznání horším zvukem: postřehl jsem, že v originálu roger silně upozadil wrightův klavír a stejně tak i v původním demu bylo slovo "argentina" nahrazeno v originále jménem "gaultieri" (tehdejší prezident argentiny) - asi se to líp rýmovalo :)
To vis - lepe se nadava na Margaret, nez na Anglii a lepe na Galtieriho, nez na Argentinu. :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Galtieri - ostatne za to muze spis ten diktator, nez Argentina - kde Roger s oblibou koncertuje. :D
bery píše:On The Run / Travel sequence
strasne se tahle rana verze libi, ale urcite jsem rad ze na DSOTM je to co tam je, je to jine - progresivnejsi, inovativnejsi, nereknu lepsi ale i pres to ze to zni synteticteji ...
Dobry napad - to sluvko "synteticky" se mi libi. I nas zivot je casto takovym syntetickym behem - probehneme to (terminy, penize, prace) bez toho, abychom skutecny zivot, skutecnou energii co i jen ochutnali... zivot je dost casto pretechnizovany.
(Sebekritika: A kdo vi, kdy jsem se naposled zaposlouchal do zpevu ptaku mimo Cirrus Minor z More :( )
bery píše: ...to se od nej moc neslysi ty sestnactiny na hi-hatku.
Tak to bych nekdy potreboval vysvetlit ty pojmy. :D
bery píše: Your possible pasts
dobre ze ty vysoke tony piana zrusili
Dle mne je nemely zrusit, jen trochu zjemnit. Pusobi sice dost surove, ale ne rusive... Stacilo by jen trochu "ucesat". (Co na to Herman?)

bery píše: Jinak Daveovo solo mi prijde stejne jako ve finalnim mixu, to solo i kdyz je takove zapadle je pro me to solo jednim z nejlepsich, takove mrazeni v zadech mam opravdu malokdy...
Tak to jsem si musel jeste jednou pustit - jo to solo je moc hezke, jen mi to nejak... jak bych to rekl... prijde zahrabano mezi tim smutkem Rogerovych slov, ktere jsou dost ... skratka hezke na obeseni... jako balada...

"Do you remember me? How we used to be? Do you think we shoulb be closer?"
- to mi prijde jako vyznani lasky k byvale manzelce po One of my Turns a Don´t leave me now. :lol:

"cuttle tracks waiting for the next time"

Hero´s return - Ucitel se vraci. :lol:
- uzasny text

Spominka na Drazdany - ktere spojenci nesmyslne vybombardovali - historicke centrum, kobercove nalety...

bery píše: Dobre ze zrusil to "ty dy ty dy" po "comfort of the band" nahradil to tim zvonem
Ja myslel, ze Roger zapomel text. :lol:
bery píše:Paranoid Eyes - dodatecne si vsimmam ze kulecnik je uz v demu.
Muzes napsat presnou minutaz toho "kulecniku"? Nevim presne co myslis...
bery píše:Two Suns In The Sunset
je bez bubnu, tam prej byly nejake problemy s Nickem, ze?
Na konci nahravani to tusim Nick zabalil a odesel...
bery píše:Celkovy dojem? Nadhera! Nedivim se ze z tohohle vznikl krasny Final Cut - ano jsem milovnik Final Cutu, a kazdym poslechem vetsi.
He??? Bery priznal barvu. :lol:
bery píše:V tomhle ohledu je mi opravdu lito ze to radeji Roger nevydal solove.
To by dopadlo podobne jako Pros and Cons - tj. katastrofalne, tj. jeste hur nez takhle...

