Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

the gnome

Moderátor: bery

Odpovědět
Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od bery »

Tak se to konečně stalo a ve středu jsem byl zase na Nickovi. Pro tentokrát jsme si zajeli do Edinburghu ve Skotsku.
Koncert parádní, pánům to pořád hraje hodně náramně, pauzu a odklady asi nenesli lehce a je zase vidět, že po ní hrajou s chutí.

Setlist je lehce obměněný, hlavní věc je Echoes (koneckonců to je Echoes tour), řekl bych, že na to, že je bez Davida je provedená hodně dobře, pro mě highlight koncertu. Přišlo mi to celé subjektivě nějak delší, ale změřené to nemám.

Čím dál tím víc se mi líbí tyhlety koncerty před "domácím" publikem, je to trochu jiné než u nás, myslím komunikace s publikem. Sice to záležitost hodně prodražuje ale co ušetřím na chlastu a cigaretách můžu dát do kultury:-)

A přeji všem, které to teprve čeká skvělý zážitěk, bude to zase paráda!

https://www.setlist.fm/setlist/nick-mas ... 7a74b.html
Přílohy
20220504_182454.jpg
20220504_191900.jpg
20220504_223109.jpg
...and after all we're only ordinary men Obrázek

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

nazdar jiříku, díky za milou připomínku, že koncert pro našince v karlíně se blíží :)
koukal jsem na pár videí z prvních koncertů, bylo vidět, že ještě nebyli úplně sehraní, zvlášť v echoes to občas párkrát drhlo a nebylo to stoprocentní, ale doufám, že časem se pánové sehrajou natolik, že nám v praze vystřelí skvělý koncert. moc se těším!
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
bery
piper
Příspěvky: 1941
Registrován: 28.04.2006 14:36:43
Bydliště: Zlín, Velké Karlovice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od bery »

Jo, to máš pravdu, ještě teď to nebylo stoprocentní, já to přehlížím a automaticky to odpopuštím :D
Dokonce jsi mi připoměl, že jeden kus museli začínat znova, to se u profíků moc nevidí. Myslím že Lucifer Sam
...and after all we're only ordinary men Obrázek

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
06.05.2022 18:50:02
.... doufám, že časem se pánové sehrajou natolik, že nám v praze vystřelí skvělý koncert. moc se těším!
A ten skvělý koncert by opět mohli zdokumentovat na pěkném kotoučku. :twisted:

Berymu díky za poreferování!
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

až se bojím zeptat, ale nedá mi to: s kým se kromě romana budu moct v neděli potkat na mejsnovic kapele?
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
proti
piper
Příspěvky: 1975
Registrován: 22.12.2006 11:59:49
Bydliště: Tady někde
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od proti »

Richard píše:
09.05.2022 20:09:37
A ten skvělý koncert by opět mohli zdokumentovat na pěkném kotoučku. :twisted:
Kotouček??? :shock: Jenom to ne!!!

Na kotoučky nejsem připraven! :D
Obrázek
Tolik slz. Chladná. Miluji tě i nenávidím.
Nadřazenost i svoboda. Turistika i drancování.
Deutschland nad námi všemi! Je to štěstí nebo prokletí?
Deutschland! Jste zapomnění nebo je to požehnání?
(Rammstein, Deutschland, Radio Tapok – cover)

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Roman »

proti píše:
09.06.2022 7:24:40
Richard píše:
09.05.2022 20:09:37
A ten skvělý koncert by opět mohli zdokumentovat na pěkném kotoučku. :twisted:
Kotouček??? :shock: Jenom to ne!!!

Na kotoučky nejsem připraven! :D
Obrázek
Krásnej kousek Sonet Duo přezdívaný jako Magický oko podle elektronky EM 81 (nejsem si jist). Když jme byli s Richardem náctiletý, tak jsme ho dost proháněli. Jeden z nich máme tušim ještě dodnes. :D
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
08.06.2022 17:55:49
až se bojím zeptat, ale nedá mi to: s kým se kromě romana budu moct v neděli potkat na mejsnovic kapele?
Asi je již známo, že nemohu shlédnout druhý Nickův koncert.
Tudíž je pryč i poslední možnost vidět a slyšet koncertovat kohokoliv z uskupení Pink Floyd.

Ale to nic, zážitek z Lucerny je dodnes v živé paměti a k tomu z koncertní šňůry i pěkné záznamy...! :D
Věřím, že se zde podělíte o své zážitky z koncertu. Fórum bylo právě prodlouženo na další rok a místa je zde habakuk! :twisted:
Welcome my son, welcome to the machine

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

proti píše:
09.06.2022 7:24:40
Kotouček??? :shock: Jenom to ne!!!
Na kotoučky nejsem připraven! :D
Tak Sonet Duo byl skutečně legendární tuzemský kotoučový mgnetofon, který použil ve svých projekcích i Roger Waters!
Samozřejmostí pak je, že máme na mysli kotouček Blu-ray, popř. DVD. Nepochybuji, že na tyto koutoučky jsi dozajista připraven! :D
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