bery píše:DG: "jo jasne haha, jasne ze jsme kamosi, haha teda takhle, o
no je tezke o nekom mluvit pekne kdyz se na vas uplne vysere, vite?"
Ja bych to spis prelozil jako: "... kdyz se nekdo pokousi vas uplne f... up... slusne receno: "znicit"
bery píše:davka psychedelie, v nekterych ohledech mi osobne prijde stravitelnejsi nez nektere casti Saucerful of Secrets.
Co je na SoS nestravitelneho? :lol:
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

proti píše:The Post War Dream
Slova pusobi na mne jako ziletka, hned na zacatku, to vezme cloveku vsechnu nadeji. Vejde mi to do zil - a poslouchajic ty slova - jsem mrtvy. The Wall je v porovnani s timto uplna pohodovka.
Taky z toho mam podobne pocity, tohle Roger umi zatracene dobre
proti píše:- ??? - co to rika????
- "what he is saying?" (to bych taky rad vedel - taky te vete pred tim nerozumim
31:25
Rekl bych "get your filthy handds off my desert"
proti píše:The Fletcher Memorial Home
Nikdy jsem si tu skladbu ani zdaleka neuzil tak jak na Rogerovem koncerte - tim chci rict, ze v tom prozivani u CD a na koncerte je u mne ten rozdil vetsi nez u ostatnich skladeb. Na koncerte mne ta pisen chytila za srdce.
na koncerte?...tam jsem brecel :roll:
proti píše:Kdo je to vlastne ten John?
to by me taky zajimalo, nicmene novinkove jsem sehnal EPK Final Cut tak se to treba dozvime
proti píše:52:15 - 30 - rozumite nekdo co se tam rika?
vubec jsem to nepobral
proti píše:It is hiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiigh time, cymbaline, please, Wake me...
Porad poradne nevim jak je to s tim Cymbelinem, jen ze to je prej postava z Shakespearovy hry?
proti píše:Doctor strange
Just a little pinprick, there'll be no more aaaaaahhhhh...
proti píše:kroky, vrrrrzani dveri... (zazil jste uz nekdo neco podobne v realu? Ja jo - ale nebudu to rozebirat...)
:|
proti píše:1:14:23 - Tak!!! Tos, Jelikos jsem to poslouchal na sluchatka a uz jsem byl temer v hladine Alfa, tak mi to malem urvalo hlavu - to je asi ta Nightmare - a jeste David se z toho smeje... nehoraznost...
Yeah, Doctor, whatever it was, it was REALLY funny. Moje usi...
moc neprijemne, verim. ve sluchatkach dvojnasob.
proti píše:1:25:.. - Medvedi pochod na basu zacina - mnam
(Kazde ma svoje Guy Pratt - nadhera, Roger nadhera - "jinym zpusobem")
Guy je skvely basak ale kam se hrabe na Rogera :D , ne ale fakt vic se mi libi jak hraje Roger, minimalne v SOYCD. Guy to zbytecne sperkuje, mam rad Rogeruv neomaleny surovy styl.
proti píše:asi si musim koupit basu, jak to tak posloucham... (Bery, nepujcis? )
haha, of course, it's fun. Jen ctyri struny a tolik zabavy..
proti píše:1:33: - Basa - neco jako heartbeat - tlukot srdce, nebo obmena One of these Days?
1:33:54 - A ted nick do bicich tuka jako tlukot srdce...
tuhle pasaz, zboznuju. Ano je to fakt jako tlukot srdce. Ten efekt na base je stejny jako napriklad v Sheep a dalsich pisnich, Roger si ho celkem oblibil, ani se mu nedivim. Zni to skvele.
proti píše:1:36:.. - A ted nevedi kudy kam a kazdy si hraje svoje... snad si rikaji... no ... zni to jako Saucerful, ale hlavne, ze se to libi, ne?
it is long way to play rockn'roll... :D , ne tady se fakt jeste trochu hadaji.
proti píše:1:40:40.. - Basa - Medvedi pochod, part 2. Nekdy mi to pripada jakoby David tam hral krovi pro tu basu
jo!! to je ono, presne tak. ta basa s bicima to slape!!! vzdycky kdyz tohle slysim tak se stydim ze jsem nekdy rekl/napsal ze Roger je slaby baskytarista, promin Rogere :oops:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fernetti »

na two suns in the sunset nebouchal mason, protože na něj byla rytmika moc složitá :) tu skladbu odbubnoval andy newmark.
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

fernetti píše:na two suns in the sunset nebouchal mason, protože na něj byla rytmika moc složitá :) tu skladbu odbubnoval andy newmark.
Ja jsem nekde davno cetl, ze se Nick nakonec nastval na Rogera kvuli tomu "drezurovani" pri nahravani (Roger: "Bude to takhle a takhle...") a odesel. Roger to asi videl jinak. :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bery »

proti píše:Tak ja nevim - ale pro mne osobne je original 1973 On the Run z DSotM nejnudnejsi skladba. :-(.... (Snad je to na SACD zajimavejsi - musim si poslechnout) - dost mi tam chybi kdejake ty ruzne zvuky a pod., ktere by to "dr dr dr dr" nejak vic ozivili - napr. jako na Rogerovi v Praze 07.
taky se mi libi ta Rogerova verze, a ta projekce a svetla asi vtahnou vic nez ten film co pouzivali Floydi
proti píše:On The Run / Travel sequence
I nas zivot je casto takovym syntetickym behem - probehneme to (terminy, penize, prace) bez toho, abychom skutecny zivot, skutecnou energii co i jen ochutnali... zivot je dost casto pretechnizovany.
(Sebekritika: A kdo vi, kdy jsem se naposled zaposlouchal do zpevu ptaku mimo Cirrus Minor z More :( )
a presne pro tohle mi tam lip pasuje On The Run!! skvele to vystihuje
proti píše:
bery píše: ...to se od nej moc neslysi ty sestnactiny na hi-hatku.
Tak to bych nekdy potreboval vysvetlit ty pojmy. :D
to je tam cinel co se ovlada pedalem
Obrázek
proti píše:
bery píše: Dobre ze zrusil to "ty dy ty dy" po "comfort of the band" nahradil to tim zvonem
Ja myslel, ze Roger zapomel text. :lol:
ja nejdriv taky :lol:
proti píše:
bery píše:Paranoid Eyes - dodatecne si vsimmam ze kulecnik je uz v demu.
Muzes napsat presnou minutaz toho "kulecniku"? Nevim presne co myslis...
29:45 ..
proti píše:
bery píše:V tomhle ohledu je mi opravdu lito ze to radeji Roger nevydal solove.
To by dopadlo podobne jako Pros and Cons - tj. katastrofalne, tj. jeste hur nez takhle...
musim pripustit ze je to mozne, ale rekl bych ze pokud je tohle co jsme slyseli jeho koncepce mozna by to nedopadlo zase tak zle. I kdyz nechci zlehcovat prispeni Davida a Nicka myslim ze solove by to nedopadlo tak spatne jako Pros And Cons
proti píše:
bery píše:davka psychedelie, v nekterych ohledech mi osobne prijde stravitelnejsi nez nektere casti Saucerful of Secrets.
Co je na SoS nestravitelneho? :lol:
:lol:
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od proti »

29:45 - A jo - celkem hezky si tam zatukali. :D
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Joe
raver
Příspěvky: 85
Registrován: 15.12.2006 11:48:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Joe »

Tak jsem si to taky poslechl, detailně to brát nebudu, stejně jste asi všechno řekli (napsali). Hodně se to blíží originálu (až na výjimky), na rozdíl od dema The Wall. V první půlce se tam toho liší víc než ve druhé (kromě Not now John).

Co bych vyzdvihl u dema, je to piano. Co se mi hodně líbí na tomhle albu, jsou kytarová sola. A od začátku se mi líbí Fletcher memorial home (takže na koncertu jsem byl z toho na větvi).

Jinak by mě zajímalo, jakou podobu by tohle album mělo, kdyby ho natáčeli o několik dřív, když by se do toho autorsky zapojili i David a Rick. V podstatě to album je totiž velmi dobrý, ale...
Lepší s Parkinsonem trochu rozlít, než s Alzheimerem zapomenout vypít.

Uživatelský avatar
eclipse
piper
Příspěvky: 397
Registrován: 08.03.2007 18:35:09
Bydliště: Orlová

Příspěvek od eclipse »

Mate nekdo v lepsi kvalite tu nahradu za On The Run (po Breathe v podcastu) ? Netusil jsem, ze existuje demo-nahravka teto skladby. Dost se mi libi, je to takova fajna pohodovka, dobre se to posloucha jako takova kulisa... na pozadi nejake prace nebo tak.

Odpovědět