po dvou dnech už je asi načase napsat pár řádek, jak bylo, že...
takže ve stručnosti: partu kolem pana mejsna jsem měl tu radost vidět naživo už potřetí. poprvé s berym v roundhouse, pak v zapocené lucerně a teď ve foru karlín. jak už jsem věděl z předchozí zkušenosti, bylo forum karlín naprosto skvělým místem, kde se jak publikum tak i kapela mohli maximálně uvolnit a užít si vše, co pořádný koncert má mít: je zde dost místa pro všechny, skvělá organizace, dobré a fungující zázemí, klimatizace a i zvuk! v tomto ohledu je otřesný zážitek z lucerny zapomenut a překonán o tisíc procent. prostě forum karlín je důstojným a moderním místem, které nastavuje laťku hooooodně vysoko.
ke kapele: za sebe jsme měl obavy, jestli zdraví všech, hlavně pak nicka masona nebude limitující pro jejich náladu a hlavně hudební výkony. přece jen, nickovi je 77 let, guy a zbytek se taky potulují kolem šedesátky a některá videa z této šňůry napovídala, že nick už nestíhá (stačí si třeba najít na youtube echoes hrané o den dřív ve vídni). k mému velikánskému překvapení hráli všcihni na 100%, čili naprosto skvěle! a to není jen fandovská nadsázka, ale čirý fakt. kdo mi nevěří, ať si pustí tento audio záznam celého koncertu: https://youtu.be/34ChMHwx_8g
ke všemu ostatnímu: z koncertů, které jsem doposud naživo zažil, patří tento k těm naprosto nejlepším! za pro mě neskutečný zážitek může především vyjímečně vřelá atmosféra mezi všemi přítomnými. publikum bylo sice na můj vkus docela prořídlé (odhaduju tak 2/3 z kapacity sálu...), ale za to opravdu mimořádně příznivé. jednoznačně se to pak projevilo na náladě všech muzikantů - první skladby odehráli sice bez chybiček, skvěle, ale tak jaksi bez zvláštních emocí, snad až na pratta, který šaškuje všude, kde se objeví. postupně se ale vše začalo měnit, první zlom nastal při představení kapely po remember a day, kdy se i nick mason začal za bubny usmívat... v druhé půlce koncertu pak už jsme byli všichni jedno - páni muzikanti vyšli na podium po pauze jakoby politi živou vodou a tak byla druhá část koncertu neskutečná jízda. za sebe nepamatuju, že by se publikum (alespoň v prvních řadách, kde jsem křepčil), vlnilo u hudby pink floyd tak, jako teď. mladé holky kolem dvacítky pařily při childhood´s end nebo při when you´re in jak na koncertu kornů a mnohé z nich zpívaly barettovy texty spolu s kapelou!!! neskutečné...
ovace publika pak ke konci spustily něco, co jsem v očích všech muzikantů na podiu ještě neviděl - opravdovou a čirou radost z hraní a prožitku okamžiku. nekecám, když napíšu, že dojetí všech na podiu z příjetí a reakcí publika bylo nefalšované a enormní. samotné přídavky a děkovačky pak byly naprostým vrcholem. jestli takový zážitek může u mě ještě něco přebít? nevím, ale fakt si to neumím představit...
na youtube jsem bohužel žádné videa z prahy neviděl, na facebooku je k dohledání kompletní záznam echoes od jana hartiga ve vynikající kvalitě (kdo může, ať si to dohledá, vřele doporučuju!). výtečné fotky pak můžete shlednout tady: https://www.ireport.cz/fotoreporty/nick ... pink-floyd
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
14.06.2022 19:41:47
po dvou dnech už je asi načase napsat pár řádek, jak bylo, že...
Díky, díky za ty řádky!!! :twisted:
Nebyla mi dopřána účast na koncertu v Karlíně a tak jsem rád i za Lucernu, byť Karlín byl asi lepší.
V další koncert sice již nedoufám již pro zmíněný Nickův vysoký věk, ale opět doufám ve vydání záznamu z této koncertní šňůry... :shock:
Welcome my son, welcome to the machine

fernetti
piper
Příspěvky: 3322
Registrován: 19.08.2005 11:16:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od fernetti »

richarde, žádný, byť sebelepší záznam nevynahradí to, co se dá zažít naživo pod podiem...
there´s no dark side of the moon, really. matter of fact it´s all pink.

Uživatelský avatar
Richard
piper
Příspěvky: 1844
Registrován: 17.01.2006 17:11:32

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Richard »

fernetti píše:
14.06.2022 21:47:53
richarde, žádný, byť sebelepší záznam nevynahradí to, co se dá zažít naživo pod podiem...
Jako bych to nevěděl... :cry:
Welcome my son, welcome to the machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Roman »

fernetti píše:
14.06.2022 21:47:53
richarde, žádný, byť sebelepší záznam nevynahradí to, co se dá zažít naživo pod podiem...
Ahoj, souhlasim, i když já raději nad podiem, kde nestojí nikdo o hlavu vyšší než já a půl koncertu s mobilem nad květákem... :D

A teď ke koncertu - nádhera, co dodat... v Lucerně skvělé - byl jsem tam poprvé v životě( Karel snad promine) ,ale tady to byla paráda.
Rozjezd One Of These Days, Arnold Layne, po pauze Astronomy Domine a po Echoes přídavky jako Emilka a Bike , výbornej zvuk, kdo nebyl, múže jenom litovat ... teď už se těšim naposledy na KISS :parba: :parba: :parba:

P.S. kdo tam byl krom mně a Fernetiho? Nehlaste se všichni :D :D :D
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Roman
piper
Příspěvky: 445
Registrován: 23.01.2009 0:36:12
Bydliště: České Budějovice

Re: Nick Mason - A Saucerful Of Secrets

Příspěvek od Roman »

Pár fotek J. Rogla, fotografa a moderátora Beatu =D> =D> =D>

https://www.radiobeat.cz/cs/1/18835/jir ... ka-masona/

Slovy Ondřeje Havelky - Děkuji, bylo to krásné (i když je to o jiné muzice)
Dear Boy, Have A cigar & Welcome To The Machine

Odpovědět